Daugiamandatėje apylinkėje išrinkta 70 Seimo narių, vienmandatėse – taip pat 70.

Tautininkų sąjungos skundas, kuriuo buvo prašoma panaikinta sausio 14 d. vykusių daugiamandatės apylinkės rinkimų rezultatus, nebuvo patenkintas.

Z. Vaigauskas pažymėjo, kad kai kurie tautininkų nurodyti rinkimų pažeidimai, balsų pirkimo atvejai yra neabejotinai teisingi, tačiau galutinio mandatų pasiskirstymo daugiamandatėje apygardoje tai nepakeitė.

"Net ir esant ganėtinai dideliam pažeidimų atžvilgiui, Seimas atskirų politinių jėgų atžvilgiu yra atstovaujamas proporcingai" , - sakė Z. Vaigauskas.

Jis pateikė skaičiavimus, rodančius, kad net įvertinus balsų pirkimo mastą, iš galutinio rinkėjų skaičiaus atėmus tikrai, kiek galima įrodyti, nupirktus balsus, balsų pasiskirstymas daugiamandatėje apygardoje nepasikeitė.

Tuo tarpu VRK narys Liutauras Ulevičius paskelbė savo atskirąją nuomonę, kurioje taip pat teigė, kad daugiamandatės apygardos rezultatai neturi būti tvirtinami. Jis priminė, kad šiurkščių Seimo rinkimų pažeidimų tikrai buvo, ir VRK juos pripažino tiek Vilniaus-Trakų, tiek Zarasų-Visagino apygardose.

Jis priminė, kad tokie pažeidimai kaip Darbo partijos rinkėjų skatinimas vaišėmis Jonavoje ar Panevėžyje, balsų pirkimas Jurbarko ar Naujosios Vilnios apygardose, balsų pirkimas kalėjime, nebuvo pripažinti, nors gauta skundų, vykdomi tyrimai. Anot jo, VRK pripažinti Seimo rinkimų pažeidimai – tik "ledkalnio viršūnė".

L. Ulevičiaus teigimu, įvertinus visus nustatytus šiurkščius įstatymų pažeidimus ir atskirus dar vykdomų tyrimų duomenis, to užtenka pripažinti rinkimų rezultatus negaliojančiais.

Vis dėlto to didžioji VRK narių dalis su L. Ulevičiaus nuomone nesutiko. Kiti kalbėję VRK nariai pažymėjo, kad L. Ulevičiaus argumentai didele dalimi remiasi jo asmenine nuomone arba nuogirdomis, ir kad VRK gali priimti sprendimą dėl balsų tvirtinimo tik pasiremdama pradėtais ikiteisminiais tyrimais arba pačios VRK pirmesniais sprendimais dėl rinkimų rezultatų pažeidinėjimo, bet ne nepatikrinta informacija.

Dėl kiekvienos apygardos balsuota atskirai, rinkimų rezultatai beveik visose apygardose patvirtinti vienbalsiai. Rezultatų keliose apygardose nepatvirtinti siūlė VRK narys Liutauras Ulevičius, tačiau kolegų palaikymo jis nesulaukė.

Taip pat komisijai pretenzijas posėdžio metu reiškė tautininkas Gintaras Songaila, norėjęs, kad būtų panaikinti visi rinkimų rezultatai daugiamandatėje ir vienmandatėse apygardose ir būtų skelbiami nauji rinkimai. Jis priminė VRK, kad ši dėl rinkimų rezultatų tvirtinimo daugiamandatėje rinkimų apygardoje apsispręsti žadėjo po antrojo rinkimų rato, ir tvirtino, kad ši esą neatsižvelgia į "masinius" skundus dėl pažeidimų rinkimų metu, kurių būtų daug daugiau, negu VRK apskritai svarstė.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas pažymėjo, kad tai, ką kalba G. Songaila, - "tik kalbos", o teisinio pagrindo, kuris patvirtintų pažeidimų masiškumą ir leistų naikinti rinkimų rezultatus, nėra.

Svarstant, ar patvirtinti rezultatus Akmenės-Joniškio apygardoje, kur socialdemokratų kandidatė Zofija Paulikienė buvo kaltinama agitavusi rinkėjus nebalsuoti už "darbietį" Saulių Bucevičių, nes jis neva jau išrinktas pirmajame rinkimų ture per daugiamandatės apygardos sąrašą, Z. Vaigauskas sakė, kad problema yra "užprogramuota", ir teigė siūlysiąs politikams įstatymų pakeitimus, kad rinkimai daugiamandatėje apygardoje vyktų kartu su antruoju, o ne su pirmuoju rinkimų turu į Seimą vienmandatėse apygardose, kas problemą, pasak jo, išspręstų.

Daugiausia diskusijų kilo dėl rinkimų rezultatų patvirtinimo Pajūrio rinkimų apygardoje. Šioje apygardoje konservatorius Pranas Žeimys prieš "darbietę" Genoveitą Krasauskienę laimėjo vos 48 balsų persvara. Problemų kilo dėl neva neteisingo išankstinio balsavimo balsų skaičiavimo kai kuriose apylinkėse nesilaikant procedūrų, ne laiku prakirptų išankstinio balsavimo vokų.

Z. Vaigauskas pripažino, kad išankstinio balsavimo balsų skaičiavimo procesas galėjo vykti netinkamai, tačiau, pasak jo, nėra jokio pagrindo teigti, kad patys balsai buvo suskaičiuoti neteisingai kurio nors kandidato atžvilgiu ir kad dėl pažeidimų, kurie, pabrėžė jis, apskritai nėra įrodyti, verta naikinti rinkimų rezultatus visoje apygardoje, nes galimai neteisingai suskaičiuotų biuletenių nebuvo daug.

