Etikos sargų teigimu, tyrimo metu buvo aiškintasi, ar buvusi viceministrė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vienerius metus „atvėsti”.

„Pagal šį teisės aktą, jei per paskutinius vienus metus einant pareigas valstybinėje tarnyboje asmuo tiesiogiai rengė, svarstė ar priėmė sprendimus dėl juridinio asmens priežiūros, kontrolės, finansavimo ar turto, tuomet šis asmuo vienus metus negali eiti pareigų minėtajame juridiniame asmenyje“, – teigia VTEK.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo ir papildomai surinktos informacijos pagrindu.

Anot VTEK, pranešime teigiama, kad šiuo metu Nacionalinėje bibliotekoje dirbanti I. Veliutė pernai gruodį dar dirbo kultūros viceministre ir kuravo šios bibliotekos veiklą, taip pat šiuo metu I. Veliutė bibliotekoje koordinuoja Kultūrinės edukacijos plėtros veiklas projekte, kurio finansavimo klausimus sprendė kultūros ministro politinė komanda.

Kultūros ministerija, pasak etikos sargų, teigia, kad, eidama viceministrės pareigas, I. Veliutė pernai dalyvavo skiriant lėšas bibliotekai bei sprendžiant dėl šios įstaigos nuostatų patvirtinimo pakeitimo bei organizacinės struktūros projekto suderinimo.

BNS vasario pabaigoje skelbė, kad I. Veliutei pernai gruodį baigus darbą Kultūros ministerijoje, Nacionalinė biblioteka su ja sudarė terminuotą darbo sutartį koordinuoti projektą „Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimas“.

Šį 2,5 mln. eurų vertės projektą inicijavo Kultūros ministerija, kai joje dirbo I. Veliutė. Juo siekiama patobulinti Kultūros paso paslaugas ir sukurti specialią administravimo platformą.

Šiame projekte tuo metu taip pat dirbo buvusi ministro Mindaugo Kvietkausko patarėja Gabija Čepulionytė bei ministerijos atstovė spaudai Jana Mikulevič.

Buvusi viceministrė I. Veliutė anksčiau BNS teigė prie projekto rengimo neprisidėjusi, nes tai buvo ne jos atsakomybių sritis.

„Nedirbau nei dėl pačios koncepcijos kūrimo, nei prie finansavimo gavimo ir nepriėmiau sprendimų dėl įstaigos, kurioje bus įgyvendintas projektas, pasirinkimo. Tai buvo ne mano atsakomybių sritis. Šiuo metu pareigos tikrai ne vadovaujančios, o su buvusių mano, kaip viceministrės, atsakomybių sritimi iš esmės nesusijusios“, – teigė ji.

I. Veliutė tvirtino ministerijoje kuravusi kultūros paveldo ir atminties institucijų politikos, kultūros turinio skaitmeninimo ir sklaidos klausimus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)