aA
Renkant Šilutės rajono valdžią, Trakų merą ir Seimo narį Varėnos-Eišiškių apygardoje penktadienį žmonės balsuoja namuose.
Vyksta antrasis rinkimų turas, balsavimas senamiesčio rinkimų apylinkėje
© DELFI / Orestas Gurevičius

Rinkimuose jau balsavo maždaug 5,4 tūkst. rinkėjų, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija.

Trečiadienį ir ketvirtadienį iš anksto balsavo 811 Šilutės rajono, 349 Trakų rajono bei 600 Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjų. Iš 1 760 rinkėjų tiktai 60 pasirinko penkių iš dešimties apskričių centrinius paštus, didžiajai daugumai patogiau balsuoti buvo savivaldybėse.

Balsuojant specialiai rinkimams sudarytuose paštuose: bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos įstaigose per tris dienas balsavo 89 Šilutės ir 90 Trakų rajonų bei 124 Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjai. Iš 303 specialiuose paštuose balsavusių rinkėjų 33 – nuteistieji, šiuo metu atliekantys bausmę dešimtyje iš 16-os šalyje veikiančių įkalinimo įstaigų.

Penktadienį savo namuose vietos valdžią arba naują Seimo narį rinko 627 Šilutės rajono, 860 Trakų rajono bei 1 838 Varėnos–Eišiškių apygardos, kurią sudaro Varėnos bei dalis Šalčininkų rajono teritorijos, rinkėjų. Balsavimas namuose vyksta ir šeštadienį.

VRK duomenimis, Šilutės rajono   rinkėjų  sąrašuose iš viso yra 38 593 asmenys, Trakų - 28 913, Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje - 30 214 asmenų.

Teisė balsuoti namuose yra suteikta neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams.

Varėnoje viena senolė balsavo du kartus

Pas garbaus amžiaus Varėnos gyventoją atvykę balsavimo komisijos nariai moteriškei davė du balsavimo pažymėjimus ir senolė balsavo du kartus.

Alytaus Apskrities vyriausiojo policijos komisariato operatyvaus valdymo skyriaus Varėnos rajono Policijos komisariatas pranešė, kad dėl pažeidimo per išankstinį balsavimą kreipėsi moters sūnus.

Jis pareiškė, kad pas jo senyvą motiną G. S. buvo atvykę du balsavimo komisijos nariai - moteris K. ir vyras B. Jie davė motinai du balsavimo pažymėjimus ir senolė balsavo du kartus.

Vienmandatėje Varėnos-Eišiškių apygardoje sekmadienį yra renkamas Seimo narys. Parlamentaras renkamas vietoje Liberalų sąjūdžio atstovo Algio Kašėtos, kuris kovo 15 -ąją buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir atsisakė Seimo nario mandato. Šioje apygardoje varžysis daugiausia rinkėjų palankumo pelnę Lenkų rinkimų akcijos atstovas Andžej Andruškevič ir socialdemokratas Vidas Mikalauskas.

Pakartotinių rinkimų Šilutės ir Trakų rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 ir 21 dienomis panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus.

Pakartotiniuose rinkimuose dėl 25-ių Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, įskaitant merą, mandatų kovos septynios politinės partijos ir visuomeninis rinkimų komitetas, iš viso iškėlę 366 kandidatus. Trakų rajone, kuriame savivaldybės taryba buvo išrinkta per pakartotinius rinkimus birželio 7-ąją, šį sekmadienį bus pakartotinai balsuojama už merą - daugiausia balsų surinkusius liberalę Editą Rudelienę arba socialdemokratą Vytautą Zaliecką.

VRK duomenimis, Šilutės rajono rinkėjų sąrašuose iš viso yra 38 593 asmenys, Trakų - 28 913, Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje - 30 214 asmenų. Šių metų kovo 1- ąją savivaldybių tarybų rinkimuose pirmąją balsavimo namuose dieną balsavo 663 Šilutės ir 1 067 Trakų rajono rinkėjai. Per 2012 metų Seimo rinkimų pakartotinį balsavimą Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje šis rodiklis buvo gerokai mažesnis - 1 583 rinkėjai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kaliningrade apsilankęs lietuvis norėjo sprukti: daugiau niekada ten nevažiuosiu (443)

„Daugiau tikrai niekada ten nevažiuosiu“, – tikino savaitgalį Kaliningrade praleidęs...

Nebrangių, bet tikrų itališkų picų pulkai žmonių traukia į Tytuvėnus (47)

Pačios tikriausios itališkos picos paragauti galima Tytuvėnuose. Pagrindinėje miestelio gatvėje...

Gyvai / Antrasis krepšinio spektaklis Melburne: Australija – JAV tiesioginė vaizdo transliacija

Daugiau nei 50 tūkst. sirgalių akivaizdoje Melburno „Marvel“ stadione šeštadienį antrą...

Irina Rozova – Seimo narė, kuri veikė pilkojoje zonoje: kokiomis pataisomis rūpinosi politikė (347)

Su po diplomatine priedanga dirbančiais Rusijos žvalgybos darbuotojais bendravusi ir, kaip rodo...

Paaiškėjo rinktinės sudėtis rungtynėms su Pietų Korėja

Šeštadienį Liėtuvos vyrų krepšinio rinktinė pradės pasirodymą tarptautiniame keturių...

Karališkosios šeimos ekspertė: toks princo Harry ir Meghan Markle elgesys žalingas monarchijai (3)

Anot karališkosios šeimos ekspertės, princas Williamas būgštauja, kad pastarasis princo Harry...

Orai kvies savaitgalį praleisti gamtoje (1)

Virš Lietuvos jau nuo ketvirtadienio įsitvirtinęs aukšto atmosferos slėgio laukas ir toliau...

Baltijos kelyje Gitanas Nausėda pasipiršo žmonai (279)

Lietuvos , Latvijos ir Estijos valstybės eina ta pačia kryptimi – nori sukurti savo žmonėms...

Sovietai jos nepasigailėjo: grafaitės Marijos Tiškevičiūtės tragedija (126)

1941 m. birželio 14 d. okupacinio sovietinio režimo įvykdytos represijos, kai iš Lietuvos į...

Prabangiausia pasaulyje vakarienė Vilniaus gatves nudažė baltai (259)

Šių metų Le Diner en Blanc renginys prasidėjo kitaip nei įprasta. Po tradicinės renginio...