„Galiojančiais teisės aktais didžioji dalis yra įleidžiami. Vakar neįleisti 23, antradienį – 20, pirmadienį neįleistas 21 asmuo. Imant tiek, kiek jų bandė kirsti sieną, tai praeitą parą 1006, antradienį 1626 ir pirmadienį 1159“, - Eltai nurodė G. Mišutis.

Anot VSAT atstovo, didžioji dalis įleidžiamų asmenų vyksta pagal supaprastinto tranzito schemą, taip pat nemaža dalis turi leidimus gyventi bei tarptautinius pervežimus vykdančių ekipažų vairuotojai.

„O dėl ypatingų humanitarinių priežasčių vykstančių nėra daug“, – aiškino jis.

Be to, VSAT atstovas atkreipia dėmesį, kad į Vyriausybės nutarime numatytų išimčių sąrašą patenkantiems asmenims nėra daroma išsami antrinė patikra. Todėl, pasak G. Mišučio, didesnių problemų dėl įsigaliojusios tvarkos pasienyje nekyla.

„Eilės visada praktiškai didesnės ar mažesnės yra, o kažko labai ypatingo neatsirado. (...) Vis tiek dauguma vykstančių į Lietuvą yra būtent tie, kurie yra išvardyti Vyriausybės nutarime, kurie neina į tą išsamų antrinį patikrinimą“, – kalbėjo G. Mišutis.

ELTA primena, kad Vyriausybės nutarimu patvirtinta, jog per Šengeno išorės sieną į Lietuvą bus įleidžiami tik Rusijos piliečiai ir jų šeimos nariai dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, tarptautinius pervežimus vykdančių ekipažų ir įgulų nariai, tranzitu per Lietuvą vykstantys Rusijos diplomatai, asmenys, turintys ES valstybės išduotą leidimą gyventi, taip pat ilgalaikę Šengeno valstybių nacionalinę vizą ar supaprastinto tranzito dokumentą turintys Rusijos piliečiai.

Vidaus reikalų ministerija pabrėžia, kad Lietuva ir toliau dės visas pastangas, kad prieš režimą kovojanti bei taikios kaimynystės siekianti Rusijos pilietinė visuomenė galėtų atvykti ir gauti saugų prieglobstį Lietuvoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)