aA
Neteisėtos migracijos, su kuria iš Baltarusijos pusės susiduria Lietuva, Lenkija ir Latvija, padarinius pradeda jausti ir Vokietija. Į šią šalį per Lenkiją patenkančių migrantų skaičius didėja, tačiau, kaip sako Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Ramūnas Misiulis, nors šalis ir imasi stiprinti pasienio apsaugą, kol kas didelių diskusijų tai nesukėlė, nes didžiausias visų dėmesys šiuo metu sukoncentruotas į politines aktualijas.
Migrantai Vokietijoje
Migrantai Vokietijoje
© Scanpix

Apie migrantų skaičius Lenkijos–Vokietijos pasienyje R. Misiulis kalbėjo ketvirtadienį „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“.

„Jeigu kalbėti apie neteisėtą migraciją iš Baltarusijos per Lenkijos-Vokietijos sieną, tai šis klausimas paaštrėjo rugpjūčio mėnesį, kai buvo registruota apie 700 nelegalių migrantų, rugsėjo mėnesį buvo registruota apie 2 tūkst.“, – laidoje sakė ambasadorius.

Jo žiniomis, paskutiniais duomenimis iš viso buvo registruota apie 5,7 tūkst. migrantų, perėjusių į Vokietiją iš Lenkijos.

„Vakar Vokietijos ministrų kabinetas kaip tik svarstė šį klausimą – apie galimas priemones. Federalinės policijos profsąjunga visai neseniai buvo kreipęsi į federalinį vidaus reikalų ministrą, prašydami įvesti laikiną Vokietijos-Lenkijos sienos kontrolę, tačiau ministras pareiškė, jog tai nėra reikalinga, nes skaičiai nėra tokie ir situacijos negalima lyginti su situacija, buvusia 2015 metais“, – komentavo R. Misiulis.

Įvertinti migrantų kelionės maršrutą, pasak ambasadoriaus, yra sudėtinga, nes patys jie apie tai nekalba.

„Jie nėra suinteresuoti informuoti, iš kur jie atvyko, nes tokiu atveju Vokietijos pusė galėtų juos sugrąžinti. Yra visiškai neaišku. Tiek, kiek rašoma žiniasklaidoje, tai rašoma, kad prasidėjo migracija, kai Baltarusijos taip vadinamas prezidentas Lukašenka inicijavo hibridinę ataką per Latvijos, Lietuvos, Lenkijos sieną, bet tai nėra detalizuojama“, – sakė R. Misiulis.

Lenkijos-Vokietijos pasienis
Lenkijos-Vokietijos pasienis
© Scanpix

Visgi Vokietija, kaip atkreipė dėmesį pašnekovas, pirmųjų priemonių jau ėmėsi.

„Federalinė policija stiprina pasienio apsaugą. Kaip pareiškė federalinis Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis, Vokietija, kartu su partneriais ES, ketina imtis priemonių prieš aviakompanijos, kurios skraidina neteisėtus migrantus į Minską. Taip pat, kiek aš žinau, iš Vokietijos pusės Lenkijai buvo pasiūlytas bendras Lenkijos-Vokietijos patruliavimas. Laukiama atsakymo“, – teigė R. Misiulis.

Jis taip pat pažymėjo, kad ir Lenkija ėmėsi rimtų iniciatyvų, stiprinant pasienio apsaugą.

„Todėl sienos tikrai uždaryti nereikia“, – Vokietijos valdžios mintį perdavė laidos dalyvis.

R. Misiulio teigimu, apie migrantų srautus Vokietijos kanclerė Angela Merkel kalbėsis ir su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu artėjančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje.

„Aš apie informaciją, kaip atrodo tos stovyklos, galiu spręsti iš žiniasklaidos pranešimų. Kaip suprantu, pirmiausia, kai sulaikoma, gali būti ir palapinės, bet po to stengiamasi juos patalpinti į namelius ar konteinerius. Net mačiau straipsnį, kad buvo atidarytas prieglobsčio pastatas, kuris buvo naudojamas ir 2015 metais“, – kalbėjo R. Misiulis.

