aA
Vilniaus viešojo transporto reformos architektas Kastytis Lubys gyrėsi asmeniškai kontroliuojantis darbą, važinėjantis autobusais ar troleibusais ir barantis transportininkus, jei maršrutai vėluoja.
© Stopkadras

Pagirtina, tačiau K. Lubys buvo pričiuptas asmeninėms reikmėms naudojantis savivaldybės transportą. Žinoma, ne autobusą.

K. Lubys naudojasi Vilniaus savivaldybės automobiliu „Citroen“, kurio valstybinis numeris – TVS 701. Valdininką pastebėję vilniečiai nufilmavo, kaip jis ne sykį su tarnybiniu transportu važinėja namo, paveža žmoną iki darbo ir t.t. Pats savivaldybės pareigūnas tikina, kad prieš jį surengta provokacija.

Gyrėsi asmenine patirtimi viešajame transporte

Birželį, skaičiuojant paskutines dienas iki reformuotos transporto sistemos pertvarkos, K. Lubys žurnalistams gyrėsi, kaip jis pats važinėja viešuoju transportu ir auklėja savivaldybės įmonę „Vilniaus viešasis transportas“, jei nespėja į darbą.

„Ne tik važinėjo. Bet ir rašau piktas žinutes „Vilniaus viešajam transportui“, kai aš bandau vėluoti į darbą. Ir aš važinėju su persėdimu. Atvažiuoju iš miegamųjų rajonų per 15-20 minučių, persėsdamas vieną kartą. Ir vis kitu maršrutu“, - kalbėjo valdininkas.

Tačiau K. Lubys užfiksuotas, pavyzdžiui, vežantis žmoną į darbą ir iš jo – ne autobusu, o tarnybine mašina.

Ir ryte, ir perpiet, ir į žmonos darbą – su tarnybiniu automobiliu

DELFI skaitytojai rugsėjį pastebėjo, kad kelionėmis viešuoju transportu gyręsis K. Lubys iš namų viename sostinės miegamųjų rajonų kursuoja visai ne autobusu. Mašinos numeriu pasidomėję vilniečiai nesunkiai sužinojo, kad šis „Citroen“ priklauso Vilniaus miesto savivaldybei.

Vaizdo įrašuose, kuriuose matoma ir data bei laikas, nesunku įžiūrėti K. Lubį. Valdininkas su savivaldybės „Citroen“ iš namų ir į namus važiavo ir ryte, ir vakare. Jis nepraleido progos prasukti ir pro Valstybinės mokesčių inspekcijos patalpas – čia dirba K. Lubio žmona.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius šių metų gegužės 7 d. įsakymu būreliui tarnautojų leido tarnybines mašinas naudoti ne darbo valandomis ir laikyti jas ne savivaldybės garaže. Tiesa, K. Lubio pavardės dokumente nėra.

Tokius leidimus gavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento direktorius Henrykas Surovičius, jo pavaduotojai Julius Morkūnas ir Marius Švaikauskas bei Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Andžejus Dinikis. Jiems išimtis sudaryta dėl paprastos priežasties – šie pareigūnai įpareigoti „organizuoti ir vykdyti patikrinimus dėl galimų administracinių teisės ir darbo drausmės pažeidimų pasibaigus įprastam jų darbo laikui“.

K. Lubys: su manimi bandoma susidoroti

K. Lubys DELFI teigė pastebėjęs, kad buvo sekamas. Anot valdininko, tarnybinį transportą jis naudoja darbo reikmėms, o su kamera paskui jį važinėję vilniečiai siekia su juo susidoroti.

