aA
Prekyba narkotinėmis medžiagomis Vilniaus romų tabore nemažėja, romai nemoka už elektros energiją, o aplinkinių rajonų gyventojai skundžiasi jų kaimynyste dėl nuolat užklystančių narkomanų ir vagysčių iš sodų namelių. Tokios problemos ketvirtadienį aptartos per susitikimą su sostinės vicemeru Algirdu Paleckiu. Jis pažadėjo siekti, kad taboras būtų iškeltas iš Vilniaus.
Algirdas Paleckis
Algirdas Paleckis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Sostinės policijos duomenimis, 85 proc. sostinėje gyvenančių suaugusių romų yra teisti už įvairius nusikaltimus, daugiausia – už narkotinių medžiagų platinimą. Šiemet sostinėje pareigūnai surašė apie 600 protokolų, susijusių su narkotikais, pernai tokių nustatytų atvejų buvo 1,4 tūkst.

Bendrovės “Rytų skirstomieji tinklai” (RST) atstovai Vilniaus valdžią informavo, kad taboro gyventojai piktybiškai nemoka už elektros energiją ir mėgina ją vogti. RST duomenimis, už elektrą tabore šiuo metu yra neskolingi tik 9 vartotojai.

Kitų skola siekia iš viso apie 100 tūkst. litų. Bendrovė suteikia skolininkams dar vieną mėnesį, per kurį jie turi atsiskaityti už elektrą arba žada išmontuoti elektros tinklo įrenginius tabore, o skolas išieškoti.

“Kol taboras, kaip nelegali gyvenvietė, nebus panaikintas, jokios problemos neišsispręs”, - pareiškė sostinės Naujininkų bendruomenės lyderis Artūras Melianas. Jis ragino suteikti romams socialinius būstus Vilniuje arba galimybę įsigyti vienkiemius, kuriuose atskiros romų šeimos galėtų ūkininkauti ar verstis amatais.

Sostinės savivaldybės bei Tautinių mažumų ir išeivijos departamento atstovai kalbėjo, kad tokia romų integravimo programa yra paruošta ir perduota Vyriausybei, tačiau jai įgyvendinti esą trūksta lėšų. Be to, kitos savivaldybės nenori priimti romų, o ir jie patys pageidauja gyventi sostinėje arba netoli Vilniaus.

“Visi norim išsikelti iš taboro. Duokite būstą, pagerinkite gyvenimo sąlygas, gal tada romai darys mažiau nusikaltimų”, - kalbėjo Lietuvos romų bendrijos “Čigonų laužas” prezidentas Josifas Tyčina. Jis pabrėžė, kad romams labiau priimtinas yra būstas be patogumų, už kuriuos romai esą nepajėgia susimokėti.

„Gavę socialinį būstą mieste romai nemoka už paslaugas ir po kiek laiko vėl grįžta į taborą“, - teigė savivaldybės Energetikos ir būsto skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas.

Vilniaus vicemeras A. Paleckis po susitikimo teigė, kad sostinės valdžia sieks Vyriausybės pagalbos romų problemai spręsti. Ministrų kabineto bus prašoma surasti lėšų romų integracijai ir taboro iškeldinimui.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kremliaus eteryje – netikėtos kalbos apie rusų sutriuškinimą: suklusti privertė karininkas, kurio prognozės jau pasitvirtino

Ukrainai iš Vakarų perduota šarvuotoji technika jau riaumoja poligonuose ir laukia savo valandos,...

Malinauskas stebisi Šimonytės pasirinkimais (6)

Neseniai daug triukšmo sukėlė Ingridos Šimonytės ir Agnės Širinskienės viešas...

Pasiūlymą pateikęs Lukašenka grasina „pačiu baisiausiu ginklu“

Karą Ukrainoje būtina sustabdyti, kovo 31 dieną savo kalboje Baltarusijos parlamentui ir tautai...

Žiniasklaida: Argentina išsiunčia rusus (2)

Argentinos migracijos tarnybos masiškai atsisako pratęsti rusams turistines vizas. Tai naujienų...

Kas ir kaip Lietuvoje riboja internetą: bent 9 institucijos, du tūkstančiai svetainių, o Seimas ruošiasi išplėsti galias (3)

9 institucijos Lietuvoje turi teisę duoti privalomuosius nurodymus iš interneto šalinti...

Karas Ukrainoje. JAV: dėl Rusijos užmojų turime naujos informacijos

Vėlų ketvirtadienio vakarą Rusija apšaudė Charkivą. Pirminiais duomenimis, sužeistųjų ar...

Medvedevo vizitas išdavė rimtas Rusijos bėdas (5)

Socialiniuose tinkluose išplitusiame vaizdo įraše užfiksuotas įspūdingas reginys – vienoje...

Agnės Jagelavičiūtės mama Nijolė prakalbo apie dukros palikimą: prasidėjo sudėtingi etapai (6)

Prieš kelis mėnesius mirusios dukros Agnės Jagelavičiūtės netekusi jos mama Nijolė...

Tris „Žalgirio“ bokštus, kietą gynybą ir karštą areną išskyrę varžovai: Kaune laimėti sunku

Kauno „Žalgirio“ (16-15) krepšininkai penktadienio vakarą nuo 20 valandos Nemuno saloje žais...