aA
Daugėjant nustatytų koronaviruso atvejų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas Rustamas Liubajevas pripažįsta, kad sunkiau yra kontroliuoti Lietuvos pasienį, esantį vidinėje Šengeno erdvėje, kur nėra tikrinamas kiekvienas automobilis.
VSAT vadas: pareigūnai budi pasienyje su Lenkija, stabdomi atsitiktinai pasirenkami automobiliai
© VSAT

Nuo trečiadienio, pasak R. Liubajevo, pasienyje su Lenkija budi VSAT pareigūnai, kurie stabdo atvykėlius iš patvirtintų rizikos valstybių, taip pat atsitiktinai pasirinktus automobilius, kurių keleiviams taip pat yra suteikiamos rekomendacijos.

Kartu VSAT vadovas pažymi, kad, gyventojams sparčiai išpirkus apsaugos priemones, VSAT vadovybė pasinaudos trečiadienį paskelbta ekstremalia situacija bei kreipsis į valstybės rezervą dėl apsauginių priemonių suteikimo pasieniečiams.

„Mes dirbame dviem kryptimis – pirmiausia mes padedame Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovams, medikams ir savanoriams vykdyti žmonių stebėseną kontrolės punktuose: mes nukreipiame žmones arba tiesiog padedame šiek tiek mūsų medikams, parodydami, kur reikėtų kreiptis visiems keleiviams. Čia aš daugiau kalbu apie tuos keleivius, kurie atvyksta pas mus per išorinę ES sieną. Tą stebėseną vykdyti ten daug paprasčiau, kadangi ir transporto priemonės, ir žmonės vyksta per kontrolės punktus ir iš principo tą stebėseną galima vykdyti ten pakankamai lengvai“, – Eltai apie pasieniečių darbo metodus koronaviruso akivaizdoje kalbėjo R. Liubajevas.

Sunkiau kontroliuoti Šengeno erdvės pasienio postus

R. Liubajevas taip pat pažymėjo, kad VSAT pareigūnai neturi specialių kompetencijų patys vykdyti asmenų sveikatos stebėseną, tačiau visais kitais būdais padeda medikams atlikti savo darbą. Vis dėlto mažiau galimybių vykdyti stebėseną, sako pasieniečių vadovas, yra Šengeno erdvės pasienyje.

„Pagal Šengeno reikalavimus, VSAT pareigūnai sisteminio patikrinimo nevykdo prie vidinių sienų. Taip pat mūsų pareigūnai netikrina keleivių, kurie atvyksta iš ES valstybių lėktuvais, dėl to mes ieškome lankstesnių būdų – priėmėme sprendimą ir nuo trečiadienio mūsų patruliai budi prie sienos su Lenkijos Respublika, prie pagrindinių kelių, kur pareigūnai tiesiog suteikia informaciją tiems keleiviams“, – kalbėjo R. Liubajevas.

Jo teigimu, Lietuvos ir Lenkijos pasienyje nebudi medikai, tačiau VSAT pareigūnai dalija lankstinukus keleiviams ir tikisi pačių jų sąmoningumo, pranešant, iš kur jie atvyksta, kad galėtų suteikti jiems visą reikalingą informaciją, o sveikatos priežiūros tarnybos vėliau galėtų stebėti jų būklę.

„Aišku, mes negalime stabdyti kiekvieno keleivio, tačiau pas mus yra metodologija. Jeigu mes matome, kad atvažiuoja arba užsieniečiai, arba pasirinktinai patikrinami lietuviai, kurie grįžta, ir tiems žmonėms, jeigu jie identifikuojami atvykstantys iš minėtų rizikos regionų, tai tuomet teikiame informaciją – dalinami lankstinukai ir informuojama, kur reikėtų kreiptis“, – teigė vidaus tarnybos generolas.

