aA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Vilniaus skyriaus vadovas, Seimo narys ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius pasidalijo savo idėja Lietuvai.
Virginijus Sinkevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

„Aš manau, kad kitais metais mūsų valstybė turi išnaudoti tą galimybę, tą šventę, tai yra mūsų valstybės šimtmetį, ir pakviesti lietuvius, lietuvių diasporą, visus, kas turi ryšį – tokių mes, pavyzdžiui, JAV priskaičiuojame, kalbama net apie milijoną, sugrįžti ir atšvęsti“, – kalbėjo politikas.

Anot jo, emigrantus reikėtų pakviesti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį paminėti gimtuosiuose miesteliuose, su kuriais jie turi ryšį.

„Mes kalbame apie visus metus, o žmogus pasirinks, kada jam bus patogiausia. Aš manau, kad tai yra puiki galimybė, kadangi kitais metais, iš tiesų, bus gausybė renginių, jie vyks visoje Lietuvoje, mes tai galime išnaudoti užmezgant ryšį su mūsų diaspora“, – tikino V. Sinkevičius.

Jis sakė omenyje turintis ne tik pastarųjų metų emigrantus, bet ir tuos, kurie užsienyje gyvena kelis dešimtmečius, jų vaikus ir vaikaičius, kurie galbūt turi lietuvišką pavardę, bet nežino, kaip Lietuva atrodo.

Galime tikėtis, kad emigrantai pamils Lietuvą

Pasitikslinus, ar emigrantai kviečiami grįžti tik renginiui, o po to varomi lauk, V. Sinkevičius nurodė, kad, visų pirma, reikia pakviesti juos, sudaryti sąlygas, kad kiekvienas miestelis turėtų galimybę surengti šventę, galinčią reprezentuoti mūsų šalį, esą dėl tokios patirties galbūt jie tiesiog pamils Lietuvą.

„Šiandien trūksta ryšio su mūsų diaspora, o daugeliui išvykusių trūksta kvietimo. Šimtmetis yra proga padaryti būtent šimtmečio sugrįžimą į savo, galbūt senelių tėvynę, apie kurią esi girdėjęs tik iš „Youtube“ reklaminio filmuko, domėjaisi tiek, kad žinai apie savo proproprosenelius, o gyveni JAV, Brazilijoje ar Argentinoje“, – idėją aiškino pašnekovas.

Pasak Seimo nario, klaida, kad iki šiol nesame sukūrę ir, pavyzdžiui, internetinio portalo, kuris atsakytų į visus klausimus, susijusius su šimtmečio minėjimu, informuotų apie vyksiančius renginius.

Lyderystės tikisi iš Vyriausybės

Pats dar 11-oje klasėje į užsienį vykęs užsidirbti, o vėliau svetur baigęs bakalauro ir magistro studijas, V. Sinkevičius tikina pastebintis, kad mes esą labai dažnai emigraciją pernelyg supaprastiname, imame kalbėti tik apie ekonominius emigrantus.

„Pamirštame, kad lietuvių, iš tiesų, yra labai daug. Turime ir Holivudo aktorių, kurie turi sąryšį, ir JAV popžvaigždžių, kodėl jų visų nepakvietus į senelių tėvynę?“, – klausė pašnekovas.

V. Sinkevičiaus teigimu, tikras lietuviškas balius, šeimos susibūrimas galbūt būtų mielai įamžinamas ir sulauktų pozityvių reakcijų, tarkime, socialiniuose tinkluose. Gyrė politikas ir turimus muziejus, paveldą, vaizdingus maršrutus.

„Aš norėčiau sakyti, kad lyderystę turėtų prisiimti Turizmo departamentas, bet šiandien iš jo aš daug nesitikiu, todėl aš turbūt kviečiau prisijungti Vyriausybę, kuri yra šimtmečio renginių organizatorė“, – kas turėtų kvietimu pasirūpinti, aiškino pašnekovas.

Dėmesį siūlo kreipti į kitus dalykus

Sugrįžtančius jis siūlė registruoti, kad žinotume, kur jie yra, galėtume ateityje su jais palaikyti ryšį, galbūt juos apdovanoti vėliava su Vyčiu.

