aA
Vyriausias Seimo narys, šiuo metu Liberalų demokratų frakcijai priklausantis dirbantis Kazys Bobelis nusprendė palikti parlamentą. 14 metų parlamentaru buvęs politikas ketvirtadienį Seimo pirmininkui Viktorui Muntianui įteikė pareiškimą, kuriame nurodo pasitraukiantis nuo birželio 1 dienos.
Kazys Bobelis
© DELFI (J.Vanago nuotr.)
Susisiekti su pačiu K.Bobeliu, kuris Seime dirba jau ketvirtą kadenciją, ir išklausyti tokio jo žingsnio motyvus ketvirtadienį DELFI nepavyko.

"Beveik 14 metų praleista Seime , stengiantis įlašinti nors mažą gėrio , tikėjimo, teisingumo, vilties lašelį tautos ateičiai. (...) Gerbiamas pone pirmininke, po ilgų 1940 - 2006 džiaugsmingų, sunkių, viltingų metų, prašau priimti geriausius palinkėjimus gerbiamiems kolegoms, dirbant tautos labui. Dirbau tai, kuo tikėjau, gal ne visada pavyko. Bet kokia Dievo valia. Didžiuojuosi jūsų tikslais ir prašau priimti mano atsistatydinimą iš Seimo narių", - rašte Seimo pirmininkui V.Muntianui rašo K.Bobelis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigė iki šiol negavęs parlamentaro atsistatydinimo pareiškimo. Jis sakė tik iš žemės ūkio ministrės Kazimiros Prunskienės girdėjęs, kad toks pareiškimas pasiekė tik parlamento vadovo sekretoriatą.

Prieš kelias savaites K.Bobelis paliko valdančiąją Valstiečių liaudininkų frakciją ir perėjo į opoziciją. Pats parlamentaras tikino, jog pasitraukti iš koalicijos paskatino kai kurie jo netenkinę valdančiųjų sprendimai. Tačiau K.Bobelio kolegos pareiškė, kad tokį žingsnį jis žengė negavęs pageidauto užsienio reikalų ministro posto.

K.Bobelis anksčiau priklausė krikščionims demokratams, tačiau iš šios partijos prieš keletą metų buvo pašalintas. Į šios kadencijos Seimą politikas buvo išrinktas pagal Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos kandidatų sąrašą, bet šiai partijai nepriklausė.

Šios partijos kandidatų į Seimą sąraše po K.Bobelio eina Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas. Tiesa, jam tapti parlamentaru gali sukliudyti teistumas. 2004 metų rugsėjį Kauno miesto apylinkės teismas B.Markauskui ir dar keturiems asmenims už žemdirbių riaušių organizavimą skyrė 60 parų arešto, bausmės vykdymą atidedant metams. Dėl to pernai jis neteko Klaipėdos rajono tarybos nario mandato.

Patys valstiečiai liaudininkai, DELFI žiniomis, bandys prikalbinti Seimo nariu tapti toliau kandidatų sąraše einantį Vilniaus pedagoginio universiteto rektorių Algirdą Gaižutį.

83 metų K.Bobelis – ne pirmas šios kadencijos Seimo narys, savo noru atsisakantis parlamentaro mandato.

Prieš porą mėnesių iš Seimo pasitraukė Liberalų demokratų frakcijos narė Aldona Balsienė, užsimojusi vėl tapti „Solidarumo" prezidente ir išgelbėti esą žlungančią profesinę sąjungą.

Pirmieji iš Seimo vos prasidėjus jo kadencijai atsistatydino „darbiečiai", tapę Vyriausybės nariais: teisingumo ministras Gintautas Bužinskas ir kultūros ministras Vladimiras Prudnikovas. Iš parlamento pasitraukė ir jų partijos kolega Aidas Gedvilas, pernai kelis mėnesius ėjęs susisiekimo viceministro pareigas.

Be to, pernai birželį ne tik iš Seimo, bet ir iš ūkio ministro posto atsistatydino Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Tokį žingsnį jis žengė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jo elgesyje įžvelgus interesų konfliktą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (425)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (60)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (190)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Kremliaus kėslai verčia sunerimti: visai šalia Lietuvos – pavojingi signalai (37)

Latvija švenčia šimtmetį . Tačiau Latvijos parlamentarai nespėjo įteikti dovanos šaliai –...

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (174)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Negailestingą onkologinės ligos kirtį patyrusiam Stano – jautrios kolegų emocijos (35)

Dainininkas Stanislavas Stavickis -Stano patvirtino jau gerą pusmetį pramogų pasaulio...

Betoninės sienos po žeme slėpė neregėtos prabangos rūmus ir didžiausią LSD fabriką istorijoje (16)

Paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje praktiškai visos LSD siuntos atkeliaudavo iš...

Albumą pristačiusi Monika Pundziūtė-Monique scenoje išgirdo asmeninį prisipažinimą (28)

Atlikėja Monika Pundziūtė- Monique iš jaudulio žibančiomis akimis pristato antrąjį solinį...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (94)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...