aA
Penktadienį Vyriausybės sudaryta komisija rinkosi į posėdį dėl viešojo sektoriaus atlyginimų. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad profsąjungos negali pritarti viešojo sektoriaus atlyginimų strategijai, nes joje yra daug neatitikimų su šakinių sektorių susitarimais. Tuo metu Vyriausybės atstovas tikina, kad į profsąjungų pasiūlymus atsižvelgiama.
Deividas Matulionis
Deividas Matulionis
© DELFI / Karolina Pansevič

„Buvo pristatyta strategija. Mes sakome, kad ji yra nesuderinta su šakinių sektorių susitarimais, todėl dabar mes negalime jai pritarti. Sakome, kad jai galėtume pritarti arba pasirašyti tik kai baigsis nacionalinės kolektyvinės sutarties derybos. Vyriausybė nėra linkusi atidėti šito viso proceso (derybų. - ELTA), tai žiūrėsime, ar jie be mūsų nuomonės teiks Vyriausybei ir Seimui, ar vis dėlto atsižvelgs į mūsų pasiūlymus ir atidės šį procesą“, - Eltai sakė I. Ruginienė.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis teigė, kad derybose atsižvelgiama į profesinių sąjungų pasiūlymus.

„Mūsų nuostata tokia, kad nacionalinė kolektyvinė sutartis turėtų nustatyti geresnes sąlygas, nei kad yra strategijoje, bet mes tikrai nemanome, kad du dokumentai tarpusavyje yra įkaitai. Turime įpareigojimą strategiją pabaigti ir balandžio mėnesį pateikti Seimui. Iš tiesų dėkoju profsąjungoms ir opozicijai už pastangas tekstą pagerinti, ir yra daug dalykų, į kuriuos mes atsižvelgiame“, - žurnalistams sakė D. Matulionis.

Pasak I. Ruginienės, kolektyvinės sutarties derybos ir strateginės grupės klausimai turi judėti kartu.

„Kaip šiandien mes darbo grupėje išgirdome, projektas turi būti kuo skubiau pasirašytas ir jau balandžio pradžioje atsidurti ant Seimo posėdžių salės stalo, o ten jau svarstomas. Kovo mėnesį jis turėtų atsirasti Vyriausybės darbotvarkėje. Tačiau tas skubotumas mums yra nesuprantamas, jeigu taip atsitiko, kad nesugebėjome atskirti strateginės grupės klausimų nuo nacionalinės kolektyvinės sutarties derybų klausimų. Šie procesai turi judėti paraleliai“, - po posėdžio žurnalistams teigė I. Ruginienė.

Kaip sakė LPSK pirmininkė, Vyriausybė turi visas galias perduoti strategiją tiek į Vyriausybę, tiek į Seimą, neatsižvelgus į profesinių sąjungų nuomonę, tačiau pastarosios kitos savaitės posėdyje planuoja pateikti savo argumentuotą poziciją ir naujus pasiūlymus.

Pasak D. Matulionio, įsipareigojimas kelti viešojo sektoriaus atlyginimus yra didelis - tam numatoma 120 mln. eurų biudžeto lėšų, 190 mln. eurų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) biudžeto lėšų, taip pat dar deramasi dėl bazinio dydžio kėlimo.

„Mūsų pasiūlymas toks, kad mes per metus negalime nustatyti (didesnio bazinio dydžio. - ELTA), nes pirmiausia turime sutvarkyti atskirus sektorius, tuo pačiu kultūros darbuotojų, slaugytojų, gydytojų, socialinių darbuotojų, mokytojų, ikimokyklinio ugdymo darbuotojų. Pirmiausia buvo kalbėta, kad yra tam tikrų neatitikimų su šakinėmis sutartimis, mes stengsimės, kad jų tikrai neliktų. Kalbant apie sveikatos sektorių, yra vienas prie vieno (susitarimai. - ELTA), viskas įdėta į strategiją kaip sutarta. Dėl švietimo sektoriaus yra šiek tiek skirtumų, bet mes tikrai stengsimės kartu Švietimo ministerija, Finansų ministerija atspindėti šakinius sutarimus, kurie buvo pasiekti ir kurių turime laikytis“, - sakė D. Matulionis.

