Lietuvai reikia daugiau žmoniškumo ir mažiau nežmoniškumo, kad lietuviai neišsivaikščiotų po pasaulį ir nenusigertų, o tai, kas šiandien Lietuvos gyvenime „išoriškai“ atrodo kaip pasiekimai, iš tikro nebūtinai yra pasiekimai.
Vytautas Landsbergis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Taip LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ penktadienį tvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko rinkimuose dalyvaujantis europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

Šeštadienį Kauno sporto halėje rengiamas visuomenės susitikimas su V. Landsbergiu. Kalbėdamas LRT radijui, profesorius pabrėžė, jog tai nebus „visuotinė diskusija“ ir sakė norįs, kad diskusija vyktų partijos skyriuose.

„Noriu, kad diskusija vyktų visoje partijoje, skyriuose, tarp partijos narių grupių. Yra įvairiai galvojančių. Yra mąstančių apie tai, kas turėtų būti pagerinta visoje Lietuvoje, ir kad prie to prisidėtų mūsų partija. Kai kas, matyt, gali būti pagerinta ir partijoje“, – teigė politikas.

V. Landsbergis taip pat sakė norįs, kad vidaus partinė diskusija persikeltų už partijos ribų.

„Kad paaiškėtų ar būtų geriau suprantami dalykai – kaip mes gyvename Lietuvoje, kokį pasirenkame tarpusavio bendravimą ir kaip tai atsiliepia Lietuvos gyvybingumui. Man labiausiai rūpi, ar Lietuva nesunyks dėl įvairių nusivylimų materialiais ir kai kuriais dvasiniais dalykais, kurių Lietuvoje trūksta“.

Profesoriaus nuomone, TS-LKD, kuriems dabar vadovauja Andrius Kubilius, turėtų įkvėpti „kurti žmogiškais nuoširdumo santykiais pagrįstą būvį ir ateitį, kad Lietuva būtų patraukli pati sau ir savo žmonėms, kad neišsivaikščiotų po pasaulį ir nenusigertų, nesusinaikintų vietoje“.

V. Landsbergio teigimu, šiuo metu išgyvename „galbūt antrą tokį po sovietmečio istorinį išmėginimą“. Jo žodžiais, dabar mes arba išlaikysime egzaminą, arba Lietuvos būsimųjų kartų laukia liūdnoka ateitis. „Dabar yra visaip. Yra dalykų, kurie kinta į gera, ir išoriškai kai kas atrodo kaip pasiekimai, o gilumine prasme – ne visai taip. Aš ir noriu, kad būtų labiau susimąstyta apie giluminę mūsų gyvenimo prasmę, ir ne tik mūsų kartos, bet mūsų tautos, kuri čia tūkstančius metų gyvena ir turėtų pasaulyje užimti šitą vietą ir nešti savo dovanas likusiam pasauliui“.

V. Landsbergis linkėjo žmonėms ir pirmiausia savo partijos nariams būti draugiškesniems ir broliškesniems, labiau atjaučiantiems vienas kitą, norintiems padėti visiems Lietuvos žmonėms ir matantiems bendrąjį gėrį. Profesorius taip pat ragino „mažinti egoizmo, išnaudojimo, nežmoniškumo“ ir linkėjo „kuo daugiau žmoniškumo ir tarpusavio ryšio“.

TS-LKD pirmininko rinkimuose dalyvauja keturi kandidatai: dabartinis partijos vadovas A. Kubilius, V. Landsbergis, Laima Andrikienė ir Valentinas Stundys. Kuriam iš jų konservatoriai-krikdemai patikės partijos vairą, turėtų paaiškėti balandžio 23 dieną.

www.lrt.lt
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (94)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (28)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (159)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (13)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (1)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (6)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (88)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Žuvininkystės tarnyboje darbuotojų sumažės trigubai (1)

Pertvarkant Žuvininkystės tarnybą, joje nuo rudens darbuotojų sumažės trigubai - iki 45...

6 neištikimybės ženklai, kurių nepastebėjau, kai vyras mane apgaudinėjo (22)

2 val. 30 min. nakties, sėdėdamas išnuomotame automobilyje prie vieno baro, mano vyras pareiškė:...