Tarp Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovo Remigijaus Rekertos ir šios komisijos narės Elenos Vaitiekienės plykstelėjo nesantaikos ugnis. Etikos sargė Seimo valdybai pasiskundė, kad VTEK tampa vieno asmens institucija.
Remigijus Rekerta
© Nuotr. iš asmeninio albumo

VTEK narė E.Vaitiekienė kreipėsi į Seimo valdybą prašydama, kad ji padėtų spręsti parlamentui atskaitingoje komisijoje susikaupusias problemas. Trijų puslapių skunde etikos sargė bando atkreipti parlamentarų dėmesį į VTEK pirmininko pareigas nuo gegužės mėnesio einančio R.Rekertos vadovavimo stilių. Anot E.Vaitiekienės, komisijos pirmininkas ignoruoja kitų komisijos narių nuomonę ir atvirai jiems reiškia nepagarbą, rašo "Lietuvos žinios".

Parlamentarai nepanoro kištis į VTEK narių konfliktą.

"Jaučiu pareigą pranešti, kad pastaruoju metu, ypač pasikeitus komisijos vadovui, tarp komisijos narių ėmė klostytis santykiai, ne visiškai atitinkantys įstatyme įtvirtintų komisijos narių lygiateisiškumo ir nepriklausomumo principus. Mus bandoma paversti komisijos sekretoriato darbuotojais, pavaldžiais pirmininkui", - Seimo valdybai rašė E.Vaitiekienė.

Ji tikino, kad nagrinėjant įvairiausius klausimus komisijos narių galimybės balsuoti pagal įstatymą ir savo sąžinę tapo labai ribotos. Anot E.Vaitiekienės, taip yra dėl to, kad posėdžiuose dalyvauja ir nuomonę reiškia ne tik komisijos nariai, bet ir sekretoriato darbuotojai, kurie neretai esą daro tiesioginį poveikį, siekdami, kad VTEK sprendimai būtų priimami vienbalsiai. "Tokiomis aplinkybėmis mano, kaip komisijos nario, darbas tampa neperspektyvus ir neprasmingas", - įsitikinusi ji.

E.Vaitiekienei nepatiko, kad VTEK pirmininkas visiems komisijos nariams paskirstė veiklos sritis ir nurodė kas mėnesį jam atsiskaityti. Ją papiktino ir tai, kad komisijos vykdomų tyrimų organizavimą ir kontrolę R.Rekerta priskyrė sau.

Dienraščio kalbinta E.Vaitiekienė tikino pareiškimu Seimo valdybai nesiekusi iškelti viešumon asmeninių VTEK narių santykių ir nesutarimų. "Norėjau, kad Seimas, kaip įstatymų leidėjas, žinotų, jog yra tam tikros teisinio reguliavimo problemos ir kad santykiai tarp pirmininko ir narių turi būti grindžiami koordinavimo ir bendradarbiavimo, o ne subordinacijos principu", - dėstė ji.

Etikos sargė atkreipė dėmesį, kad dabar posėdžiuose vyksta teisiniai ginčai, tačiau labai retai nagrinėjami etikos klausimai.

Pasak jos, ankstesnis komisijos veiklos reglamentavimas buvęs geresnis, nes VTEK tuomet buvo solidesnė kompetencijos ir gyvenimiškosios patirties požiūriu. "Padėtis dabar tokia, jog kolegiali institucija šiandien veikia kaip vienasmenė VTEK vadovo institucija", - pabrėžė ji.

"Tikriausiai dabar visiems atrodau kaip monstras. Man labai gaila, kad nueita taip toli, kad nebuvo bandyta visko išsiaiškinti komisijos viduje", - dienraščiui trečiadienį sakė VTEK pirmininkas R.Rekerta.
Kaltinimus autoritariniu vadovavimu jis vadino absurdu. "Tai man nebūdinga. Stengiuosi, kad būtų kuo daugiau demokratijos. Dėl tyrimų pradėjimo ar nutraukimo sprendžia visa komisija, nors įstatymas numato ir vienasmeniškų pirmininko sprendimų galimybę. Be to, posėdžiuose kartais perleidžiu pirmininkavimą kitiems VTEK nariams", - tikino jis.

Anot R.Rekertos, prieš porą metų pakeistame VTEK įstatyme yra numatyta galimybė pirmininkui pavesti komisijos nariams rūpintis atskiromis veiklos sritimis. Tyrimų organizavimą ir kontrolę jis teigė priskyręs sau, nes jam tenka sužiūrėti visus į komisiją ir iš jos plaukiančius raštus.

"Niekas netrukdo nariams teikti siūlymus dėl darbo organizavimo ar vykdomų tyrimų. Manau, kad visa ši istorija yra tiesiog nesusipratimas. Man nesuprantama, kam reikia kreiptis į Seimo narius dėl vidinių komisijos dalykų", - pabrėžė jis.

Seimo valdyba E.Vaitiekienės rašte išdėstytų problemų nenagrinėjo. Jis buvo perduotas Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui (VVSK), kad šis jį apsvarstytų ir vėliau pateiktų siūlymus, ką reikėtų daryti.
VVSK pirmininkas Vytautas Kurpuvesas sakė, kad etikos sargai turi susitvarkyti patys. "Manome, kad VTEK nariai turi rasti savyje jėgų išspręsti komisijos darbo organizavimo problemas", - teigė jis.

V.Kurpuvesas pridūrė, kad neatmetama galimybė tobulinti VTEK įstatymą. Komisijos nariai pažadėjo netrukus komitetui pateikti siūlymus, kaip reikėtų taisyti šį teisės aktą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skaičiuoklė: paskaičiuokite, kiek pensijos gausite pagal naują tvarką (657)

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas....

Arūnas Milašius. Pagaliau jie išvažiavo. Brangių lietuvių mums nereikia (71)

Ant nosies kabant valstybės šimtmečiui galime pranešti džiugią naujieną – šiandien šalies...

Už 0,3 g kanapių pateko į areštinę ir prarado darbą (119)

LNK dalyvis Tadas teigia, kad rugpjūčio mėnesį jį sulaikė policijos pareigūnai, kurie jo...

Landsbergis inicijuoja naują Seimo komisiją: skelbiami klausimai Skverneliui papildyta Karbauskio komentaru (661)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius...

Būkite atsargūs – čekius registruoti kviečia ne tik Mokesčių inspekcija (47)

Valstybinės mokesčių inspekcijos ( VMI ) organizuojama pirkimo kvitų loterija , atrodo, turi...

Vykstantiems į labiausiai izoliuotą pasaulio šalį – pribloškiančios instrukcijos (15)

Šiaurės Korėjoje norintys paviešėti amerikiečiai turi sudaryti testamentą, taip pat suderinti...

Pėsčiomis per Ameriką: vijosi briedis ir karvių banda, girdėjau medžiotojų šūvius

Anksčiau niekas nebandė eiti per privačias valdas Amerikoje, ypač Montanos, Pietų Dakotos ir...

Už uždarų teismo durų „MG Baltic“ bylinėjasi su VMI dėl milijonų eurų (36)

Trečiadienį Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjama koncerno „ MG Baltic “ ir...

Pareigūnai imasi darbo: nusižengusiems gresia nemenkos baudos

Individualių namų gyventojų džiugesį dėl pagaliau atėjusios tikrosios žiemos gali aptemdyti...

Erzina nauji draudimai: Lietuvos gyventojus norima laikyti po padu (26)

Esu jaunas Lietuvos gyventojas ir man patinka gyventi čia. Tačiau kuo toliau, tuo labiau man atrodo,...