aA
Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM) sako nebeturinti galimybių per teismą siekti ekspremjero, parlamentaro Gedimino Kirkilo aukštojo mokslo diplomo anuliavimo.
Gediminas Kirkilas
Gediminas Kirkilas
© DELFI / Audrius Solominas

Administraciniams teismams atsisakius nagrinėti bylą, aukštoji mokykla teigia pati negalinti inicijuoti civilinio proceso.

Mokyklos direktorius Julius Niedvaras BNS teigė, kad pagal nepriklausomų ekspertų išvadą, "aukštosios mokyklos priimtas sprendimas suteikti asmeniui magistro kvalifikacinį laipsnį ir išduoti magistro diplomą, negali būti panaikinamas nei Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka, nei pagal aukštosios mokyklos ieškinį Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka".

"Tik subjektas, turintis teisę ginti viešąjį interesą (o nei VU TVM, nei VU nėra tokius įgalinimus turintys subjektai) padaręs išvadą, kad sprendimas suteikti G.Kirkilui magistro kvalifikacinį laipsnį pažeidžia viešąjį interesą, turi teisę inicijuoti šio sprendimo panaikinimo procedūras", - teigė J.Niedvaras.

VU TVM dar 2009 metų lapkritį kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu panaikinti rektoriaus įsakymą, kuriuo G.Kirkilas buvo priimtas į VU TVM magistrantūros studijas "nesilaikant nustatytos priėmimo tvarkos".

Politikas į magistrantūros studijas priimtas neturėdamas pripažinto bakalauro laipsnio.

Tačiau tiek šis teismas, tiek skundą išnagrinėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė, jog ginčo nagrinėti administraciniams teismams nepriklauso.

Susidarius tokiai situacijai, aukštoji mokykla kreipėsi į nepriklausomus ekspertus.

Direktorius J.Niedvaras, atsakydamas į BNS klausimus, pabrėžė, kad nei Konstitucija, nei Mokslo ir studijų įstatymas, nei kiti įstatymai ar aukštosios mokyklos statutas nenumato teisės pripažinti diplomą negaliojančiu.

"Įstatymų leidėjas aukštosioms mokykloms nedelegavo teisės savarankiškai panaikinti suteiktą kvalifikacinį laipsnį ar pripažinti diplomą negaliojančiu. Šiuo atveju galioja taisyklė, kad draudžiama viskas, kas nėra tiesiogiai leista įstatymo", - teigė J.Niedvaras.

TVM Švietimo ir mokslo ministerijai yra nurodžiusi, kad priėmimo komisijai vertinant G.Kirkilo pateiktus dokumentus ir priimant sprendimą dėl priėmimo į magistrantūros studijas, buvo pažeista priėmimo į VU 2002 metais tvarka, pagal kurią į antrosios pakopos studijas galėjo būti priimti asmenys, baigę pagrindines universitetines studijas ir įgiję Lietuvos pripažįstamą aukštąjį išsilavinimą.

Pats G.Kirkilas, komentuodamas ketinimus anuliuoti jo įgytą vadybos ir verslo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, yra sakęs, jog vertina tai kaip politinį žingsnį.

G.Kirkilas 1982 metais baigė Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, bet jos diplomas šiuo metu nepripažįstamas kaip aukštojo mokslo diplomas. 2004 metais socialdemokratas VU TVM įgijo vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pirmasis bandymas pakeisti pensijų kaupimą atsitrenkė į valdančiuosius (2)

Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimas per pateikimą atmetė opozicionierių valstiečių pataisas...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (5)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...

Valdančiųjų užmojuose tirti VSD – aiškus politinis interesas: laukia intensyvus metas (1)

Seime ruošiamasi kurti komisiją dėl galimai neteisėtos Valstybės saugumo departamento (VSD)...

Šurajevo sukeltas triukšmas netyla: laukia dar vienas tyrimas, tik šį kartą – dėl Seimo narių (14)

Seimo Etikos ir procedūrų komisija spręs, ar pradėti tyrimą dėl dviejų Seimo narių, komikui...

Grasinimai trauktis į šešėlį finansų ministrės nejaudina: mokesčių reformos pagal tokius žmones nekuriamos (26)

Ilgai lauktą mokesčių reformą pristačiusi finansų ministrė Gintarė Skaistė ironizuoja, kad...

Verslas PliusJohn Ainger, Ewa Krukowska, Petra Sorge

ES sutarė dėl automobilių įkrovimo stotelių: svarbiausiuose keliuose – kas 60 kilometrų

Europos Sąjungos derybininkai susitarė per ateinančius kelerius metus visame regione įdiegti...

Karas Ukrainoje. Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Arūnas Milašius. Lietuviškas Sizifo variantas už ES pinigus: pradžioje mėgaujamės naikindami, paskui kuriame iš naujo (1)

Visi jau žinome, kad mums gresia mokesčių reforma. Kaip sako stambusis verslas, labai gera –...

Dėl gresiančio pavojaus gyvybei uždraudė vienus vaistus, skirtus kosuliui, peršalimui ir gripui gydyti

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), remdamasi Europos Komisijos (EK) sprendimu, naikina...