Lietuvos katalikų bažnyčios hierarchai viešai pareiškė, kad prezidento Rolando Pakso krizė virsta moraline visuomenės krize ir paragino šalies gyventojus nepasiduoti mėginimams suskaldyti visuomenę.
Vyskupai
© ELTA
"Sunerimę ir susirūpinę matome, kaip politinė valstybės vadovo krizė virsta moraline visuomenės krize, kaip nuolat auginama piliečių tarpusavio įtampa. Jei šalyje ilgiems mėnesiams įsiviešpatautų priešiškumo dvasia, žalą pajustų kiekvienas", - rašoma ketvirtadienį paskelbtame Vyskupų konferencijos kreipimesi.

Kreipimasis paskelbtas praėjus savaitei po to, kai aukščiausi Lietuvos katalikų hierarchai - kardinolas Audrys Juozas Bačkis ir arkivyskupas Sigitas Tamkevičius - asmenišku laišku kreipėsi į Rolandą Paksą, prašydami "įsiklausyti į savo sąžinės balsą ir pasielgti taip, kaip reikalauja bendrasis gėris, o ne asmeniniai ar grupiniai interesai".

R.Paksui delsiant įsiklausyti į Bažnyčios, taip pat Seimo ir Vyriausybės vadovų bei opozicijos raginimus atsistatydinti, prieš jį pradedamas parlamentinės apkaltos procesas, kuris gali užtrukti keletą mėnesių.

"Kiekvieną dieną mažėjo vilčių, kad didelės visuomenės dalies pagarba ir pasitikėjimas prezidentu dar galėtų būti atkurtas", - rašoma vyskupų kreipimesi į R.Paksą.

Pasak jų, susiklosčiusi padėtis iš prezidento reikalavo ryžtingai apsispręsti tiesos sakymui, tačiau žmonėms taip ir nebuvo atvirai paaiškinta, kodėl jis naudojosi parama ir patarimais asmenų, ant kurių krenta sunkūs įtarimai.

Vyskupai pastebi, kad "likus metams iki rinkimų, miestuose bei miesteliuose pradėta rinkiminė kampanija gresia krikščionims deramą Kristaus gimimo šventės laukimą pakeisti emocijų kurstymu ir apsistumdymais salių prieangiuose".

Vyskupai ragina šalies gyventojus nepasiduoti "nuolatinei demagogijai, neatsakingai svaidomiems pažadams, o ypač - pykčiui", kurį, anot vyskupų, siekiama išprovokuoti beatodairiškais kaltinimais, metamais ištisoms visuomenės grupėms - jaunimui, inteligentams, miestiečiams ir svarbioms demokratinės valstybės institucijoms - Seimui, žiniasklaidai.

R.Paksas ir jo aplinka, įsiplieskus skandalui dėl nederamų ryšių, Seimo vadovą bei kitus politikus, Valstybės saugumo departamentą, policiją, taip pat "elitui" jo paties priskirtus visuomenės sluoksnius kaltino "sąmokslu" prieš prezidentą.

"Brangieji, neleiskite įsiūbuoti valstybės laivo, susigundę vilionėmis partijų, kurios tik vakar atsiradę dar nė piršto nepajudino, o jau pelno populiarumą, išnaudodamos jūsų skausmą ir nepriteklius. Sąžiningai savęs paklauskite, ar nors vienas, lengvai žadėjęs, ką nors tesėjo", - rašoma vyskupų kreipimesi.

Maždaug 80 proc. Lietuvos gyventojų laiko save katalikais, paties R.Pakso šeima atvirai demonstruoja pamaldumą.

Skandalą dėl nederamų prezidento ir jo aplinkos ryšių bei slaptos informacijos nutekėjimo iš Prezidentūros tyrusi speciali parlamentinė komisija praėjusią savaitę konstatavo, jog R.Paksas dėl savo ryšių yra pažeidžiamas, ir tai kelia pavojų nacionaliniam saugumui.

R.Paksas kartoja esąs nekaltas ir teigia neketinąs atsistatydinti. Pastarosiomis savaitėmis jis važinėja po Lietuvą į susitikimus su rinkėjais ir aiškina jiems esąs nekaltas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (39)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (48)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (5)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (12)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (1)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (437)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (1)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...

Vairuotojai įspėjami artėja pūga (6)

Vakare ir naktį eismo sąlygas sunkins snygis ir pustymas. Vairuotojai įspėjami būti atidūs.

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (593)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Advokatas perspėja keliaujančius į kalnus: atkreipkite dėmesį į du svarbiausius dalykus

Kadangi pastaruoju metu Lietuvos žiemos nedžiugina krentančiomis snaigėmis ir sniego kalnais,...