„Ten medikų nėra, kol kas neturi galimybių skirti žmones Visuomenės sveikatos centras, ten yra tik mūsų pareigūnai, kurie yra informuoti ir jiems yra perduodama medžiaga, skrajutės, kuri yra žmonėms dalinama. Žmonės turi patys įsivertinti ir pranešti apie tai, kad jie buvo (rizikos teritorijose – ELTA), tam, kad po to būtų galima stebėti jų būklę“, – tęsė VSAT vadas.

Prašys valstybės rezervo priemonių VSAT pareigūnams

Kartu pasieniečių vadovas pažymėjo, kad VSAT kreipsis į operacijų centrą bei prašys skirti papildomas apsaugos priemones pasienyje dirbantiems pareigūnams.

„Mes turime užtikrinti ir savo pareigūnų sveikatą ir dėl to mes esame šiek tiek apsirūpinę priemonėmis, papildomai perkame atskirai, tačiau turime šiokių tokių problemų. Kadangi rinkoje dabar tų apsaugos priemonių yra visai nedaug, mes planuojame pasinaudoti dabar paskelbta ekstremalia situacija ir kreiptis į operacijų centrą, prašydami skirti mums papildomai apsaugos priemonių, tam, kad galėtume jas perduoti mūsų pareigūnams, kurie dirba kontrolės punktuose ir gali turėti kontaktą su viruso nešiotojais“, – pridūrė R. Liubajevas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
2.8000

Top naujienos

Kauno klinikinėje ligoninėje apsilankęs Veryga: dėl vienos nuotraukos negalime atleisti žmogaus (20)

Šeštadienį vidurdienį Lietuvą pasiekė medicininių apsaugos priemonių krovinys, siuntą iš...

Ekonomistai apie tai, kiek laiko karantino šalis gali atlaikyti: kokia bus krizės kaina didžiausias išbandymas nuo Didžiosios depresijos laikų (256)

Nors kiekvieną karantino savaitę šalies ekonomika smunka po 0,5 proc. punkto, Lietuva krizės...

Orlaivis su didžiule siunta iš Kinijos – jau Kaune žiniasklaida: priemones atskraidino rusų oligarcho įmonės orlaivis (479)

Šeštadienį į Kauno oro uostą atgabentas medicininių apsaugos priemonių krovinys.

Naujas liūdnas rekordas Ispanijoje: per parą – dar 832 aukos papildyta (65)

Ispanijoje išaušo niūrus šeštadienis – koronaviruso aukų skaičius išaugo 832 ir šiuo metu...

Estijos senelių namuose – didelis užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius (95)

Estijos Saremos saloje įsikūrusiuose senelių namuose „Sudamekodu“ atliekami tyrimai dėl...

Gyvai / Tiesiogiai iš Kauno: pristatoma ką tik į Kauno oro uostą atgabenta didžiulė siunta medikams (92)

Spaudos konferencijos metu bus pristatyta ką tik į Kauno oro uostą atgabenta didžiulė asmens...

Rusijos sostinėje – nerimo ženklai: Maskvoje paslapčia telkiami Putinui lojalūs kariai (979)

Šimtai kolonomis į Maskvą judančių autobusų, pažymėti „atsargiai – vaikai“. Tokius...

Pasaulinė klasika, kurios lietuviai vis dar vengia: interjeras, nukeliantis į kitą laikmetį (4)

Sakoma, kad žmogus anksčiau ar vėliau atsigręžia į gamtą. Tokius jausmus dažniausiai jaučiame...

Lietuvoje – dar 24 koronaviruso atvejai  iš viso – 382 užsikrėtę (549)

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad koronaviruso atvejų skaičius šalyje siekia jau 382....

Nerijus Juška namiškiams surengė šventę teatro scena virtusiame kieme: dabar visas dėmesys – vaikams (10)

Baleto primarijus Nerijus Juška su žmona Agne ir dviem vaikais karantino laikotarpiu į namus...

|Maža didelių žinių kaina