„Kad filmuoja – tai aš mačiau, ir čia nėra naujiena. Sakyti „iš namų – į namus“ tikrai negalima. Šiaip automobilis skirtas tam, kad laikyčiau ranką ant pulso ir stebėčiau viešojo transporto darbą Vilniaus mieste. Nes, pagal pareigybę, aš koordinuoju ir kontrolę, ir išeiginės dienos yra, ir viskas. Tarp kitko, ir į susitikimus su bendruomenėmis važiuoju, ir daug kur. Taip, kad kartas nuo karto aš naudojuosi tarnybiniu automobiliu ilgiau negu oficialios mano darbo valandos, - aiškino K. Lubys. - Mačiau, kad filmavo, mačiau valstybinį numerį. Ir aš nesislapsčiau. Jie filmavo įžūliai, važiuodami ašine juosta. Labai įdomu, kas jiems tokias sankcijas suteikė. Bet aš – viešas asmuo, ir aš tikrai nieko nebijau. Nedariau kažko tokio, kas nesuderinama.“

„Šitas filmavimas yra užsakytas. Netgi žinome, kas pasistengė“, - pridūrė jis.

Kas yra filmavimo užsakovai – pašnekovas neatskleidė. Tačiau šie asmenys esą kerštauja už jiems padarytas skriaudas.

„Ne, aš to nevardinsiu. Nes prasidės teisminiai procesai dėl kažkokių šmeižikiškų dalykų. Tie žmonės, kurie tai inicijavo, seniai praradę padorumą ir sąžinę. Tiek aš galiu pasakyti. Savo neveiklumo jie tuo neužmaskuos, - pyko K. Lubys. - Apie tai, kad aš buvau filmuojamas, esu informavęs ir direktorių, ir aukščiau stovinčius žmones. (...) Jų yra toks tikslas. Yra kategorija žmonių, kuriems nepatinka tos pertvarkos, optimizavimai ir veikla, kurią aš kuravau. Ir tai jau vyksta pusę metų. Skundai įvairioms institucijoms, nukreipti asmeniškai prieš mane. Bet kuria kaina. Kad pašalintų personą, kuri trukdo.“

Valdininko teigimu, paslaptingieji filmuotojai jį lydėjo ir tuomet, kai anksti ryte buvo stebimas viešojo transporto darbas. „Jeigu jie sąžiningi, jie turėtų būti nuosekliai sąžiningi“, - sakė K. Lubys.

Jis patikino ir toliau važinėjantis viešuoju transportu. „Naudojuosi ir viešuoju transporto, juo važiuoju į darbą. Naudojuosi tarnybiniu, kada aš stebiu viešojo transporto darbą. Tame tarpe – ir A juostų panaudojimą, ir kitų dalykų“, - tęsė pašnekovas.

Valdininkas tikino į keliones po miestą keliaujantis ir vakarais ar savaitgaliais – kai gaunami vilniečių skundai dėl viešojo transporto sistemos sutrikimų. „Pažiūrėkite, kiek skundų atsakyta. Į tuos skundus buvo atsakinėjama ir šeštadieniais, ir sekmadieniais. Tai nesunkiai patikrinama“, - užtikrino jis.

Komentuodamas filmuotą medžiagą, kurioje jis maždaug pietų metu iš savivaldybės važiuoja namo, K. Lubys tikino tik užsukęs pasiimti dokumentų.

„Tai sutapo su tokiu vienu epizodu. Tai buvo pirma mėnesio diena, kada reikėjo priduoti atsiskaitymui kuro čekį. Tiesiog buvo pamirštas tas būtent talonėlis. Pasiimta pakeliui, važiuojant į Bajorus, stebėti naujo perono įrengimo. Jeigu pakeliui buvo užvažiuota – tai yra nuodėmė? Na, galbūt“, - dėstė valdininkas.

Tame, jog žmoną tarnybine mašina vežė iki darbo ir atgal, jis teigė nieko bloga nematantis.

„Žmonos pavežimas, pasiėmimas. Jeigu yra, kažką – ne tik žmoną, ir pažįstamą – pakeliui: pavežu. Tai galbūt ir pavežu. Bet tai nėra tikslinis kažkoks veiksmas. Tikrai nėra specialių vežiojimų. Tai yra darbinis automobilis, skirtas darbui“, - sakė K. Lubys.

Valdininko versiją palaiko ir kolegos.

„Tarnybiniu automobiliu, gavus leidimą, galima naudotis ir ne darbo valandomis bei poilsio dienomis. Ši transporto priemonė yra priskirta Miesto ūkio ir transporto departamentui. Taigi šis automobilis buvo naudojamas taksi patikrinimų metu, viešojo transporto kontrolei ir ne fiksuotomis darbo valandomis“ , - DELFI teigė savivaldybės Transporto poskyrio vedėjas Rolandas Kriščiūnas.

Etikos sargai spręs, ar pradėti tyrimą

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narė Dalia Paulauskaitė DELFI teigė, jog tarnybinio transporto naudojimas asmeninėms reikmėms paprastai traktuojamas kaip įstatymo pažeidimas.

„Tai traktuojame kaip valstybinio turto naudojimą asmeniniams tikslams. Bet aš negaliu pasakyti šiuo konkrečiu atveju, kol nematėme medžiagos“, - kalbėjo D. Paulauskaiė.

VTEK narė pažadėjo, jog etikos sargai įvertins DELFI publikuotą medžiagą ir spręs, ar pradėti tyrimą dėl galimo K. Lubio nusižengimo.


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ukrainai – bauginanti prognozė dėl derybų su Putinu: pasekmės gali būti katastrofiškos (148)

Ukrainos internautų slenge yra populiarus žodis-memas „zrada“. Pradinė šio žodžio reikšmė...

Prekybos tinklų darbuotojų išpažintis: vadovai ir klientai kartais sau leidžia peržengti visas ribas (25)

Parduotuvių pardavėjai – viena iš populiariausių profesijų Lietuvoje. Jais šalyje dirba beveik...

Nesuvokiamas jauno kauniečio žiaurumas: aukų kūnų nerado net aiškiaregės (50)

Aukų kūnų Kauno mariose ieškojo narai, į pagalbą artimieji kvietėsi net aiškiareges, tačiau...

Studentas Stoties prostitutę pasikvietė į svečius: viskas įvyko taip greitai, kad net nesupratau (206)

Su Stoties rajone keliolika metų „dirbančia“ bene garsiausia Vilniaus prostitute tiesiog...

Vilnietis finansinės laisvės siekia būdamas 25-erių: turi tikslą susitaupyti 200 tūkst. ir tada gyventi kitaip (163)

Nors Kristijonui (vardas pakeistas-red. past.) dar tik 25-eri, jo sąskaitoje – keliasdešimt...

Mokslininkai įsitikinę: ateiviai tikriausiai jau lankėsi Žemėje (106)

Paukščių take gali būti daugybė tarpžvaigždinių ateivių civilizacijų, rodo naujausias...

Ar pienas ir jo produktai sukelia vėžį: gydytojų žinios padės apsispręsti, kaip iš tikrųjų maitintis (87)

Kai kurie mitybos specialistai remiasi tam tikrais tyrimais ir garsiai skelbia, kad pienas ir jo...

Kokias paslaptis slepia pilis, kurioje paskutinius savo gyvenimo metus praleido Leonardas da Vinčis (7)

Pasaulio pažinimo siekiantys žmonės keliaudami atranda daug puikių vietų. Viena jų –...

7 priežastys, kodėl žmona nenori su jumis mylėtis (72)

Kai žmona nebenori mylėtis, vyras dažnai ima galvoti, kad ji apskritai prarado susidomėjimą juo....

56-erių aktorės Lisos Rinnos įprotis šokti apsinuoginus ir tai viešinti erzina aplinkinius, o ji tuo mėgaujasi (24)

Aktorė Lisa Rinna pastaruoju metu socialiniuose tinkluose dalijasi vaizdo įrašais, kuriuose šoka...