aA
Į šimtamilijonines skolas įklimpusi Vilniaus miesto savivaldybė žiūrimiausiu metu nori turėti užsakomąją laidą Lietuvos televizijos (LTV) eteryje. Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos narys Dainius Radzevičius sako, kad sunkmečio metu išnaudoti visuomeninį transliuotoją savivaldybės reklamai arba idėjų propagavimui – nemoralu.
Vilniaus savivaldybė nori užsakomosios laidos LTV eteryje
© A.Solomino nuotr.

„Dabar labai suaktyvėjo įvairios valdiškos institucijos. Pavyzdžiui, Vilniaus savivaldybė net atsiuntė raštą, kuriame rašo, kad pinigai nesvarbu, mokėsime, kiek paprašysite, tačiau svarbu, kad mūsų užsakomąją laidą rodytumėte pačiu žiūrimiausiu laiku“, - palikdamas LTV, DELFI sakė buvęs televizijos programų vadovas Jonas Banys.

Pasak J. Banio, pageidavimų pirkti laidas LTV eteryje labai daug. „Vėlgi aš galvoju, kad kaip programų direktorius negaliu žiūrėti į akis tarybai ir išsišiepęs sakyti „taip“, „taip“ ministerijų užsakomosios laidos – tai, ko reikia visuomenei ir yra būtent tai, kas vykdo visuomeninio transliuotojo misiją“, - svarstė J. Banys.

„Savivaldybė iš tiesų norėtų turėti laidą, kol kas užklausėme, kiek tai kainuotų, toliau svarstysime, ar tai įmanoma. Tikslas – kuo išsamiau pateikti informaciją – tiesiogiai, neiškraipytą, apie savivaldybės veiklą, naujieną, projektus“, - sakė Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Rūta Dirsienė.

Pasak R. Dirsienės, panašių savivaldybės užsakomųjų laidų televizijose buvę prieš keletą metų. Šiuo metu savivaldybė mokamai apie savo veiklą informuoja pirkdama plotus spaudoje ir Žinių radijo eteryje.

R.Dirsienės teigimu, kol kas dėl laidos negauta konkretaus pasiūlymo su skaičiavimais, tad neaišku, kiek tai galėtų kainuoti. Kol kas neaiškus ir kitąmet planuojamos laidos formatas. Savivaldybė nori, kad laida būtų rodoma žiūrimu laiku ir pasiektų žmones.

Dėl užsakomosios laidos savivaldybė kreipėsi tik į LTV.

DELFI primena, kad šiuo metu savivaldybės kreditorinis įsiskolinimas siekia 760 mln. litų, savivaldybės įmonėms - 160 mln. litų.

D.Radzevičius: tai nemoralu

„Mano galva, nemoralu sunkmečio metu išnaudoti visuomeninį transliuotoją vienos savivaldybės savireklamai, reklamai arba idėjų propagavimui už Vilniaus miesto mokesčių mokėtojų pinigus. Galėčiau dar suprati, jei tai būtų apskritai Savivaldybių asociacijos pasiūlymas skirti daugiau dėmesio, pavyzdžiui, atskiriems miestų kultūrų projektams, savivaldos problemoms - tai dar būtų suprantama, gal tai būtų aktualu visai šalies visuomenei“, - sako LŽS pirmininkas, LRT tarybos narys Dainius Radzevičius.

Tai, pasak D. Radzevičiaus, amoralu ir tada, kai savivaldybė turi tiek daug skolų, neturi iš ko mokėti atskiriems paslaugų teikėjams.

„Aišku, kad sunkmetis diktuoja madą blogąja to žodžio prasme. Apie tai J. Banys išeidamas iš LRT pasakė. Tačiau LRT jau ir anksčiau iš ministerijų, kitų valstybinių institucijų, žinybų sulaukdavo daug pasiūlymų daryti vadinamąsias „užsakomąsias“ laidas, paprasčiau kalbant – bandyti reklamą arba savireklamą pateikti per žurnalistinį produktą. Mano galva, tai netelpa į jokius rėmus“, - kalbėjo LŽS pirmininkas.

