aA
Trečiadienį Vyriausybė patvirtino teisės aktų siūlymus artėjančiai Seimo rudens sesijai. ELTA pateikia svarbiausius ekonominės srities Vyriausybės siūlomus teisės aktų pakeitimo projektus.
BGS alkoblokas
© BGS

Aplinkos ministerija artėjančiai Seimo sesijai siūlys keisti Žemės gelmių įstatymą.

„(Siekiama - ELTA) užtikrinti efektyvų ir skaidrų teisės naudotis žemės gelmių ištekliais, kurie išimtine nuosavybės teise priklauso valstybei, suteikimą ir įtvirtinti konkurencingas sąlygas žemės gelmių išteklių ir ertmių naudojimo sektoriuje“, - teigiama Vyriausybės nutarimo priede.

Taip pat Aplinkos ministerija siūlo keisti Vandens įstatymą ir nustatyti, kad visi ežerai, upės ir jose įrengti tvenkiniai, taip pat rekreacijai (poilsiui ar turizmui) ir sportui svarbūs ir saugomose teritorijose valstybinėje žemėje esantys dirbtiniai vandens telkiniai priskiriami valstybinės reikšmės paviršiniams vandens telkiniams.

Susisiekimo ministerija ir toliau siūlys įvesti vadinamuosius „alkoblokus“.

„Siūloma įteisinti antialkoholinio variklio užrakto naudojimo tvarką asmenims, kurie vairavo transporto priemonę būdami neblaivūs, arba už tai, kad vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo arba vengė blaivumo patikrinimo“, - rašoma dokumente.

Siekiama nustatyti, kad gali būti taikomas ne tik teisės vairuoti atėmimas bet ir draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai. Tokiu atveju teisės atėmimo terminas būtų trumpesnis, tačiau atsirastų draudimas nustatytą laikotarpį vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.

Susisiekimo ministerija taip pat siūlo atsisakyti Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) funkcijų, „kuriančių administracinę naštą“.

Kalbama ir apie norą supaprastinti vidaus vandenų uostų ir prieplaukų steigimą, atsisakant jų registracijos, daugiau dėmesio skiriant jų priežiūrai ir nustatytų techninių reikalavimų kontrolei.

Finansų ministerija siūlys Loterijų įstatymo pakeitimus, kuriais būtų stiprinama loterijų žaidėjų apsauga ir užtikrinama skaidri loterijų veikla reglamentuojant loterijų reklamą. Būtų nustatomas ir loterijų žaidėjų amžiaus apribojimas, reikalavimai loterijų bilietams ir pan.

Viliaus Šapokos vadovaujama ministerija taip pat siūlys keisti valstybės nekilnojamojo turto neatlygintino naudojimo teisinį reguliavimą: mažinti neatlygintinai naudojamo turto apimtis, panaudos subjektų ratą. Bus siekiama nustatyti naujus valstybės nekilnojamojo turto centralizuoto įsigijimo būdus ir administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto nuomą.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys siūlys Veterinarijos įstatymo pakeitimus, kurie suteiktų ministrui leidimą skirti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą. Šiuo metu tai daro Vyriausybė.

Ūkio ministerija gruodį siūlys apibrėžti startuolio sąvoką, įmonės įtraukimo į Startuolio sąrašą ir išbraukimo iš jo sąlygas. Norima nustatyti, kad sąraše esantys startuoliai, atitinkantys tam tikrus kriterijus, galėtų naudotis valstybinio socialinio draudimo lengvata, dalį įmokos draudžiant valstybės lėšomis.

Ministerija siūlys keisti ir Investicijų įstatymą.

„(Norima - ELTA“) nustatyti specialų reguliavimą stambiems didelės pridėtinės vertės gamybos investicijų projektams pritraukti, siekiant mažinti jiems tenkančią administracinę naštą, būtinų procesų skaičių ir trukmę, sudaryti palankias sąlygas pradėti ir plėtoti veiklą“, - teigiama dokumente.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius sieks, kad ministerija būtų pervadinta į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją. Motyvuojama, kad taip bus siekiama tikslesnės atitikties ministerijos vykdomų funkcijų turiniui, bus pabrėžiamas šiuolaikiškas požiūris į ekonominių procesų reguliavimą.

