„Šiuo metu šiame centre gyvena 52 užsieniečiai, kai pradžioje gyveno apie 700. Su tokiais kiekiais laikyti tokį personalą nėra ekonomiška ir nėra prasmės“, – BNS sakė pasieniečių atstovas Giedrius Mišutis.

„Kaip buvo uždarytas Medininkų centras, taip uždaromas ir Kybartų, kuris darbą pradėjo migrantų krizės įkarštyje“, – pridūrė jis.

Nuo kovo 1 dienos uždarant šį centrą, naikinama apie 100 statutinių pareigybių ir apie 50 darbo sutartininkų etatų. Tarp pastarųjų daugiausia socialinio darbuotojo padėjėjai, virtuvės darbininkai, virėjai, valytojai, logistikos specialistai, pagalbiniai darbininkai, apskaitininkai.

Vis dėlto, anot G. Mišučio, visiems jiems yra siūloma galimybė įsidarbinti VSAT sistemoje, tačiau kitose vietose.

„Su statutiniais, žinoma, lengviau, nes yra daugiau laisvų pareigybių. Su darbo sutartininkais – kiek sunkiau, bet kiekvienas atvejis bus nagrinėjamas individualiai, stengiantis, kad be darbo neliktų nė vienas žmogus“, – sakė G. Mišutis.

Kybartų užsieniečių registracijos centro administracinės patalpos bus toliau naudojamos šalia esančios Kybartų užkardos reikmėms.

„Nėra taip, kad centras paliekamas likimo valiai“, – kalbėjo G. Mišutis.

Be to, šis objektas taip pat galės bus panaudotas, jei vėl kiltų migrantų antplūdis.

Kiek anksčiau šį mėnesį Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad Lietuvoje beliko kiek daugiau nei 200 neteisėtai į šalį atvykusių migrantų.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Didžioji dalis šių žmonių iš Lietuvos pabėgo leidus jiems laisvai judėti.

Dalis neteisėtai atvykusių migrantų buvo sugrąžinti į kilmės šalis, dar maždaug pusantro šimto jų suteiktas prieglobstis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją