Šiandien prie Baltarusijos ambasados pastato Vilniuje susirinko daugiau nei trisdešimt žmonių, kurie išreiškė protestą prieš Minsko teismo sprendimą dėl teisių gynėjo Alesio Beliackio, praneša ru.DELFI.lt.
© DELFI (K.Ameliuškino nuotr.)

Protestuotojai stovėjo tylėdami, rankose jie laikė A. Beliackio ir kitų politinių kalinių portretus. Šįkart organizatoriai, kurie tokią solidarumo akciją Lietuvos sostinėje rengia ne pirmą kartą, nepateikė ambasados darbuotojams jokių pranešimų ar reikalavimų, nes mano, kad tai beprasmiška.

Tarp dalyvių buvo baltarusių, kurie po 2010 m. gruodžio 19 d. gyvena priverstinėje emigracijoje, vietos baltarusių inteligentijos atstovų, studentų ir Lietuvos krikščionių partijos narių. Pro šalį einantys žmonės domėjosi, kas vyksta, o pro šalį važiuojantys automobiliai signalizavo, išreikšdami solidarumą.

Rankose akcijos dalyviai laikė A. Beliackio ir kitų politinių kalinių nuotraukas, o kai kurie iš jų apsirengė marškinėlius su teisių gynėjo atvaizdu. Krikščionių partijos plakatai bylojo: „Mes palaikome Baltarusijos demokratinę opoziciją, o ne režimą“, „Krikščionių partija smerkia pataikavimą A. Lukašenkai“ ir pan.

Kaip atkreipė dėmesį vienas iš akcijos dalyvių, pro Baltarusijos ambasados langus kažkas kamera filmavo tai, kas vyksta. Fotografavo ir Vilniaus policijos pareigūnai, kurie prieš akcijos pradžią ilgai mėgino išaiškinti piketuotojams nesankcionuotų renginių organizavimo taisykles – esą tokiuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 9 žmonės. Todėl prie ambasados susirinkusiems žmonėms teko pasidalinti į kelias grupes.

Solidarumo akciją organizavo Baltarusijos pilietinė ir politinė atstovybė Lietuvoje (HUB), Žmogaus teisių gynimo centras Vilniuje ir organizacija „Belarus Watch“.

„Kai mes sužinojome, kad A. Beliackis nuteistas kalėti 4,5 m. kolonijoje, mus, kaip ir kitus žmones, ištiko šokas, prisipažino HUB atstovas Olegas Metelica. – Šiandien mes paraginome visus, kurie nėra abejingi, ateiti į solidarumo su A. Beliackiu ir kitais politiniais kaliniais akciją ir išreikšti protestą prieš tai, kas vakar įvyko teisme ir prieš tai, kas vyksta Baltarusijoje.“

Tai toli gražu ne pirma Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovų akcija Vilniuje, tačiau šįkart, kitaip nei visada, jie neįteikė Baltarusijos ambasados atstovams jokių pareiškimų nei dokumentų.

„Mes nieko neperduosime. Tiek kartų bandėme tai padaryti, o dabar nebenorime skirti dėmesio ambasadai, nes tai neturi prasmės“, – tvirtina jis.

Į klausimą, ar Baltarusijos vadovybė gali pakeisti savo politiką pilietinių aktyvistų atžvilgiu, O. Metelica pabrėžė, kad „jei niekas nebus daroma, niekas nepasikeis“.

„Jei baltarusiai nekels šių klausimų, kas juos kels? Europos politikai nerodys iniciatyvos, kol neišgirs mūsų pozicijos. (...) Labai svarbu rodyti dėmesį žmonėms, kurie šiuo metu yra kalėjimuose, tai padeda“, – reziumavo jis, pareiškęs, kad tokios akcijos dabar vyksta ir kituose Europos miestuose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (60)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę (21)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Čečėnus įsiutino Lietuvos veiksmai: paruošė atsakomąsias priemones (152)

Čečėnai įtraukė Lietuvą į negeranoriškų Europos šalių sąrašą. Tai pranešė Rusijos...

Iš vaiduoklio – į elfą: Kuzminsko benefisas Eurolygoje nustebino net Plazą Kuzminsko mintys (2)

Kelias karčias kritikos piliules pastaruoju metu nurijęs Mindaugas Kuzminskas trečiadienio...

Viena maža gudrybė, ir pagaliau išvirsite skanų liežuvį

Lietuviai – ne amerikiečiai, subproduktai, taip pat ir liežuvis , mums tikras gardėsis, ypač,...

VMI tirs Edmundo Jakilaičio veiklą atnaujinta (70)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) tirs žurnalisto ir prodiuserio Edmundo Jakilaičio...

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (422)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...

Jo vardo Putinas net nemini: Kremliaus kritikas jaukia Rusijos rinkimų planus (22)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas yra sėdėjęs už grotų, buvo užpultas, jam...

Varėnos raj. – panika dėl meningokoko: infekcija nusitaikė į vyresnius (24)

Varėnos raj., Valkininkuose, žmones išgąsdino žinia apie žaibine meningokoko forma susirgusią...

Viešina skandalingas nuotraukas: VU nedelsdamas inicijuoja vidinį tyrimą (246)

Į DELFI redakciją kreipėsi Vilniaus universiteto ( VU ) garažo darbuotojais prisistatę asmenys....