Eitynėse, kurios vyks nuo Vyriausybės iki Seimo, dalyvavo daugiausia jauno amžiaus žmonės, tėvai su mažais vaikais. Nemažai dalyvių nešė smurtą smerkiančius plakatus „Apginkime tvirtas mergaites ir tvirtus berniukus nuo smurto“, „Pašaukimo pedagogai už saugią vaikystę“, „Raunama gėlė greičiau neauga“, „Tik mylinti ir palaikanti aplinka augina vaiką žmogumi“.

Kolonos priekyje žygiavo edukologė, darželių „Vaikystės sodas“ steigėja Austėja Landsbergienė. Ji laikė plakatą su užrašu „Auginkime vaikus saugioje aplinkoje“.

„Mūsų organizacija – už saugią aplinką vaikams. Vakar dienos įvykiai Vilniuje akivaizdžiai parodė, kad Lietuvoje dar yra labai daug nesaugių aplinkų vaikams – ar tai būtų berniukai, ar tai būtų mergaitės. Iš tikrųjų Lietuvoje dar yra labai daug smurto, kai kalbame apie vaikus. Kadangi dirbame su vaikais, norime garsiai pasakyti, kad vaikas negali visapusiškai atsiskleisti nesaugioje fiziškai ir emociškai aplinkoje“, – žurnalistams sakė A.Landsbergienė.

Prisidėti prie iniciatyvos buvo pakviestos įvairios moterų bei vaikų teises ginančios organizacijos, asociacijos, centrai, visi, kurie neabejingi šalyje įsigalėjusiai smurto problemai.

„Smurtas prieš moteris šeimoje yra kraštutinė diskriminacijos forma. Ratifikuokime Stambulo konvenciją“ – plakatą su užrašu laikė eitynėse dalyvavusi asociacijos „Vilniaus moterų namai“ vadovė Lilija Henrika Vasiliauskienė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės teigimu, didžiausia problema, kad daugelis suaugusiųjų iki šiol mano, kad vaiko mušimas yra efektyvus auklėjimo būdas.

„Sister March Vilnius“ įkvėpė renginys „Women's March“, kuris vyksta sausio 21 dieną JAV, Kanadoje, Meksikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Europoje.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (907)