Visgi problematiškų pranešimų apie migrantų skundus, kaip pripažino Lietuvos ambasadorius Vokietijoje, kol kas jam matyti neteko.

„Tie, kurie sulaikomi, teikia savo prieglobsčio prašymą. Jie bus svarstomi. Kas toliau bus, tai yra Vokietijos sprendimas. Aišku, kiekvienu atveju bus sprendžiama individualiai“, – sakė jis.

Merkel ir Morawieckis
Merkel ir Morawieckis
© Scanpix

R. Misiulis akcentavo, kad šiuo metu Vokietijos didžiausias dėmesys visgi yra nukreiptas į naujos valdančiosios koalicijos formavimą, o ne į migracijos klausimus.

„Dabar Vokietijoje daugiausia diskutuojama apie koalicijos sudarymą. Ši tema nebuvo labai keliama nei rinkiminės kampanijos metu, nei dabar. Matyt, reikia šiek tiek palaukti“, – svarstė R. Misiulis.

Jis patvirtino, kad šalyje koalicijos derybas pradėjo socialdemokratai, žalieji ir liberalai, tačiau, kaip pabrėžė ambasadorius, kalbėti apie tai, jog rastas galutinis sutarimas, dar šiek tiek per anksti.

Žinių radijas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(115 žmonių įvertino)
3.5652

Top naujienos

Kaip pareigūnas nusilenkė šaltakraujam žudikui: nutariau surizikuoti

Net pusę metų slapta stebėtas dabar jau pareigų netekęs Vilniaus pataisos namų Saugumo valdymo...

Kai kurioms moterims gresia ankstyva menopauzė: tai gali išduoti keli ženklai (1)

Menopauzė „jaunėja“ – jei anksčiau būdavo įprasta, kad ji prasideda sulaukus 50-ies ar...

Svarbiausioje Europos šalyje – prieštaringos žinutės: Kremliui yra kuo džiaugtis ir ko bijoti (35)

Galingiausia pasaulio moteris. Taip buvo vadinama kanclerė Angela Merkel , o jos vadovaujama šalis...

Išbandė į Vilnių vežantį kalėdinį traukinį: šia idėja galime girtis visame pasaulyje – Lietuvos sostinė nustelbė visus (31)

Visame pasaulyje miestai konkuruoja, kas originaliau ir gražiau pasiruoš kalėdiniam sezonui. Arši...

D+Dailius Dargis

Jo laidotuvėse išdrįso dalyvauti tik drąsiausieji: legendinės grupės būgnininko virsmas į gangsterį ilgą laiką šiurpino Biržus

1990-ųjų pradžioje Biržuose suklestėję vadinamieji pašto karveliai iki šiolei yra laikoma...

Nekaltai prasidėjęs vairuotojos pokalbis su policininku baigėsi tragiškai

Elementarus policininko ir sustabdytos juodaodės vairuotojos pokalbis, virtęs aršiu konfliktu ir...

Kuzminskas rinktinėje keičia Bendžių: Maksvytį įtikino solidus debiutantas (1)

Kazys Maksvytis pasirinko dvyliktuką krepšininkų, kurie pirmadienį žais 2023 metų pasaulio...

Meistrui vargonus teko ir krauju aplaistyti

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra iškilmingai minės dvi ypatingas sukaktis – šios...

Kauno eglei neįmanoma atsispirti: kviečiame balsuoti, kuriais metais ji sužavėjo labiausiai balsavimas (17)

Pagrindinė Kauno miesto Kalėdų eglė kasmet atsiduria šventinio dėmesio centre, vis iš naujo...

Plinta vaizdai iš Dima Bilano koncerto: atlikėjas pasirodė apsvaigęs ir vos stovintis ant kojų (25)

Socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos ir vaizdo įrašai iš Dima Bilano koncerto. Juose...