Kaip teigė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, dar neaišku, kiek didės mokytojų atlyginimai, tačiau gydytojų atlyginimas turėtų pasiekti 3 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) dydį.

„Kultūros darbuotojams atlyginimus (nuo kitų metų. - ELTA) siūloma didinti 15 proc., slaugytojams, gydytojams numatytas didelis atlyginimų augimas, kitais metais turėtų pasiekti 3 VDU gydytojų atlyginimas ir 1,5 VDU - slaugytojų. Socialinių darbuotojų atlyginimai bus didinami ne mažiau 15 proc., ikimokyklinio ugdymo pedagogų - ne mažiau 15 proc. Mokytojų atlyginimai taip pat bus didinami, kokiu procentu, dar turime diskutuoti“, - po posėdžio sakė D. Matulionis.

I. Ruginienė sako, kad profsąjungoms derybose kol kas yra uždėtas apynasris.

„Iš tiesų matome, kad yra uždėtas apynasris - jau surašytos tam tikros nuostatos, mes žinome, kaip nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje vyksta derybos. Kai Vyriausybė aiškiai ateina su skaičiais ir tam tikru biudžetu - mums apribojama absoliuti teisė dar kalbėti apie didesnius atlyginimus“, - sakė LPSK pirmininkė.

ELTA primena, kad ministro pirmininko iniciatyva Vyriausybė nutarė sudaryti komisiją Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio didinimo iki 2025 metų strategijos projektui parengti, tačiau derybos tarp valdžios atstovų ir profsąjungų vyksta vangiai. LPSK prieš dvi savaites skelbė, kad svarstys pasitraukti iš komisijos, nes ji, jų teigimu, yra tik imitacija streikams numalšinti, o ne rezultatams pasiekti.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Veryga dėl antrosios bangos turi pakenčiamą ir daug prastesnį ligos plitimo scenarijus rekordų bus ir daugiau, apribojimai gali laukti maitinimo įstaigų (107)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienio rytą interviu Delfi sakė bijantis...

Skvernelio komandoje dirbęs epidemiologas turi žinutę Verygai: reikia pripažinti nemalonią tiesą (314)

Premjerui Sauliui Skverneliui sveikatos klausimais patarinėjęs epidemiologas Paulius Gradeckas...

Statybų sektorius įkaitęs: išvykus darbuotojams iš trečiųjų šalių, nebėra kam dirbti Avulis prognozuoja kainų didėjimą (312)

„Nėra kam dirbti“, – taip apie šiandieninę situaciją nekilnojamo turto statybų sektoriuje...

Mačiulio ir Variakojo patarimai nusprendusiems įdarbinti pinigus (25)

„Atsakingo požiūrio“ diskusijoje pradėtas ciklas apie finansinį raštingumą ir pirmoje...

Miglota Trumpo finansinė padėtis kursto dar vieną skandalą: milijardierių kaltina mokesčių vengimu (100)

Donaldas Trumpas sekmadienį sulaukė įtarimų, kad prieš tapdamas JAV prezidentu daug metų...

Pasaulis ragina stabdyti kruvinus susirėmimus, Armėnijos premjeras įspėja: esame ant visuotinio karo slenksčio (7)

Per dešimtmečių senumo teritorinį ginčą atsinaujinus nesutaikomų priešininkų Azerbaidžano...

Prie Olando Kepurės – intriguojantis radinys: spėja, kad jam keli tūkstančiai metų

Pajūrio regioninis parkas pasidalijo įspūdingu radiniu – prie Olando Kepurės rastas, manoma,...

Tiesioginė transliacija / Delfi rytas. Kokias išlaidas dirbant nuotoliniu būdu turi kompensuoti darbdavys? antra tema: įspėja metalinių garažų savininkus – grės baudos

Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant...

Jūsų rūsiai – nepageidaujamų gyvių veisykla: jie peržiemoja ir išplinta po butus (15)

Tikriausiai nenustebinsime faktu, kad pelės ir žiurkės į mūsų namus gali patekti net per...

FNTT kratos kompiuterine technika prekiaujančioje įmonėje: juodoji buhalterija ir nuslėpti 222 tūkst. eurų mokesčių (11)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdyba, vadovaujant Vilniaus apygardos...

|Maža didelių žinių kaina