aA
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerės funkcijas laikinai vykdanti Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus - nusišalinti. Tokį sprendimą trečiadienio posėdyje priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
VTEK: SAM kanclerės funkcijas laikinai vykdanti Vitkūnienė įstatymo nepažeidė
Sveikatos apsaugos ministerija
© A.Didžgalvio nuotr.

Tyrimą VTEK atliko gautų pranešimų pagrindu. Juose teigta, kad O. Vitkūnienė buvo komisijos narė konkurse į VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigas. Konkurso metu ji, esą, sprendė klausimus dėl jai artimo asmens darbdavio, kuris pretendavo ir šį konkursą laimėjo. Teigta, kad O. Vitkūnienė nenusišalino ir apie galimą interesų konfliktą neinformavo Sveikatos apsaugos ministro.

Taip pat VTEK vertino aplinkybę, kai ji privačių interesų deklaracijoje galbūt laiku nenurodė, jog pradėjo laikinai vykdyti ministerijos kanclerės funkcijas.

Tyrimo metu nenustatyta duomenų, kurie įrodytų tiesioginį, akivaizdų ir aiškiai išreikštą O. Vitkūnienės asmeninį suinteresuotumą, egzistavusį jai dalyvaujant ligoninės vadovo atrankos komisijos veikloje ir sprendžiant klausimus, susijusius su konkurso dalyviu, pretendavusiu į minėtąsias pareigas.

Konstatuojant, kad O. Vitkūnienė tirtoje situacijoje pateko į interesų konfliktą, turi būti nustatyta, kaip jos priimtas sprendimas ar dalyvavimas jį priimant buvo susijęs su jai artimo asmens privačiais interesais. Surinkti duomenys rodo, kad atrankos komisija sprendė klausimus dėl Klaipėdos ligoninės, o ne dėl O. Vitkūnienei artimo asmens darbovietės.

VTEK neturi duomenų, kad pastarojoje dirbtų O. Vitkūnienei artimi asmenys. Be to, vadovo atrankos komisijos posėdžio metu buvo vertinamos kandidato kompetencijos ir tinkamumas eiti Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigas, bet ne O. Vitkūnienei artimo asmens ar jo darbovietės veikla.

Pažymėtina ir tai, kad SAM nesuteikta teisė priimti sprendimų dėl jai nepavaldžių įstaigų valdymo, o SAM kanclerės funkcijas laikinai vykdančiai O. Vitkūnienei artimas asmuo dirba savivaldybei pavaldžioje įstaigoje. Taip pat VTEK negavo duomenų, jog O. Vitkūnienę ir kandidatą į Klaipėdos ligoninės vadovus sietų, pavyzdžiui, finansiniai, turtiniai ryšiai, dalyvavimas juridinio asmens veikloje, giminystė ar pan.

VTEK nuomone, O. Vitkūnienės elgesio vertinimas negali būti grindžiamas abejonėmis ar spėliojimais, jog ji tirtoje situacijoje buvo šališka ar jautė spaudimą dėl kandidato vertinimo.

VTEK taip pat nenustatė, kad O. Vitkūnienei būtų kilusi pareiga patikslinti privačių interesų deklaraciją duomenimis apie laikinai vykdomas SAM kanclerės funkcijas. Eiti dvejas valstybės tarnautojo pareigas draudžia Valstybės tarnybos įstatymas. Taigi O. Vitkūnienė nė negalėtų būti ir SAM departamento direktorė, ir SAM kanclerė vienu metu. Laikinas funkcijų vykdymas yra laikomas papildomomis užduotimis, kurios nenumatytos asmens pareigybės aprašyme. O. Vitkūnienė į SAM kanclerės pareigas nepaskirta, jai šios funkcijos pavestos vykdyti tik laikinai, kol bus paskirtas šias pareigas eisiantis valstybės tarnautojas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Primirštas konfliktas su Kinija nustebino prekyboje: pernai importas buvo rekordinis, bet galiausiai susimokėjo Lietuvos pirkėjas (10)

Konfliktas tarp Vilniaus ir Pekino tęsiasi jau gerokai ilgiau nei metus, o tai puikiai atsispindi ir...

Vaidas Mikaitis

Apsilankė populiariausiame nudistų paplūdimyje: privatumo čia nedaug, bet yra kitų pliusų

Tenerifė keliautojų tarpe dabar yra ant tokios bangos, kad net kartais suabejoju ar yra likę dar...

Ekspertas: jokio „Benkunsko fenomeno“ nėra, bet socdemų laukia du pavojai (18)

Politologas Ignas Kalpokas nemano, kad egzistuoja toks dalykas kaip „Benkunsko fenomenas“ –...

Karo ekspertai: ryškėja pagrindinis Kinijos lyderio vizito į Maskvą tikslas (4)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai praėjusios...

Karas Ukrainoje. Po dronų atakos Kryme pasigirdo sprogimai analitikai: Rusijos vadovybė – neviltyje (1)

Pirmadienį , kovo 20 d., Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai pasirašys Ukrainos...

Sinoptikai turi ne tik gerų, bet ir blogą žinią: atsakė, kokia laukia savaitė

Artimiausiomis dienomis bus šilta, tačiau lietinga. Antradienio naktį daug kur palis, vyraus...

Andrius Užkalnis

Užkalnio terapija (11) Norite daugiau sąjungininkų ir mažiau priešų? Štai jums trys greiti būdai

Jūs žinote juos, konfliktinius žmones. Viskas, ką jie daro, tai prisitraukia blogiausias...

Papasakojo, kaip atsikratyti raukšlių ir pagurklio be skalpelio: rezultatus pastebėsite jau po dviejų savaičių

Nors sakoma, kad raukšlės net gali puošti veidą, rodydamos brandą, o su ja, tikėtina, ir...

Login

Login 2022. Dr. Alfredas Chmieliauskas. Saugumas, slaptumas, melas, tiesa ir kiti bandymai k***ti protą (2)

Socialinis laikas yra žymiai svarbesnis nei tai, kurioje barikadų pusėje tu esi. Tuo įsitikinęs...