Tokį siūlymą parengė Vidaus reikalų ministerija – juo turėtų būti pakeistas Vyriausybės nutarimas dėl ekstremalios situacijos paskelbimo.

Šiuo metu galimybių pasą besitestuojantiems galima gauti atlikus mokamą molekulinį (PGR) testą. Tokia tvarka įsigaliojo rugpjūčio viduryje.

Kaip BNS informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta, siūlymas vėl į galimybių pasą įtraukti antigeno testus teikiamas Vyriausybei, nes privačios laboratorijos nespėja laiku atlikti PGR testų.

„Esame gavę signalų iš privačių laboratorijų, kad jos ne visada gali užtikrinti, kad atliktų PGR tyrimų rezultatai pasiektų klientus per 24 valandas, todėl stengiamės atspindėti visuomenės poreikius ir plečiame tyrimų dėl COVID-19 ligos metodus, kurie būtų įtraukti į galimybių pasą”, – sakė ji.

Iki rugpjūčio vidurio galimybių pasui gauti buvo tinkami tiek PGR, tiek antigeno testai, jie buvo atliekami valstybės lėšomis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (81)