"Ar mes galime dėl keleto rinkėjų, kurių balsai galbūt nežinome, ar suskaičiuoti teisingai, visos apygardos rezultatų paneigti?", - retoriškai klausė jis.

Už rinkimų rezultatų patvirtinimą Pajūrio apygardoje balsavo 11 VRK narių, prieš - 3.

Per spalio 14-ąją vykusius rinkimus į Seimą ir spalio 28-ąją vykusį pakartotinį Lietuvos rinkėjai vienmandatėse apygardose išrinko 70 Seimo narių.

Vienmandatėse apygardose trys parlamentarai - Algirdas Butkevičius, Leonardas Talmontas bei Virginija Baltraitienė - išrinkti jau per pirmąjį turą.

Antrajame ture vienmandatėse apygardose išrinkti 67 parlamentarai: Irena Degutienė, Arvydas Anušauskas, Andrius Kubilius, Vytenis Povilas Andriukaitis, Dainius Kreivys, Audronius Ažubalis, Paulius Saudargas, Linas Balsys, Algis Strelčiūnas, Sergejus Ursulas, Rimantas Jonas Dagys, Rytas Kupčinskas, Vincė Vaidevutė Margevičienė, Rasa Juknevičienė, Arimantas Dumčius, Kazimieras Kuzminskas, Kazys Starkevičius, Vida Marija Čigriejienė, Naglis Puteikis, Raimundas Paliukas, Eligijus Masiulis, Pranas Žeimys, Edvardas Žakaris, Arvydas Mockus, Valerijus Simulikas, Petras Narkevičius, Povilas Urbšys, Domas Petrulis, Albinas Mitrulevičius, Julius Sabatauskas, Petras Gražulis, Artūras Skardžius, Remigijus Žemaitaitis, Darius Petrošius, Jurgis Razma, Jolita Vaickienė, Audronė Pitrėnienė, Kęstutis Bartkevičius, Saulius Bucevičius, Valentinas Bukauskas, Alma Monkauskaitė, Edmundas Jonyla, Algimantas Salamakinas, Rima Baškienė, Vitalijus Gailius, Antanas Matulas, Aleksandras Zeltinis, Ričardas Sargūnas, Vytautas Saulis, Milda Petrauskienė, Šarūnas Birutis, Petras Čimbaras, Rita Tamašunienė, Jaroslavas Narkevičius, Dangutė Mikutienė, Bronius Bradauskas, Rimantas Sinkevičius, Julius Veselka, Bronius Pauža, Juozas Olekas, Mindaugas Bastys, Raminta Popovienė, Donatas Jankauskas, Andrius Palionis, Raimundas Markauskas, Algis Kašėta, Kristina Miškinienė.

Patvirtinta, kad daugiamandatėje rinkimų apygardoje Seimo nario mandatus iškovojo Remigijus Ačas, Mantas Adomėnas, Vilija Aleknaitė Abramikienė, Petras Auštrevičius, Zigmantas Balčytis, Juozas Bernatonis, Agnė Bilotaitė, Vilija Blinkevičiūtė, Kęstutis Daukšys, Sergejus Dmitrijevas, Arūnas Dudėnas, Viktoras Fiodorovas, Vytautas Gapšys, Jolanta Gaudutienė, Vydas Gedvilas, Eugenijus Gentvilas, Povilas Gylys, Kęstutis Glaveckas, Loreta Graužinienė, Sergejus Jovaiša, Benediktas Juodka, Vytautas Juozapaitis, Vytautas Kamblevičius, Liutauras Kazlavickas, Gediminas Kirkilas, Kęstas Komskis, Jonas Kondrotas, Vanda Kravčionok, Dalia Kuodytė, Juzefas kvetkovskis, Michalas Mackevičius, Kęstutis Masiulis, Vytautas Antanas Matulevičius, Andrius Mazuronis, Valentinas Mazuronis, Antanas Nesteckis, Zdzislavas Palevičius, Algirdas Vaclovas Patackas, Artūras Paulauskas, Marija Aušrinė Pavilionienė, Jonas Pinskus, Živilė Pinskuvienė, Juras Požela, Giedrė Purvaneckienė, Algirdas Sysas, Valdas Skarbalius, Aurelija Stancikienė, Gintaras Steponavičius, Valentinas Stundys, Eduardas Šablinskas, Rimantė Šalaševičiūtė, Stasys Šedbaras, Irena Šiaulienė, Remigijus Šimašius, Dalia Teišerskytė, Valdemaras Tomaševskis, Darius Ulickas, Viktoras Uspaskichas, Ona Valiukevičiūtė, Egidijus Vareikis, Jonas Varkala, Valdas Vasiliauskas, Neringa Venckienė, Birutė Vėsaitė, Arvydas Vidžiūnas, Vitalija Vonžutaitė, Mečislovas Zasčiurinskas, Emanuelis Zingeris, Rokas Žilinskas ir Zita Žvikienė.

Dėl rinkimų tvarkos pažeidimų VRK po pirmojo turo panaikino rinkimų rezultatus vienmandatėje Zarasų-Visagino rinkimų apygardoje. Po pusės metų šioje rinkimų apygardoje bus rengiami pakartotiniai rinkimai.

Tikimasi, kad naujos sudėties Seimas į pirmąjį plenarinį posėdį susirinks lapkričio viduryje.