D. Radzevičius primena, kad Visuomenės informavimo įstatyme dar 1996 m. įdėti apribojimai, draudžiantys valdžios ir savivaldybių institucijoms turėti žiniasklaidos priemonių. Tai, pasak D. Radzevičiaus, reiškia, kad jos bendrauja tiek, kiek žiniasklaidai ir visuomenei reikia, bet nesireklamuoja naudodamosi masinės komunikacijos priemonėmis. „Kitaip tariant, atsisakome sovietinės patirties, kai valdžia žiniasklaidą naudoja kaip ruporą“, - aiškino LŽS pirmininkas.

Nors įstatyme pasakyta, kad valstybinėms institucijoms draudžiama turėti žiniasklaidos priemones, tačiau savivaldybės arba kitos valdžios institucijos pradeda interpretuoti įstatymą ir atskiroje žiniasklaidos priemonėje nusiperka eterio laiką. Taip traktuojama, kad jos tos žiniasklaidos priemonės nevaldo.

LŽS pirmininkas sako, kad taip savo žurnalą leidžia „Sodra“, leidinių turi Krašto apsaugos ministerija, Policijos departamentas.

D.Radzevičius valdžios institucijoms pataria keisti darbo metodus ir daugiau dirbti su žiniasklaida.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi PliusVaidas Saldžiūnas

Kaip pralaužti Rusijos blokadą Ukrainoje: dėl bado grėsmės Vakarai gali ryžtis ir ypač rizikingam planui

Ko neprivertė karas, privers badas. Tokių svarstymų – vis daugiau, mat Rusijos agresija prieš...

„Tokia mano istorija“: daugybę kartų girtas prie vairo įkliuvęs Viktoras dėkoja, kad pagaliau buvo įkalintas (4)

„Kai pirmus kartus ėjau į teismą, bijojau, bet po to baimė dingo – jeigu prieš tai manęs...

Amerikiečiai negali patikėti, kaip pigu Lietuvoje: tai svajonių šalis! (8)

Verkiantiems dėl Lietuvoje beprotišku greičiu kylančių kainų reikėtų nuvykti į Kaliforniją...

Karas Ukrainoje. Ukrainoje pratęsta karinė padėtis, uždrausti simboliai „Z“ ir „V“ per sprogimą sunkiai sužeistas Maskvos paskirtas Zaporižios miesto vadovas (7)

Ukraina atmetė galimybę susitarti su Rusija dėl paliaubų ir pareiškė, kad nesutiks su...

Sinoptikai nurodė, kada vėl sulauksime šilumos: savaitės viduryje orai keisis

Šiandien Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Dangų dengs pakankamai storas debesų...

Šiluvoje užuovėją nuo karo radusi Tatyana dirba piligrimų centre ir taip maldo ilgesį Ukrainoje likusiai šeimai – anūkui vos 3 mėnesiai

Nors Lietuvos šventvietė Šiluva garsėja kaip traukianti religines bendruomenes, ji apjungia visus...

Žiniasklaida: Rusija pasikvietė statinių bombų ekspertus jau kelios savaitės yra Rusijoje ir dirba kartu su kariuomenės pareigūnais

Apie 50 ekspertų, turinčių didelę šių sprogmenų gamybos ir tiekimo patirtį, dirba kartu su...

Verslas PliusMark Ellwood

Verslininko, aplankiusio visas šalis Žemėje – ir pabuvojusio kosmose, kelionių patarimai

Jimas Kitchenas išmano keliones . 57-erių metų verslininkas ir investuotojas tvirtina esąs...

Delfi PliusDailius Dargis

Paskutinio sovietų bunkerio Lietuvoje paslaptis: ne tik lankėsi KGB, bet ir neprikausomybės laikais sulaukdavo keistų vizitų bei įsilaužimų II dalis

Vieno įspūdingiausių Lietuvoje esančio sovietinių laikų karinio bunkerio paslaptys sėja nerimą...

Šeimos atostogos jau ne už kalnų: išdavė, kur driekiasi idiliški paplūdimiai ir stebina vis dar puikios kainos

Kelionės su šeima neretai gali tapti rimtu iššūkiu: mažiesiems tikrai ne visuomet įdomu tai,...