„Neeilinė situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Mūsų rytiniai kaimynai pirmieji paviešino, kaip migrantų grupė bando patekti į Lietuvą, tačiau, kaip visada, gudriai nutylėjo ir neparodė, kad...

... būtent Baltarusijos pareigūnai, dėvintys riaušėms malšinti skirtą ekipuotę, stumia migrantus iš Baltarusijos į Lietuvos teritoriją, o po to ir patys neteisėtai peržengia Lietuvos valstybės sieną.

Po pakartotinių VSAT pareigūnų įspėjimų pažeidėjai pasitraukė į Baltarusijos pusę“, – informuoja VSAT.

Per praėjusią parą, nuo pirmadienio vidurnakčio iki antradienio, Lietuvos pareigūnai Baltarusijos pasienyje apgręžė beveik pusšimtį asmenų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Užsieniečiai neįleisti Švenčionių, Vilniaus, Šalčininkų, Varėnos rajonuose bei Druskininkų savivaldybės ribose.

Šalčininkų rajone pastebėtas epizodinis Baltarusijos pareigūnų pajėgų pagausėjimas prie pat valstybės sienos, ties Druskininkų savivaldybe Lietuvos pasieniečiai kaimyninės šalies teritorijos gilumoje girdėjo keliasdešimt automatinių ginklų šūvių.

Nustatyti atvejai, kai tie patys neteisėti migrantai į Lietuvą bandė patekti po kelis kartus skirtingose vietose.

Per parą sulaikyti du asmenys, patekę į Lietuvą neleistinoje vietoje, tačiau jie nėra siejami su neteisėtų migrantų srautais.

Įvykis fiksuotas prie sienos su Rusija, kur du Karaliaučiaus srities gyventojai sumaišė Šešupės senvagę savo teritorijoje, gumine valtimi įplaukė į Nemuną ir buvo sulaikyti Lietuvos pusėje.

Abiem užsieniečiams dėl valstybės sienos kirtimo dėl neatsargumo pradėtos administracinės teisenos bei skirtos baudos po 35 eurus.

Rusijos piliečiai tą pačią dieną per Panemunės pasienio kontrolės punktą perduoti Kaliningrado srities pasieniečiams.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Reaguodama į Baltarusijos provokacijas, Lietuva papildomai stiprina pajėgas pasienyje

„Tokios įžūlios provokacijos, kuomet 12 Baltarusijos pareigūnų šiandien peržengė Lietuvos Respublikos sieną, toleruoti negalime. Nedelsiant reagavome į šią provokaciją ir priėmėme sprendimą papildomai didinti sienos apsaugos pajėgumus,“ – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, reaguodama į šiandienos incidentą pasienyje su Baltarusija.

Šiandien Šalčininkų rajone, Gintaro Žagunio užkardos ruože, Baltarusijos jėgos struktūrų atstovai su skydais ir riaušėms malšinti skirta ekipuote į Lietuvos Respublikos teritoriją prievarta įstūmė 35 migrantų grupę ir patys įžengė į mūsų valstybės teritoriją. Visi minėti neteisėti Baltarusijos pareigūnų veiksmai užfiksuoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų vaizdo įraše.

Informacija apie valstybės sienos pažeidimą bus panaudota Lietuvos atliekamame ikiteisminiame tyrime, papildomai apie tai taip pat informuotas Baltarusijos pasienio komiteto įgaliotinis.

Tai jau ne pirmas panašus incidentas Lietuvos–Baltarusijos pasienyje per pastarąsias dienas.

Ministrė A. Bilotaitė taip pat įpareigojo atsakingas statutines tarnybas sustiprinti budrumą pasienyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (800)