Trečiadienį Vyriausybė pritarė įstatymų projektams, pagal kuriuos ketinama atsisakyti Lietuvos piliečio paso, jį palaipsniui pakeičiant asmens identifikavimo kortele. Šie įstatymų projektai bus teikiami svarstyti Seimui.
Lietuvos Respublikos asmens identifikavimo kortelės įstatymo projektenumatyta, kad jis įsigaliotų nuo 2003 metų sausio 1 dienos. Asmens identifikavimo kortelė - piliečio tapatybę ir pilietybę patvirtinantis dokumentas, skirtas naudoti Lietuvoje.

Esant atitinkamoms Lietuvos ir užsienio valstybių sutartims, asmens identifikavimo kortelė galės būti naudojama vykti į užsienio valstybes. Įstatymo projekte nustatyta, kad asmens identifikavimo kortelėje gali būti techninis komponentas, naudojamas duomenims perduoti.

Šio komponento naudojimą reglamentuotų Lietuvos elektroninio parašo įstatymas, kiti teisės aktai, kurie galėtų būti priimti įgyvendinant sveikatos apsaugos , socialinės rūpybos ir kitas programas.

Asmens identifikavimo kortelėje pagal registro duomenų centrinės bazės duomenis bus įrašomas vardas, pavardė, lytis, gimimo data, asmens kodas, pilietybė. Kortelėje bus piliečio nuotrauka ir parašas.

Kaip teigiama aiškinamajame rašte, Lietuvai integruojantis į Europos Sąjungą, būtinas tarptautinius standartus atitinkantis ir patikimas asmens dokumentas, todėl siekiama sukurti kompiuterizuotą asmens identifikavimo kortelės gamybos sistemą, kuri padėtų sumažinti pagrindinio Lietuvos piliečio asmens dokumento falsifikavimo ir padirbimo pavojų.

Anot aiškinamojo rašto, dabartinis Lietuvos piliečio dokumentas - pasas nėra pakankamai apsaugotas ir, kaip rodo praktika, dažnai ir lengvai klastojamas, įklijuojant kito asmens nuotrauką. Numatoma, kad asmens identifikavimo kortelėje piliečio nuotrauka bus įspausdinama kaip ir kiti piliečio duomenys.

Taip pat numatoma, kad nuo asmens identifikavimo kortelės įstatymo įsigaliojimo dienos Lietuvos piliečio pasas nebus išduodamas. Pasai, išduoti iki įstatymo įsigaliojimo dienos, galios iki juose nurodytos galiojimo datos.

Numatoma, kad asmens dokumentų išdavimo įrangai įsigyti reikės 17 012 tūkst. litų, o asmens identifikavimo kortelės blankams įsigyti - 7 500 tūkst. litų. Šios sumos numatytos 3 metų laikotarpiui.

Vėliau, kiekvienais metais, reikės numatyti apie 1 mln. litų asmens dokumentų išdavimo sistemai eksploatuoti ir palaikyti bei papildomam asmens identifikavimo kortelių blankų kiekiui įsigyti.

Nustatytos formos blankams ir apskaitos dokumentams, reikalingiems dabartiniam Lietuvos piliečio pasui išduoti, per metus išleidžiama apie 45 tūkst. litų. Numatoma, kad blankams ir apskaitos dokumentams, reikalingiems asmens identifikavimo kortelei išduoti, reikės tiek pat lėšų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skvernelis: minimali alga bus visiškai kitokia (92)

Mokesčių pakeitimai tikrai rengiami ir netrukus bus pristatyti visuomenei. Jeigu jiems pritartų...

Reikalavimų Seimui sąrašas privertė susimąstyti, kuo tai galėtų baigtis (173)

Po Mindaugo Basčio apkaltos garsiai nuskambėjusios iniciatyvos atsisakyti slapto balsavimo ekspertų...

Užkalnis: gaila, kad Rimas Tuminas liks nenubaustas (533)

Niekas, žinoma, nesitikėjo, kad režisierius Rimas Tuminas ką nors neigiamo gali pasakyti apie...

Klaida ar noras užvaldyti valstybę: vienas skandalingiausių tyrimų, prasidėjęs grasinimu nesikapstyti po kaulus (39)

Juos vadino „valstybininkais“, o kai kas net kalbėjo apie gresiantį valstybės užvaldymą. Kita...

Užfiksuota: Vilniuje, automobilių plovykloje, supleškėjo visureigis (27)

Šeštadienį, kovo 17 d., Vilniuje, automobilių plovykloje, degė „ Suzuki “ visureigis.

Viena iš tradicinių veiklų kaime greičiausia bus naikinama

Tik laiko klausimas, kada visa Lietuvos teritorija bus afrikinio kiaulių maro (AKM) zona, sako...

„Sodra“ pelnosi iš sirgusių darbuotojų – išmokų neišmoka tūkstančiams (125)

Daugelis žino, kad laiku nesumokėjus mokesčių, gali būti užblokuotos visos sąskaitos. Tačiau...

„Funky“ lyderės Beatos Wilkin gyvenimo istorija: dėl juodaodžio mylimojo išsižadėjo tėvas, o po skyrybų liko viena su dviem vaikais (12)

Legendinės grupės „ Funky ” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas...

Įtampa auga: britai rusus kaltina absurdu, rusai reikalauja atsiprašymo atnaujinta 12.52 (305)

Maskva , kuri neigia prisidėjusi prie buvusio dvigubo rusų šnipo apnuodijimo nervus...

Aktualu planuojantiems vestuves: santuokai bažnyčioje krikšto nepakaks (17)

Santuokai bažnyčioje reikia ne tik krikšto, bet ir Sutvirtinimo sakramento.