Pradinius 5000 eurų VU fondas skyrė iš investicijų grąžos. Planuojama, kad pirmosios apsaugos priemonės (respiratoriai, medicininės kaukės, pirštinės, apranga) rezidentus pasieks dar šią savaitę, sakoma VU pranešime.

„Šiuo metu su koronaviruso plitimu kovojantys VU Medicinos fakulteto rezidentai ir rezidentės yra pati pažeidžiamiausia universiteto bendruomenės ląstelė, kuriai turime skirti ypatingą dėmesį. Savo darbu jie padeda sergantiesiems, gelbėja gyvybes, rizikuoja savo sveikata. Nelikime jiems abejingi!“ – dalyvauti paramos kampanijoje kviečia VU Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Utkus.

Prisidėti prie paramos VU Medicinos fakulteto rezidentams galima skiriant lėšų internetu arba mokant pavedimu į specialiai šiam tikslui atidarytą banko sąskaitą. „Tai mūsų proga įrodyti, kad šios sveikatos krizės akivaizdoje VU bendruomenė yra vieninga“, – pranešime cituojamas VU fondo direktorius Justinas Noreika.

VU Medicinos fakultete iš viso yra 828 rezidentai, iš jų 721 dirba Lietuvos sveikatos įstaigose: 707 – Vilniuje, 9 – Klaipėdoje, 3 – Šiauliuose, po vieną – Panevėžyje ir Utenoje. Kol kas patvirtintas vienas užsikrėtimo atvejis – tai besilaukianti Santaros klinikų gydytoja rezidentė.

„Rezidentams labai trūksta būtinųjų apsaugos priemonių. Dešimtys mano kolegų dėl kontakto su užsikrėtusiais pacientais pasitraukė į saviizoliaciją, mažėja dirbančių gydytojų skaičius, todėl kiekvienam iš mūsų tenka vis daugiau pacientų. Situacija ypač sudėtinga skyriuose, kurie su infekcija kovoja tiesiogiai – į pagalbą jau kviečiami visų specialybių rezidentai, o ten esantys dirba neskaičiuodami viršvalandžių“, – sako VU Medicinos fakulteto rezidentų tarybos pirmininkas Laimonas Uščinas.

VU fondas kviečia visus neabejingus skirti lėšų koronaviruso krizės epicentre dirbantiems VU bendruomenės nariams. Parama internetu: www.vuf.lt/rezidentams