Energetikos ministerijos, kaip nurodė energetikos ministro patarėja Aurelija Vernickaitė, prioritetiniai projektai yra susiję su atsinaujinančios energetikos plėtra, sinchronizacijos projekto įgyvendinimu, savarankiškai elektros energiją pasigaminančių vartotojų skatinimu, energetikos reguliavimo ir priežiūros sistemos pertvarka.

„Bus teikiamos Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo įstatymo pataisos dėl ilgalaikio SGD importo teikimo sprendimo Lietuvai užtikrinimo. Šie pakeitimai sudarys sąlygas mažinti SGD terminalo išlaikymo mokestį vartotojams nuo 2019 metų bei įtvirtins strateginį pasirinkimą dėl terminalo įsigijimo po 2024 metų“, - atsakymuose Eltai sako A. Vernickaitė.

Anot jos, siekiama gerinti sąlygas gyventojams, kurie siekia patys gaminti elektros energiją savo poreikiams.

„Bus teikiami įstatymų projektai, kurie leis dar labiau supaprastinti administracines procedūras gaminančių vartotojų elektrinėms iki 30 kilovatų (kW) galios. Numatyta sudaryti sąlygas elektros energijos vartotojams daugiabučiuose namuose tapti gaminančiais vartotojais“, - sako ji.

Energetikos ministerija taip pat siūlys Seimui sujungti Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos ir Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos funkcijas ir įsteigti vieną instituciją - Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą, nurodė energetikos ministro patarėja.

Seimo rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Andrius Tapinas. Laisvas mokytojų laikas – pasityčiokit dar, premjere, jums gerai sekasi (345)

Ilgai galvojau apie tai, ką vakar drėbtelėjo mano valstybės premjeras, o šiandien kaip...

Po Austrijos pastabų sukruto visa Europa: patyliukais pasirašomos sutarties pasekmes jausime ilgai (4)

Vokietija kunkuliuoja. Šįkart dėmesio centre atsidūrė Jungtinių Tautų parengta Pasaulinė...

„Norfa“ atsitraukia: pirkėjai privertė keisti prekybos tinklo planus (274)

Prieš metus pirmąją parduotuvę be tradicinių kasų atidaręs mažmeninės prekybos tinklas...

Pravieniškių „bachūrai“ sulaukė palaikymo iš Alytaus kalinių: zonose – maišto nuotaikos (119)

Pravieniškių pataisos namų darbuotojų bandymas sutramdyti daugybę metų čia vadovavusius...

Jau visai netrukus visų dirbančiųjų laukia lemtingas apsisprendimas: nuo to priklausys, kokią pensiją gausite (14)

Nuo naujų metų Lietuvoje įsigalios nauja pensijų reforma , kuri jau dabar verčia būsimus...

Vilniaus planuose – visiška Ukmergės gatvės transformacija (104)

Intensyvi ir dažnai spūsčių kaustoma Ukmergės gatvė Vilniuje keisis neatpažįstamai, ją...

Penkios žiemos kelionių kryptys: čia įmanoma suderinti pramogas ir pasiruošimą šventėms

Į parduotuvių lentynas pamažu atkeliaujančios šventinės dekoracijos pranašauja apie...

„Ryto“ naujokas įstūmė Adomaitį į dviprasmišką situaciją (11)

Šiek tiek komiška, jei vertinsime į pasaulio čempionatą jau iškopusių lietuvių akimis, ir...

Streso poveikis moters sveikatai gali būti kur kas rimtesnis, nei priimta manyti (1)

Nors hormonai ir smegenys šiek tiek apsaugo nuo streso, moterys vis tiek jaučia kur kas daugiau...

Liberalų Sąjūdžio manifeste – kirtis valdantiesiems (89)

Šią savaitę Liberalų sąjūdis skelbia manifestą, kuriame reiškiamas susirūpinimas dėl...