„(Vokietijos – ELTA) Federalinė Vyriausybė remia NATO atvirų durų politiką, tačiau kol Ukraina kovoja už savo išgyvenimą, visų pirma mes sutelksime dėmesį į praktinę pagalbą Ukrainai. Mes iš NATO viršūnių susitikimo tikimės, kad jis pasiųs labai stiprų vienybės signalą“, – antradienį Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje sakė Vokietijos prezidentas.

„Prezidentas Zelenskis neseniai lankėsi Berlyne ir mes kalbėjomės, kad per ateinantį NATO viršūnių susitikimą kalbėsime ne apie pilnavertę Ukrainos narystę NATO, o kalbėsime apie tai, kaip ilgalaikėje perspektyvoje galima sustiprinti Ukrainą, kad nei dabar, nei ateityje, niekas neturėtų susidaryti įspūdžio ar manyti, kad gali užpulti Ukrainą ir jiems gali tai pasisekti“, – akcentavo F. W. Steinmeieris.

Vokietijos prezidentas pabrėžė, kad parama Ukrainai turi būti ilgalaikė.

Anot jo, Vokietija jau priėmė sprendimą didinti paramą Ukrainos gynybos sistemai.

„Turėtų būti perspektyva jau dabar ne trumpalaikė, o ilgalaikė, kuri nepasiribotų aktualia parama Ukrainai. Vokietijoje mes priėmėme 2,7 milijardų eurų papildomą paramos paketą Ukrainai, taip pat 12 milijardų eurų papildomai skyrėme siekiant sustiprinti ilgalaikėje perspektyvoje Ukrainos gynybos sistemą“, – pažymėjo F. W. Steinmeieris.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su į Lietuvą atvykusiu Vokietijos Prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu.

Lietuvos ir Vokietijos vadovai aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, Rusijos vykdomą karą Ukrainoje, paramos Ukrainai klausimus ir pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks šių metų liepos 11–12 dienomis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)