„Mes negalime versti žmogaus pasirinkti gyvenamąją vietą, galbūt jų namai – jau kitos valstybės, bet, ką galime padaryti, tai parodyti, kokia nuostabi yra Lietuva. Jei jie natūraliai pamils mūsų valstybę sugrįžę, praleidę savaitę joje, aš manau, kad jie išvažiuos su geru jausmu čia (širdyje – DELFI) ir visada miela sugrįš“, – įžvalgomis dalijosi V. Sinkevičius.

Pasak jo, klaida ir tai, kad išvykę į užsienį mes dažnai toliau kritikuojame Lietuvą, kai, tarkime, estai esą giriasi net menkiausiu pasiekimu.

„Šią dieną, aš manau, mums labiausiai trūksta ne ekonominio, komercinio paskaičiavimo, bet idealistinio susižavėjimo ir mūsų valstybės romantizavimo. Mes pripratę verkti, kaip viskas yra blogai, parodykime ištuštėjusį regioną... Bet kodėl mes neparodome, kaip žydi žibutės? Kodėl mes neparodome mūsų nuostabių kopų, galbūt net šaltos Baltijos jūros? Mes suvedame tai į socialinį aspektą, o aš noriu kalbėti diasporą, kuri galėtų aiškiai prisidėti prie to, kad dirbančiojo alga galbūt kiltų, nes jis atsivežtų visai kitą standartą, požiūrį, galbūt tą pačią idėją Lietuvai“, – sakė politikas.

Daugiau Seimo nario įžvalgų, požiūris į dvigubos pilietybės, švietimo ir socialinės nelygybės problemas, mintys apie progresinius mokesčius ir atsakymai, ką daryti, kad Lietuvoje gyventi būtų gera – vaizdo įraše.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaip pradėti savo verslą: pinigų gauti lengva, sunkiausia visai kas kita (13)

Panevėžietės atidaryta mažoji bendrija „ Laikas desertui“ veikia tik ketvirtą mėnesį,...

„Gladiatorių mokyklos“ įkūrėjai piešia apgulties scenarijų: bus prieita iki kruvinų susidūrimų

Piečiau Romos esančiu Trisulti vienuolynu ūmai susidomėjo medijos. Tačiau ne dėl jame...

Dukart išsiskyrusi Mia išdavė ilgai slėptą paslaptį: kiekviena diena buvo tragedija (304)

Skaudžiai meilės reikaluose nudegusi dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia prisipažino, kad po...

Užkalnis: kvepėkite, kaip 90-ųjų Gariūnų verslininkas (44)

„Bogart by Jacques Bogart“. Žinoma, nieko blogo nėra turėti savo gyvenimo apraše Gariūnų...

TV eteryje ištarta frazė Sovietų Sąjungoje sukėlė tikrą ažiotažą: gavau konkrečią užduotį (385)

1986 metų liepos 17 dieną viešbučio administratorė ir visuomeninės organizacijos „Sovietinis...

Pastebėjo tik akyliausi: Gintarės Gurevičiūtės suknelė „Žmonių“ apdovanojimų scenoje vos neiškrėtė pikto pokšto (20)

Net ir šou pasaulio vilkams stovėti scenoje, kuomet tave stebi šimtai tūkstančių žmonių, nėra...

Kaip visiems laikams atsikratyti pajuodusių paakių (2)

Išties nemalonu be perstojo girdėti tą patį, kad ir su nuoširdžiu nerimu užduodamą, bet jau...

Staiga ėmė svaigti galva – būsena tęstis gali ir labai ilgai: gydytoja nurodo, kada ieškoti pagalbos labai dažnas negalavimas (11)

Staigiai pakilote nuo sofos ir apsvaigo galva ? Su tokiu jausmu tikriausiai yra susidūręs beveik...

Žmonių elgesyje įžvelgia pavojingą tendenciją: ji niekur nebuvo dingus (200)

„Kam turėtų atitekti mergaitė – naujiesiems tėvams ar broliui?“ Toks vienos televizijos...

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (116)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...