aA
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis tarnybinį transportą naudojo ne tarnybinėms reikmėms. Tokiais veiksmais jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai. Šį sprendimą priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
Povilas Poderskis
© DELFI / Karolina Pansevič

Tiriant nustatyta, kad pernai rugsėjo 18 d. P. Poderskis tarnybiniu automobiliu „Opel Corsa" iš Vilniaus miesto savivaldybės išvyko 18.02 val., o 19.28 val. atvyko į Kauną.

Ten ši tarnybinio transporto priemonė stovėjo iki rugsėjo 19 d. 6.32 val. Iš savivaldybės pateiktų navigacinės sistemos duomenų matyti, kad ši automobilio laikymo vieta žemėlapyje iš esmės sutampa su P. Poderskio deklaruotos gyvenamosios vietos adresu.

Tuomet P. Poderskis minėtuoju automobiliu išvyko iš Kauno ir 7.46 val. atvyko į Vilnių. Apie tai buvo informuota ir žiniasklaidoje: skelbta, kad vienos visuomenės informavimo priemonės fotografas rugsėjo 19 d. rytą užfiksavo P. Poderskį išvykstantį iš savo namų automobiliu, pažymėtu Vilniaus savivaldybės skiriamuoju ženklu. P. Poderskis VTEK nenurodė, kokias tarnybines savivaldybės administracijos direktoriaus funkcijas tuo metu vykdė.

VTEK yra ne kartą yra konstatavusi, kad kelionės iš namų į darbą arba iš darbo į namus nelaikytinos tarnybine veikla ar tarnybine būtinybe. Be to, Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintose tarnybinių automobilių naudojimo taisyklėse aiškiai nustatyta, jog tarnybiniai automobiliai gali būti naudojami tik tarnybinėms užduotims vykdyti.

VTEK siūlo Vilniaus miesto savivaldybės merui ir tarybai inicijuoti, kad būtų kompensuotos savivaldybės patirtos išlaidos, susidariusios dėl nepagrįsto P. Poderskio naudojimosi tarnybiniu transportu.

Taip pat tyrimo metu VTEK pastebėjo, kad bendrojo naudojimo tarnybinius automobilius naudojantys savivaldybės darbuotojai nepildo kelionės lapų, o iš šių automobilių rezervavimo įrašų nematyti, kokioms tarnybinėms užduotims rezervuojami tarnybiniai automobiliai. Atsižvelgdama į tai, VTEK siūlo Vilniaus miesto savivaldybei tikslinti vidaus teisės aktus ir užtikrinti tinkamą savivaldybės bendrojo naudojimo tarnybinių automobilių kontrolę.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Prakalbo apie traukinių mašinistų darbą: pervargę, be patirties ir aria viršvalandžius (37)

Naujai paruoštiems „Lietuvos geležinkelių“ traukinių mašinistams trūksta darbo patirties,...

Prasta situacija lietuvius privertė suktis: tapome šios srities lyderiais, bet koją kiša valdininkų neraštingumas DELFI specialiai iš Berlyno

Lietuviams jau tapo visiškai įprasta internetu deklaruoti pajamas, užrašyti vaiką į darželį ar...

„Parketiniai“ visureigiai – labiausiai planetą teršianti transporto priemonė (83)

Visuotinė simpatija didesniems, sunkesniems automobiliams lėmė tai, kad nuo 2010 m. visureigių...

Rezultatyviausiu karjeros dvigubu dubliu sezoną pradėjęs Sabonis neišgelbėjo „Pacers“ (17)

Naująjį NBA reguliarųjį sezoną pralaimėjimu pradėjo Indianos „Pacers“ (0-1) krepšininkai....

Lietuva „Doing Business“ reitinge pasiekė aukščiausią vietą: liko žingsnis iki geriausių pasaulyje

Verslo sąlygas vertinančiame Pasaulio banko tyrime „ Doing Business 2020“ Lietuva iškopė į...

Grandioziniam projektui besirengianti Jagelavičiūtė – apie savo stiliaus nesėkmes, skaudžias skyrybas ir sunkius metus (37)

Žinomiausia Lietuvos stilistė Agnė Jagelavičiūtė gruodžio 4-ąją Vilniaus „ Siemens “...

Naujojo stratego pasitikėjimo sulaukęs Valančiūnas ir „Grizzlies“ patyrė sutriuškinimą Majamyje

Pirmųjų NBA reguliariojo sezono rungtynių iššūkis Memfio „Grizzlies“ (0-1) klubui ir...

Užsimojo sudaryti galimybę į taromatus kišti ir stipriųjų gėrimų butelius: ekspertai vartotojams žada didelius nepatogumus

Nuo 2016 m. Lietuvoje veikiantys taromatai jau kelerius metus padeda surinkti 92 proc. visų į rinką...

Mitybos specialistė įvardijo produktus, kurie slapta jums didina cholesterolio kiekį (14)

Ankščiau cholesterolio kiekio padidėjimas kraujyje dažnai buvo siejamas su vyresnio amžiaus...