aA
Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas nemato sąjungininkių tarp pagrindinių parlamentinių partijų ir nesvarsto bendradarbiavimo su jomis galimybių po Seimo rinkimų. Savo ruožtu Darbo partijos atstovas Europos Parlamente Arūnas Degutis mano, jog Darbo partija galėtų bendradarbiauti su liberalcentristų ir konservatorių koalicija.
Viktoras Uspaskichas
Viktoras Uspaskichas
© ELTA
Paklaustas, kuri iš potencialių koalicijų - socialdemokratų ir socialliberalų ar liberalcentristų ir konservatorių - būsimame Seime būtų artimesnė Darbo partijai, V. Uspaskichas tvirtino, kad jo tai nedomina.

"Nesvarstome, su kuo bendradarbiausime. Eisime į rinkimus vieni. Mūsų nedomina, kas ten su kuo jungiasi, nes matome, kad jie šiek tiek išsigandę ir ieško galimybių išlikti politiniame gyvenime. Tai jų vienintelis sumanymas ir vienintelė strategija", - teigė Darbo partijos lyderis.

Pasak jo, tradicinės partijos neturi "nei naujų programų, nei naujų veidų, nei naujos strategijos". Didžiausiu populizmu jis apkaltino konservatorius ir socialdemokratus, kurie esą kelis kartus rinkėjams pažėrė pažadų, tačiau atsidūrę valdžioje jų nevykdė.

Darbo partijos vicepirmininko Viktoras Muntiano teigimu, su kitomis partijomis ar koalicijomis būsimame Seime Darbo partija bendradarbiaus tik "programiniu pagrindu".

Paklaustas, kaip vertina dabartinių valdžios ir parlamentinės opozicijos partijų programas, V. Muntianas atsakė, jog "ir vieni, ir kiti parodė, kad nesugeba jų įgyvendinti".

Pasak V. Muntiano, Darbo partijai artimesnės "arčiau centro" esančios politinės jėgos. Jis neatsakė, ar tai - liberalcentristai ir socialliberalai, bet dukart pakartojo, kad bendradarbiavimas galimas tik "programiniu pagrindu".

Savo ruožtu Darbo partijos atstovas Europos Parlamente Arūnas Degutis prisipažino, jog liberalcentristų ir konservatorių koalicija jam atrodo politiškai artimesnė nei socialdemokratų ir socialliberalų. Jis motyvavo tuo, kad Europos Parlamente Darbo partijos atstovai dirba vienoje frakcijoje su liberalcentristų atstovais bei sėkmingai derina savo nuostatas su Liberalų ir centrų sąjungos pirmininku Artūru Zuoku.

Liepos pradžioje Europos Parlamento Liberalų demokratų ir reformų grupės vadovams nusprendus priimti į šią grupę Darbo partijos atstovus, Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas A. Zuokas žadėjo, kad jo partija imsis Darbo partijos auklėtojos Europos Parlamente vaidmens.

"Nusprendėme, kad durimis netrankysime, bet sieksime auklėti ir šviesti kolegas iš Lietuvos - Darbo partijos atstovus. Prisiimsime auklių vaidmenį, kad Darbo partijos atstovų nuostatos keistųsi ir labiau atitiktų Europos liberalų demokratų vertybes", - tvirtino A. Zuokas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Iš pareigų verčiama Danielė: eksperimentai su medžiagomis tikrai buvo (10)

Antradienį Seimas slaptai balsuodamas spręs, ar iš pareigų atleisti Priklausomybių prevencijos...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (4)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Svarbiu klausimu tarp valdančiųjų – nesutarimai

Didelio atgarsio viešojoje erdvėje sulaukė valdančiųjų užmojis vėl neriboti valstybės ir...

Toma Miknevičienė

Prestižinio mokslo Vilniaus privačiose mokyklose savo vaikams norintys tėveliai pinigines turės atverti plačiau: jei brangu buvo pernai, šiemet bus neįkandama

Privačių mokyklų sostinėje kasmet vis daugėja, o tai tik parodo augantį jų populiarumą, nors...

Majauskas atsisako Seimo nario mandato pranešė ateities planus (24)

Parlamentaras Mykolas Majauskas ketvirtadienį pranešė atsisakantis Seimo nario mandato ir...

Neįtikėtinas pavasarinis pokštas: didelė Lietuvos dalis vėl nusidažė baltai nuotraukų galerija iš žiema virtusių šalies kampelių

Pavasaris nutarė papokštauti ir šią parą Lietuvą užvertė sniegu. Žmonės įvairių šalies...

Vilniaus centre – tikra žemgrobystės drama: valstybinė žemė atlaisvinta, o po to užimta vėl (27)

Vilniaus Žvėryno mikrorajone inspektoriai surado dar vieną žemgrobystės atvejį. Birutės...

Delfi stiprina naujienų skyrių: nauja redaktoriaus pavaduotoja – Inga Dubauskienė

Skaitomiausias Lietuvoje naujienų portalas Delfi įgyvendina ilgai brandintus pokyčius redakcijoje....

Verslas PliusDainius Sinkevičius

Tenerifėje – dar neregėti NT kainų rekordai: Lietuvos milijonieriai – vilose, kiti – „juoduosiuose sąrašuose“

Lietuvos poilsiautojų pamėgtoje ir visus metus vasara alsuojančioje Ispanijos Tenerifės saloje –...