Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šią savaitę nusprendė, jog du Vilniaus apskrities, du Kauno apskrities ir vienas Šiaulių apskrities žemėtvarkos skyrių specialistas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą dalyvaudami priimant sprendimus dėl nuosavybės teisių į žemę atkūrimo.
Algirdas Meškauskas
© DELFI
Komisijos posėdžiui, kuriame buvo priimti minėti sprendimai, pirmininkavo vasarį naujuoju jos vadovu paskirtas socialdemokratas Algirdas Meškauskas.

VTEK konstatavo, jog įstatymą pažeidė Vilniaus apskrities Širvintų rajono žemėtvarkos skyriaus vyriausieji specialistai Henrikas Švedas ir Birutė Blusevičienė, Kauno apskrities Žemės tvarkymo departamento Jonavos rajono žemėtvarkos skyriaus vyresnioji specialistė Irena Veličkienė, Kauno apskrities Žemės tvarkymo departamento Raseinių rajono žemėtvarkos skyriaus vyresnysis specialistas Jonas Galinaitis bei Šiaulių apskrities Žemės tvarkymo departamento Šiaulių rajono žemėtvarkos skyriaus vedėja Regina Rimeikienė.

I.Veličkienė iš kitų asmenų perimdama teises atkurti nuosavybę, pasinaudojo tarnybine informacija privačių interesų naudai, R.Rimeikienė, J.Galinaitis, B.Blusevičienė nenusišalino priimant sprendimus dėl nuosavybės teisių atkūrimo jų sutuoktiniams, H.Švedas neiformavo raštu savo tiesioginio vadovo apie galimą interesų konfliktą atkuriant nuosavybės teises jo tėvui ir nepateikė papildomos privačių interesų deklaracijos.

Vilniaus, Kauno ir Šiaulių apskričių viršininkams VTEK rekomendavo taikyti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatyme numatytas sankcijas - vienerius metus neskatinti prasižengusių žemėtvarkininkų ir neskirti jų į aukštesnes pareigas.

VTEK minėtų žemėtvarkininkų elgesį svarstė premjero sudarytos darbo grupės valstybės tarnautojų žemės įsigijimo nuosavybėn ir sprendimų priėmimo teisėtumui patikrinti prašymu.

Iš viso darbo grupė paprašė VTEK įvertinti 13 apskrityse dirbančių valstybės tarnautojų veiksmus. Sprendimus dėl kitų asmenų ketinama priimti vėliau.

Sausį VTEK konstatavo, jog priimant sprendimus dėl nuosavybės teisių atkūrimo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą pažeidė Šiaulių apskrities viršininkas Alvydas Šedžius, Kauno apskrities viršininkas Valentinas Kalinauskas, Marijampolės apskrities viršininkas Albinas Mitrulevičius ir jo pavaduotojas Jonas Ščeponis. Pastarieji trys komisijos sprendimą apskundė teismui.

Pernai minėta darbo grupė, vadovaujama Vidaus reikalų ministerijos sekretoriaus Algirdo Astrausko, nustatė 1026 apskričių tarnautojus, kurie turėjo būti patikrinti dėl žemės sklypų įsigijimo teisėtumo. Iš viso dešimtyje apskričių dirba apie 3 tūkst. valstybės tarnautojų.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, jog žemėtvarkininkai įvykdė pažeidimus atkuriant nuosavybės teises kai kuriems esamiems ir buvusiems valstybės politikams ir jų artimiesiems, tačiau nenustatyta, jog patys parlamentarai būtų darę neteisėtą įtaką.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atrado aukso gyslą: įrengę filmavimo kameras pareigūnai užfiksavo, kaip pinigai keliauja į valstybės tarnautojų kišenes (72)

Ne paslaptis, kad mažesniuose miesteliuose ir rajonuose žmonės vieni kitus gerai pažįsta. Skuodo...

Feisbuke įvertinęs barą viena žvaigždute sulaukė grasinančių užuominų (173)

Vilnietį Dominyką papiktino vieno sostinės baro sprendimas imti 1,5 euro mokestį, jei klientas...

Cukrus ir vėžys: ką privalome žinoti

Šiuo metu skelbiama labai daug trikdančios informacijos ir patarimų, susijusių su cukrumi, jis...

R.I.T.A. Aprūpinimas bulvėmis ir tarybinės visuomenės demokratizavimas nepriklausomos Lietuvos moksle (75)

Dr. Eugenijus Stumbrys, Lietuvos mokslo tarybos politikos ir analizės skyriaus vadovas sako, kad...

Panevėžį ant kojų sukėlė iš darželių pabėgę vaikai (28)

Auklėtojų atidumą patikrinę darželinukai sukėlė ant kojų ne tik švietimo bendruomenę, bet ir...

Litvakas R. Simonas: yra 6 Lietuvai aktualios taisyklės (18)

Lietuva netolimoje ateityje gali pasiekti labai daug, jei vadovausis tinkamu pavyzdžiu. Apie tai,...

Graikijoje britės tykojo siaubinga mirtis (13)

Dingusios britės turistės ieškantys Graikijos pareigūnai pranešė radę smarkiai sudarkytus...

Pamatykite, kaip atrodo prabangiausias viešbutis ant ratų: traukinio bilietų gauti beveik neįmanoma (4)

Traukinio „Shiki-shima“ keleiviams penkių žvaigždučių verta patirtis prasideda Tokijo...

Būgnų berniuku išvadintas A. Guoga kirto atgal (135)

„Dėl Eligijaus Masiulio – akivaizdu, kad problema sukasi apie vieną asmenį, kuris ieško, kaip...

Kaip į vandenį dingusio Čečėnijos dainininko istorija: paviešinti keisti vaizdo įrašai

Keletą savaičių garsaus Čečėnijos dainininko artimieji ieškojo informacijos, kur galėtų būti...