Kaip anksčiau Eltai teigė VRK atstovė Indrė Ramanavičienė, M. Majauskas prašymą dėl mandato panaikinimo komisijai pateikė praėjusį penktadienį. Jo Seimo nario įgaliojimai politiko prašymu nutrūks ketvirtadienį, balandžio 6 d.

Tuo metu M. Majausko vietą Seime užims žemės ūkio ministras K. Navickas. M. Majauskas 2020 metais į Seimą buvo išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąrašą. K. Navickas yra pirmasis už brūkšnio sąraše likęs politikas.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimo narys M. Majauskas paskelbė atsisakantis parlamentaro mandato.

Išrinktas į Seimą, parlamentaras ėjo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigas. Visgi, pernai rudenį parlamentaras pasitraukė iš šio posto, o vėliau buvo pašalintas ir iš TS-LKD. Jis aktyviai rėmė su Vyriausybe nesuderintą iniciatyvą dėl lengvatinio PVM tarifo maitinimo įstaigoms.

Nutrūkus ryšiams su partija, M. Majauskas pranešė kandidatuojantis į Vilniaus mero postą, tačiau rinkimai politikui buvo nesėkmingi – jis į antrą rinkimų turą nepateko.

Šiuo metu M. Majauskas dirbo Mišrioje Seimo narių grupėje, Seimo Kultūros komitete.

M. Majauskas 2020 metais į Seimą buvo išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąrašą. Politikui atsisakius parlamentaro mandato į Seimą turėtų ateiti pirmasis už brūkšnio sąraše šiuo metui esantis žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

K. Navickas Ingridos Šimonytės Vyriausybėje eina žemės ūkio ministro pareigas. Ankstesniame Ministrų kabinete politikas vadovavo Aplinkos ministerijai.

Pasak TS-LKD frakcijos seniūnės pavaduotojo Jurgio Razmos, Seimo konservatoriai tarsis dėl K. Navicko paskyrimo į parlamento komitetus po Velykų.

K. Navickas nėra TS-LKD partijos narys.