aA
Pasitikėjimas žiniasklaida yra žemiausias per visą stebėjimų istoriją nuo 1998 metų, tačiau apklausą atlikusios bendrovės „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys situaciją vadina normalia.
Vladas Gaidys
Vladas Gaidys
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Lietuvos rytas“ šeštadienį skelbiamos apklausos duomenimis, žiniasklaida birželį pasitiki 30,7 proc. respondentų, ir tokių yra vos 1,6 proc. punkto daugiau nei nepasitikinčių – 29,1 procento. Nuo kovo pasitikėjimas žiniasklaida sumažėjo maždaug trimis procentiniais punktais.

„Žiniasklaida šiuo metu pasiekė žemiausią pasitikėjimą nuo 1998 metų, kai mes tiriam, čia žemiausias rezultatas, vos vos arti nulio tas balansas“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas V. Gaidys.

Sociologas taip pat teigė, kad tai yra normali, Europos Sąjungos (ES) tendencijas atitinkanti situacija, o situacija Lietuvoje „sensacinga buvo prieš 20 metų, kai žiniasklaida užėmė aukščiausią vietą“.

„Čia buvo daugelio metų tendencija, po truputį keitėsi procento dalys, dabar pokytis trys procentiniai punktai, bet čia buvo kokių 20 metų tendenciją mažėjanti. Šiuo metu pasiektas vidurkis ES, sensacinga buvo prieš 20 metų, kai žiniasklaida užėmė aukščiausią vietą, aukščiau nei prezidentai, Bažnyčia, bet kas“, – pažymėjo V. Gaidys.

„Tuomet pagal tą rodiklį Lietuva užėmė pirmą vietą Europoj, ten tai buvo sensacija, o dabar jau normalumo būsena, ir jei pasitikėtų (kaip anksčiau) būtų įtartina, normaliai žmonės truputį kritiškai žiūri, o pusė neigiamų-pusė teigiamų – atitinka Europą“, – kalbėjo sociologas.

Tuo tarpu nerimą kelia, pasak V. Gaidžio, duomenys, jog gyventojai nepasitiki teismais. Apklausos duomenimis, teismais pasitiki 22,2 proc. gyventojai, o nepasitiki – septyniais procentiniais punktais daugiau, 29,2 proc. apklaustųjų.

„Kad minusinis pasitikėjimas teismais, yra blogai, tai Rytų šalies požymis. Kažkada žmonės nepasitikėjo policija, tai Rytų šalies požymis, o policija dabar – puikiausiai, rekordinis rezultatas – 70 procentų“, – kalbėjo sociologas.

Policija šiuo metu pagal pasitikėjimą yra antroje vietoje su 68,6 proc. palankių vertinimų, o nepasitikinčiųjų yra 8,5 procentų. Policiją lenkia tik ugniagesiai gelbėtojai su 89,9 proc. pasitikėjimo reitingu.

Tradiciškai mažiausiai gyventojai pasitiki partijomis – 7,2 proc. apklaustųjų, o nepasitikinčiųjų yra 57,8 procento. Seimui pasitiki 10,3 proc. apklaustųjų, nepasitiki 59,7 proc. apklaustųjų.

Šalies gyventojų apklausą birželio 5–13 dienomis dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko „Vilmorus“.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
2.7692

Top naujienos

Eugenija Grižibauskienė | D+

Verslininkas Kirvaitis – apie „One“ virsmą tarptautiniu gigantu, derybas su „Google“ ir pardavimų šuolį nuo nulio iki 30 milijonų

Aldo Kirvaičio įkurta, globalių finansų rinkoje besidarbuojanti „ Metasite “ kompanija jau...

Turkijoje prasidėjo „antra vasara“: pilni lėktuvai lietuvių atostogauja už juokingas kainas (130)

Nors kalendorinė vasara baigėsi – populiariuose Turkijos kurortuose atrodo, kad atostogų sezonas...

COVID-19 pandemijos pabaigos prognozės: Lietuvos profesoriai pasakė, kada viskas turėtų baigtis (545)

Praėjusią savaitę vakcinos gamintojos „Moderna“ vadovas Stephanas Bancelis viešai pasisakė,...

Nauja tvarka dėl moksleivių izoliacijos įnešė daugiau sumaišties: kai kurių punktų negali suprasti (54)

Sprendimai dėl trumpesnės mokinių izoliacijos socialiniuose tinkluose sukėlė ir tėvų...

Duomenų mokslininkas: nenoriu gąsdinti dėl 4000 naujų atvejų, bet mes link to einame (417)

„Aš sakyčiau prastėjimo greitis yra panašus kaip ir praeitą savaitę, gal šiek tiek...

Daugiausia plaukų netenkame naktį: geri patarimai, kad jie neslinktų miegant (8)

Kad ir kaip puoselėtumėte plaukus, dėl tam tikrų priežasčių gali suintensyvėti jų slinkimas...

Ant suolo lyderį lemiamu metu palikęs Schilleris: mums reikia kitokio jo žaidimo (1)

Po pirmų dvejų rungtynių naujajame Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) sezone dėl komandos gynybos...

F-1 pilotas Nico Huelkenbergas su lietuve žmona Egle tapo tėvais: paskelbė ne tik nuotrauką, bet ir retą kūdikio vardą (30)

Pasaulyje žinomas F-1 pilotas Nico Huelkenbergas šią vasarą vedė lietuvaitę mylimąją...

JK apėmę sunkumai – tuštėjančios lentynos, eilės degalinėse: valdžia švelnina taisykles gali pasitelkti kariuomenę (182)

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas svarsto galimybę pasitelkti kariuomenės vairuotojus, kad...