Lietuvos policijos generalinio komisaro R. Požėlos teigimu, kriminogeninė situacija šalyje išlieka stabili – viešosios tvarkos pažeidimai negrįžo į ikipandeminį lygį, mažėja nužudymų ir kitų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų. Pasitikėjimas policija siekia net 82 proc. šalies gyventojų, o 9 iš 10 gyventojų jaučiasi saugūs savo gyvenamojoje vietoje.

Pristatyme dalyvavusi ministrė Agnė Bilotaitė pabrėžė, jog būtina ne tik pritraukti jaunus, bet ir išlaikyti patyrusius profesionalus – tai leis turėti patikimą policijos pareigūnų komandą ir išlaikyti visuomenės pasitikėjimą. Kalbėdama apie policijai tenkančius iššūkius ministrė įvardijo keletą tendencijų – nerimą keliantis augantis sukčiavimų skaičius, ypatingai elektroninėje erdvėje, didėjantis skaičius smurto artimoje aplinkoje atvejų, prekybos žmonėmis tendencijos.

Įtampų visuomenėje daugėja ir dėl karo Ukrainoje, teisėtos ir neteisėtos migracijos procesų – pasikeitusi gyvenimo realybė atsispindi ir policijos suvestinėse bei darbe.

„Policija ir kitos statutinės tarnybos išlieka visų įvykių priešakyje. Todėl dėmesys pareigūnų atlyginimams, aprūpinimui ir darbo sąlygoms – kiekvieną dieną mano ir visos VRM komandos darbotvarkėje“, – teigė ministrė.

2022 m. duomenimis, policijos sistemoje visų pareigūnų pareigybių grupių vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ padidėjo 13 proc., jis augs ir šiemet. 2023 m. lėšos darbo užmokesčiui (245,7 mln. eurų) sudaro beveik tiek pat, kiek 2021 m. sudarė visas policijos sistemos biudžetas (247,3 mln. eurų). Policijos pareigūnų aprūpinimui šiemet numatyta daugiau nei 7 mln. eurų.

Ministrė pabrėžė, jog šalyje esant pareigūnų trūkumui, būtina susitelkti ties pareigūnų pritraukimu, didinti policijos pareigūno profesijos patrauklumą. Pasak jos, pritraukti pareigūnų galėtų stipendijos, parama ar vienkartinės skatinamosios išmokos kursantams, be to, svarstoma galimybė pareigūnams kompensuoti būsto paskolos palūkanas, siekiant užtikrinti lygias galimybes su pareigūnais, gaunančiais butpinigius.

Policijoje dirba nemažai jaunimo, tačiau nepavyksta išnaudoti patyrusių pareigūnų potencialo, pareigūnai galėtų tarnauti ilgiau. Ministrė teigė, jog šiuo metu dirbama siekiant įtvirtinti subalansuotą pareigūnų ir karių valstybinės pensijos modelį, užtikrinsiantį orią pensiją pareigūnams.

Ministerija taip pat siūlo valstybės lygiu stiprinti nusikaltimų prevenciją. Jau parengta koncepcija, kuri netrukus bus teikiama Vyriausybei.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)