Minint kariuomenės dieną kalbas sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Šalies vadovas pasveikino Lietuvos kariuomenę, bei paminėjo, kad jos tolimesnis plėtimasis ir pasiruošimas galimam priešo atrėmimui ir toliau turi likti valstybės prioritetu.

„Svarbu užtikrinti, kad mūsų kariai būtų pasirengę bet kokiems iššūkiams. Nemažai darbų jau yra padaryta. Lietuvos kariuomenės modernizacija yra tapusi valstybės prioritetu. Pamiršę ankstesnes abejones pagaliau reikšmingai padidinome krašto apsaugos finansavimą, pradėjome divizijos formavimą“, – šeštadienį teigė G. Nausėda.

„Esu nuoširdžiai dėkingas kiekvienam NATO sąjungininkų kariui, kuris šiandien tarnauja čia, toli nuo namų, dalyvauja pratybose ir stiprina sąveiką su mūsų kariais“, – pridūrė jis.

G. Nausėda taip pat pabrėžė visuomenės palaikymo kariuomenei svarbą ir paminėjo, kad ši šventė taip pat yra parodymas, kad Lietuva iki galo padės prieš Rusijos agresiją besiginančiai Ukrainai.
Tuo metu ministras A. Anušauskas pabrėžė, kad šią dieną reikia prisiminti Lietuvos istoriją ir jos kovą už laisvę, bei kitų draugiškų valstybių kovą jos siekiant.

„105-osios atkūrimo metinės – tai diena prisiminti istoriją ir atiduoti pagarbą tiems, kurie krito kovoje dėl laisvės. Taip pat atiduoti pagarbą visiems vis dar kovojantiems už laisvę“, – teigė A. Anušauskas.

Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuvos kariuomenės galimybės yra neatskiriamos nuo pačios Lietuvos valstybės ir visuomenės sėkmės bei jos šviesios ateities.

Kariuomenės vadas V. Rupšys sakė, kad ginkluotosios pajėgos demonstruoja, kad yra pasiruošusios reaguoti nuo pat pirmojo pavojaus signalo. Jis pabrėžė, kad sąjungininkų kariai ir karinė technika užtikrintų reikalingą atsaką bet kokiai agresijai prieš Lietuvą.

„Esu įgaliotas perduoti jums karių žinią – kaip šiandien esame čia, taip esame pasiruošę ginti visų mūsų šeimas, namus ir Lietuvą. (...) Sąjungininkų kariai, lėktuvnešiai, lėktuvai, raketos, galinga amunicija – šios dienos nematoma jėga. Ji užtikrintų tinkamą atsaką“, – sakė V. Rupšys.

Renginio metu, Konstitucijos prospektu žygiavo daugiau nei 1400 kareivių. Tarp jų – Baltijos šalyse dislokuoti kariai iš Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų, bei NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės kariai iš Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos. Jie neš istorinę, tautinę Lietuvos vėliavas, Lietuvos kariuomenės vėliavą, taip pat šalių sąjungininkių vėliavas.

Iš viso parade dalyvavo daugiau kaip 100 karinės technikos vienetų: Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“, savaeigės haubicos “PzH 2000“, oro gynybos sistemos „NASAMS“, šarvuoti visureigiai „JLTV“, sąjungininkų iš JAV tankai „Abrams“, pėstininkų kovos mašinos „Bradley“, savaeigės haubicos „Paladin“, Vokietijos kariuomenės tankai „Leopard“ bei „Marder“ ir daug kitos karinės technikos. Specifiškai šiam renginiui į Lietuvą buvo atgabentos dvi pėstininkų kovos mašinos „Puma“.

Parado metu virš Konstitucijos prospekto praskrido Karinių oro pajėgų orlaivis „Spartan“, paieškos ir gelbėjimo sraigtasparniai „Delfinai“, bei JAV atakos sraigtasparniai AH-64 „Apache“.

Per kariuomenės gimtadienį taip pat buvo įteiktas „Karžygio” apdovanojimas, kuris skiriamas už nesavanaudiškus, kilnius ar rizikingus poelgius.

Paradas buvo užbaigtas Marijono Mikutavičiaus sukurta ir Lietuvos kariuomenei dovanota daina „Kanonada“, kurią atliko dainininkas Justinas Lapatinskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)