aA
Lietuvos Aukščiausiame Teisme (LAT) penktadienį susirinkusi Teisėjų taryba laikinuoju pirmininku iki už mėnesio vyksiančio Visuotinio teisėjų suvažiavimo išsirinko Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininką Virgilijų Valančių. Jis buvo vienintelis kandidatas, išreiškęs norą laikinai užimti šį postą.
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Virgilijus Valančius
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Virgilijus Valančius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Už V.Valančiaus kandidatūrą balsavo 13, prieš – 2 Teisėjų tarybos nariai, o vienas slapto balsavimo biuletenis buvo sugadintas. Iš viso balsavime dalyvavo 16 Teisėjų tarybos narių.

„Sieksiu, kad darbas būtų darnus, kad nebūtų jokių konfrontacijų", - sakė V.Valančius taryboje susirinkusiems teisėjams.

Prasidėjus Teisėjų tarybos posėdžiui pirmininkaujantis vyriausias pagal amžių Šiaulių rajono apylinkės teismo pirmininkas Juozas Lisas į laikinojo pirmininko postą pasiūlė rinkti ilgametį teisėjų savivaldos institucijos ir LAT pirmininką Vytautą Greičių. Tačiau šis pasakė, kad taryboje yra susikompromitavusių narių, o jis nenori savęs sieti su jais, todėl atsisakė būti laikinuoju Teisėjų tarybos pirmininku.

Atsisakius V.Greičiui, rinkti į pirmininkus buvo pasiūlyta Šiaulių miesto apylinkės teismo pirmininkui J.Lisui, tačiau jis irgi atsisakė, teigdamas, kad gyvena Šiauliuose ir turi nagrinėjamų bylų, kurių atidėti negalima.

Tada buvo pasiūlyta Teisėjų tarybai pirmininkauti Kauno apygardos teismo pirmininkui Albertui Miliniui. Jis yra tarybos sekretorius, tačiau teigė, kad dėl aplinkybių jis negali eiti Teisėjų tarybos pirmininko pareigų. Be to, jis turėjo sekretoriaus pareigas, kurios neleidžia jam pretenduoti ir į pirmininko postą.

Taip pat atsisakė dar vienas siūlytas kandidatas – Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Artūras Šumskas.

Iš vieno kandidato pirmininku išsirinkus V.Valančių, Teisėjų taryba išsirinko laikiną jo pavaduotoją, kuriuo tapo Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Vytas Milius, ir laikiną sekretorių, kuriuo tapo A.Milinis. Anksčiau šie asmenys dirbo kartu su Teismų tarybai pirmininkavusiu V.Greičiumi.

Penktadienį sušaukta Teisėjų taryba nustatė Visuotinio teisėjų suvažiavimo datą ir vietą bei sudarė darbo grupę, kuri turės rūpintis dėl suvažiavimo. Per jį turėtų būti išrinkta nuolatinė penkiolikos narių Teisėjų taryba, kuri vėliau ir išsirinks naują pirmininką.

DELFI primena, kad gegužės pradžioje į paskutinį posėdį susirinkusi Teismų taryba aptarė ne tik situaciją, susidariusią po Konstitucinio Teismo paskelbto nutarimo, bet ir buvusį skandalą dėl Biržų teisėjo Valento Margevičiaus skyrimo bei pateisino garbingus postus užimančius valstybės pareigūnus ir teisėjus.

Teismų taryba konstatavo, kad nėra pagrindo teigti, jog balandžio 6 dieną vykusio Teismų tarybos narių ir prezidento Valdo Adamkaus susitikimo metu prezidentui buvo pateikta informacija, neatitinkanti tikrovės.

Tada, kai pas prezidentą apsilankė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo vadovas V.Valančius bei teisėjas Romas Klišauskas, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Vigintas Višinskis ir tuometinis teisingumo viceministras Gintaras Švedas, V.Adamkus apkaltino LAT pirmininką V.Greičių arogantiškumu ir informacijos nuslėpimu. Tą pačią dieną prezidentas pareiškė, kad nebepasitiki V.Greičiumi nei kaip žmogumi, nei kaip teisėju.

Prezidentui balandžio 6 dieną V.Valančius, R.Klišauskas, V.Višinskis ir G.Švedas pateikė informaciją apie 2005 metų birželio mėnesį vykusį Teismų tarybos posėdį, kuriame buvo svarstoma ar pratęsti Biržų apylinkės teismo teisėjo V.Margevičiaus kadenciją ir vėliau vykusį balsavimą. Susitikimo dalyviai patvirtino buvę žodžiu informuoti apie kai kuriuos V.Margevičiaus biografijos faktus, tačiau jokie papildomi dokumentai Teismų tarybos nariams nebuvo pateikti nei posėdžio metu, nei po jo.

Sprendimą reabilituoti minėtų teisėjų poelgį nusprendusiai gegužės pradžioje į neeilinį posėdį sušauktai Teismų tarybai pirmininkavo ne V.Greičius , o jo pavaduotojas V.Milius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Atsargos pulkininkas: Putinui laikas kai ką priminti (1)

Vladimiras Putinas savaitgalį pranešė, kad Baltarusijos teritorijoje Rusija ketina dislokuoti...

„Kas čia vyksta?!“: Maskvos gyventojus nustebino vaizdas danguje (4)

Maskvos gyventojus nustebino keistas vaizdas danguje, jie pastebėjo dūmų sūkurį – juodas dūmų...

Ekspertai išnarstė Šimonytės užuominas: scenarijai keli (15)

Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienio rytą pradėjo intriga – LRT radijo eteryje ji...

Karas Ukrainoje. „Kantri“ Rusija gąsdina „unikaliu ginklu“: sunaikintų net JAV Zelenskis po Rusijos smūgių Slovjanskui: neatleisime (3)

Ukrainos Slovjansko mieste pirmadienio rytą surengtos Rusijos raketų atakos aukų padaugėjo iki...

Žiema apie save primins vakare: kelininkai įspėja vairuotojus

Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, kad dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos...

M360 PremiumJūratė Žuolytė

Kai krizės laukimas tampa kasdienybės dalimi: net jei kalbos lieka kalbomis, marketingo planus tenka keisti

Išgyvenant vienus neramius metus po kitų, vis sugrįžtančia tema tampa jau tuoj tuoj už kampo...

Kšištofui Lavrinovičiui – nemalonumai dėl turto: VMI jį areštavus, krepšininkas tokį sprendimą apskundė teismui (6)

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjo Kšištofo Lavrinovičiaus skundą...

Medvedevas ragina rusus siųstis kuo daugiau piratinių filmų: kad „Netflix“ bankrutuotų (5)

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, daugybė garsių Holivudo ir Silicio slėnio įmonių nutraukė...

Gripas nusinešė dviejų vaikų gyvybes: vienam nebuvo nė 9 metų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę bendras...