„Leidinyje spausdintos publikacijos, Vyriausiosios rinkimų komisijos nuomone, nėra laikomos politine reklama. Publikacijos skelbia įprastinio pobūdžio informaciją apie Druskininkų savivaldybėje vykstančius renginius“, - sekmadienį VRK posėdyje sakė komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Anot jos, komisijos darbo grupė nustatė, kad dvi publikacijos, kurios buvo išspausdintos leidinyje praėjusių metų pabaigoje, turi politinės reklamos požymių. Tačiau komisija nepritarė šiai darbo grupės išvadai.

Druskininkų savivaldybės opozicinės partijos gruodžio pradžioje kreipėsi į VRK, kad ši įvertintų laikraščio „Mano Druskininkai“ turinį. Opozicija tvirtina, kad artėjant rinkimams laikraštyje pasipylė miesto vadovui Ričardui Malinauskui ir socialdemokratams palankios publikacijos, kurias galima laikyti paslėpta reklama.

Druskininkų švietimo centro leidinys „Mano Druskininkai“ opozicijai užkliūva ne primą kartą, dėl jo ne kartą skųstasi įvairioms tarnyboms.

Žurnalistų etikos inspektorius yra pripažinęs, kad Druskininkų valdžia, leisdama leidinį „Mano Druskininkai“, pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą. Pasak žurnalistų etikos inspektoriaus, šis leidinys pagal formą yra periodiškai leidžiamas ir platinamas vietos informacinis leidinys, kurio turinys neapsiribojo informacijos, susijusios su švietimo (mokymo) funkcijos teikimu, skleidimu.

Visuomenės informavimo įstatymas neleidžia valstybės ir savivaldybių įstaigoms būti laikraščių leidėjais.