aA
Šią savaitę Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vykusiuose tradiciniuose šventiniuose diplomų įteikimo renginiuose išlydėti 2,3 tūkst. alumnų.
Vytauto Didžiojo universitetas
Vytauto Didžiojo universitetas
© Organizatorių nuotr.

Absolventus sveikinęs universiteto rektorius prof. Juozas Augutis džiaugėsi, kad, nepaisant pandemijos, pavyko surengti ceremoniją gyvai, žiūrint vieni kitiems į akis, ir pareiškė viltį, jog praėjęs karantino laikotarpis atskleidė visiems, kas iš tiesų svarbiausia, – tiesioginis ryšys su artimu žmogumi.

Kalbėdamas apie studijų prasmę, rektorius priminė susirinkusiems, kad universitete šalia protavimo galios svarbų vaidmenį atlieka ir emocinis intelektas, – jie abu padeda siekti pažangos ir tyrinėti visuomenei svarbiausius klausimus. Kreipdamasis į absolventus, rektorius sakė: „Universitete Jūs turėjote terpę, kurioje galėjote stimuliuoti savo smalsumą ir vaizduotę; turėjote betarpę aplinką, paremtą ne hierarchine struktūra, o dėstytojo ir studento bendryste. Visa tai buvo ir yra skirta Jums apmąstyti esamas tiesas, spręsti dabarties ir ateities klausimus. Kad galvotumėte apie technologijas, kurios būtų mūsų sąjungininkėmis, ir kurtumėte visuomenę, kurioje būtų gera gyventi visiems, nepriklausomai nuo jų tautybės, lyties, religijos ar pažiūrų.“

Sveikinimo kalboje prof. J. Augutis absolventams taip pat priminė prancūzų filosofo Pascalio Brucknerio žodžius – mokslas yra paskutinis nuotykis, paskutinis didingas pasakojimas, kupinas ir svajonių, ir košmarų, vienintelis, jungiantis poeziją, veiksmą ir utopiją.

VDU studentų atstovybės prezidentas, biotechnologijos studijų programos absolventas Paulius Vaitiekus diplomų įteikimo šventėje pasidžiaugė universitete palaikoma kolegiškumo, bendruomeniškumo dvasia ir pažymėjo, jog pasibaigė svarbus gyvenimo etapas, subrandinęs jaunuolius kaip asmenybes.

Išlydimiems alumnams šilčiausios sėkmės linkėjo ir visų fakultetų dekanai ir prodekanai, akademijų kancleriai. Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė prof. Rūta Eidukevičienė paskatino absolventus imtis iniciatyvos, nelaukti progų, o kurtis jas patiems. Dekanės įsitikinimu, šiandien kaip niekada svarbu gebėti išgirsti kitokią nuomonę, įžvelgti įvairovę – pasitelkti studijų metais įgytas žinias apie susikalbėjimą, neapykantos kalbą ir kalbinę empatiją.

„Atradęs savo sverto taisyklę, Archimedas pasakė: „Duokite man atramos tašką ir aš pajudinsiu žemę“. Tikiuosi, kad universitete įgytas platus išsilavinimas ir vertybės jums taps tuo atramos tašku, kuris leis pajudinti jei ne visą pasaulį, tai bent jau mus supančią aplinką, visuomenę. Tam dabar tikrai tinkamas metas, nes kaip niekada anksčiau visuomenė įsiklausė į akademinės bendruomenės nuomonę, ne tik kalbant apie medicininius tyrimus ar vakcinos paieškas, bet ir socialinį artumą, netikras žinias, kultūros svarbą, įvairias protesto formas, laisvės sampratą“, – pabrėžė dekanė.

Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. Rita Bendaravičienė naujuosius magistrus paragino visą gyvenimą išlikti alkanus žinių, niekada nenustoti klausti, mokytis ir stebėti. „Tikiuosi, kad ateityje jūs prisiminsite savo dėstytojus, jų paskirtas užduotis ir suprasite, kad VDU paliko jūsų galvose mažytes uždelsto veikimo bombas, kurios suteikė jums išminties, atėjusios tik po 5 ar 10 metų – tada, kada buvote pasiruošę ją priimti. Saugokite savo vertybes. Jos bus tikrinamos ir gerais laikais, ir blogais. Tegu jos tampa dalimi to, kas esate“, – patarimais dalinosi dekanė.

Universiteto absolventus pasveikino ir iškilmėse apsilankę svečiai. Kaip įprasta, VDU diplomų įteikimo šventėse netrūko muzikinių pasirodymų, kuriuos surengė Muzikos akademijos atstovai. Tarp šventės dalyvių buvo ir Inga Kikytė bei Marius Dominykas Sakavičius, kuriems už puikų pasirodymą tarptautiniuose muzikiniuose konkursuose buvo įteiktos Respublikos prezidento padėkos.

Anot VDU atstovo Martyno Gedvilos, atsižvelgiant į ekstremalią padėtį visoje šalyje dėl COVID-19 ir siekiant užtikrinti VDU bendruomenės narių bei jų artimųjų saugumą, šiemet diplomų įteikimai absolventams vyko mažesniuose ratuose, o pačią ceremoniją buvo galima stebėti tiesiogiai internete.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvos įtakingiausieji 2020: popkultūros sąrašuose garsieji influenceriai įtaka pasigirti negali

Naujienų portalas „Delfi“, kaip ir kasmet, skelbia naujausius šalies pramogų pasaulio...

Daugiabučių gyventojų laukia pokyčiai: nepaklūstantiems išrašys baudas (45)

Kai kurių daugiabučių gyventojų laukia nemaži pokyčiai. Jie turės pamiršti butuose esančius...

Istorinis Valančiūno vakaras: surinkęs trigubą dublį išgelbėjo „Grizzlies“ sezoną (12)

Vienas geriausių karjeros rungtynių sužaidęs Jonas Valančiūnas užfiksavo savo pirmąjį...

Gydytojas Morozovas atsakė į visus klausimus apie relfiuksą – sau padėti galite ne tik vaistais

Kas penktas mūsų jaučia tą simptomą bent kartą per savaitę, o vienas iš penkiolikos –...

Adam Tooze

Štai jums ir Naujoji Europa – jei tik pavyks ją išsaugoti (3)

Europai pavyko žengti didžiulį žingsnį – tačiau ji vis dar gali suklupti.

Indijoje koronavirusas grąžina vaikų darbą: viskas – dėl nepritekliaus (6)

Koronaviruso pandemija stumia Indijos vaikus iš mokyklų į ūkius bei gamyklas versdama dirbti ir...

Rusų opozicionierius: pokyčiai Baltarusijoje – jau netrukus, Lukašenka gali rinktis tik iš dviejų variantų (819)

Po vadinamųjų prezidento rinkimų prasidėjus protestams Baltarusijoje Rusijos opozicijos...

Jei rasite raidę F, vadinasi, esate pavydėtinai pastabūs (22)

Šis galvosūkis – dėmesingumo, pastabumo ir atkaklumo patikrinimas.

Dar viena drama Čempionų lygoje: „Leipzig“ sensacingai eliminavo „Atletico“ (8)

Ketvirtadienio vakarą Lisabonoje buvo sužaistas antrasis UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio etapo...

Scenos debiutantė Odeta pristato dainą apie išgyvenimus: vyras išėjo pas kitą, o muzikos pasaulyje gavo pasiūlymą karjerai per lovą

25-erių Odeta yra radijo laidų vedėja, fotomodelis, pedagogė (taip pat ir vokalo mokytoja)....

|Maža didelių žinių kaina