aA
Prezidentas Rolandas Paksas Valstybės saugumo departamento (VSD) generaliniu direktoriumi siūlo Seimui skirti Antrajam operatyvinių tarnybų departamentui prie Krašto apsaugos ministerijos šiuo metu vadovaujantį Gintarą Bagdoną.
Rolandas Paksas
Rolandas Paksas
© ELTA
"Manau, kad tai yra vienas labiausiai pasiruošusių specialistų. Ši personalija geriausia iš visų svarstytų", - penktadienį žurnalistams sakė R.Paksas.

Pasak prezidento, G.Bagdonas "turi gerus kontaktus su Vakarų žvalgybos institucijomis, sutvarkė ir paruošė puikiam darbui" KAM Antrąjį operatyvinių tarnybų departamentą, "gali daug nusipelnyti" ir VSD.

"Tikiuosi Seimo narių palaikymo, kad šis pareigūnas galėtų dirbti šiose pareigose", - sakė R.Paksas. Prezidentas penktadienį pasirašė dekretą teikti Seimui G.Bagdono kandidatūrą į VSD generalinio direktoriaus postą.

Karjeros karininko, pulkininko leitenanto G.Bagdono vadovaujamas Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas užsiima karine žvalgyba ir kontržvalgyba.

Krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius G.Bagdoną yra apibūdinęs kaip "labai profesionalų, pareigingą, išsilavinusį karininką, kuriam buvo patikėtos atsakingos pareigos vadovauti Krašto apsaugos ministerijos Antrajam operatyvinių tarnybų departamentui".

Praėjusio dešimtmečio pradžioje - 1991 m sausio krizės dienomis G.Bagdonas buvo tarp Aukščiausiosios Tarybos -Atkuriamojo Seimo gynėjų savanorių. Praėjusiame dešimtmetyje jis dirbo Savanorių pajėgų štabe, 1994 metais tarnavo pirmajame Lietuvos taikdarių būryje misijoje Kroatijoje, dirbo Lietuvos karo atašė Latvijoje ir Estijai.

Galimo (VSD) generalinio direktoriaus kandidatūrą R.Paksas pristatė penktadienį Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui, tačiau pavardė visuomenei iš karto atskleista nebuvo.

"Tai pakankamai naujas žmogus, aš jam jokių priekaištų neturiu", - apie kandidatą į VSD vadovo postą žurnalistams sakė A.Paulauskas. Dabartinis VSD vadovas Mečys Laurinkus netrukus bus paskirtas Lietuvos ambasadoriumi Ispanijoje.

VSD direktorių skiria prezidentas su Seimo pritarimu. Jo kadencijos trukmė įstatymuose nėra nustatyta. M.Laurinkus VSD vadovu buvo nuo 1998 metų birželio.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Alvydas Sadeckas žurnalistams teigė, kad Seimas turės atidžiai ir įvariapusiškai išnagrinėti šią kandidatūrą. "Rimta tarnyba, rimtai bus nagrinėjamas klausimas. Seimas iš įvairių pusių pažiūrės į šį klausimą, į pačią problemą", - teigė A.Sadeckas.

Parlamentaras pasidžiaugė, kad prezidentas suskubo pateikti Seimui svarstyti G.Bagdono kandidatą. "Tokioje tarnyboje turi būti aiškumas ir apibrėžtumas", - teigė A.Sadeckas.

Komiteto pirmininkas negalėjo pasakyti, kiek užtruks G.Bagdono kandidatūros vadovauti VSD svarstymai Seime, tačiau pabrėžė, kad reikėtų apsispręsti pakankamai greitai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Požėla apie mirtimi pasibaigusį vakarėlį Marijampolėje: kasdien gauname naujos informacijos (22)

Šios savaitės pradžioje buvo pranešta, kad savaitgalį Marijampolėje susibūrę paaugliai...

Parengė Laurynas Butkauskas

Lietuviai Pirėjo katile: kaip Karnišovas stojo prieš Jordaną, Kazlauskas „tirpdė“ Sofoklį, pylėsi negandos, o titulus rinko tik vienas

Suskaičiuoti po Pirėjo „ Olympiakos “ vėliava stovėjusius lietuvius jau nepakanka nė dviejų...

Ukraina išdėstė sąjungininkams, ką aptiko rusų naudojamuose dronuose (1)

Iranietiški dronai kamikadzės, kuriais Rusija reguliariai atakuoja Ukrainą , turi daug...

Karas Ukrainoje. Ukrainiečiams – pagyros iš karo ekspertų: kontrpuolime pasiekta svarbi pažanga  į Ukrainą grįžo „Wagner“ samdiniai

Naktį į trečiadienį, rugsėjo 27 d., Maskvos srityje, netoli karinio aerodromo, kilo didžiulis...

Vasariški orai trauktis dar neketina, tačiau viename regione jau numatomi pokyčiai

Paskutinioji rugsėjo savaitė rudens beveik neprimins - tiek dienos, tiek naktys bus šiltos.

Dovilė Jablonskaitė

Vyrų vilioklės Viktorijos išsirinktas danas žiedą užmovė po dvejų metų, bet iki altoriaus taip ir nenuvedė: jo poelgis buvo aukščiausio lygio kiaulystė (2)

„Tinderyje“ užsimezgęs Viktorijos romantinių santykių triptikas su ispanu, vokiečiu ir danu...

Geriausios pasaulio manikiūrininkės titulą iškovojusi kaunietė – apie šviežiausias tendencijas ir lietuvių mėgstamą manikiūrą

Kaunietė Aida Martyniukienė yra geriausia manikiūrininkė pasaulyje. Šį titulą talentinga...

50-metį perkopusi lietuvių pora pas Vokietijoje gyvenančią dukrą numynė dviračiais ir įveikė net 1150 km

Vasarą Daiva Visockienė kartu su vyru nutarė savo Vokietijoje gyvenančią dukrą aplankyti kiek...

1,7 kilometrų gylyje vandenyne mokslininkai aptiko itin retą gelmių padarą

JAV Vandenynų tyrimų fondo specialistai, stebėdami į Ramiojo vandenyno gelmes panardinto aparato...