aA
Sostinės savivaldybė iš Kultūros paveldo departamento (KPD) reikalauja daugiau kaip 3,5 mln. Lt kompensacijos už draudimą Vilniuje, prie Karaliaus Mindaugo tilto, Rinktinės g. 2., statyti dangoraižį. Šiuos statybų planus puoselėja įmonė, vadovaujama buvusio prezidento Valdo Adamkaus patarėjo Raimundo Mieželio. Aukščiausias bokštas prie pat Vilniaus senamiesčio, KPD duomenimis, siektų beveik 150 metrų.
Mindaugo tiltas Vilniuje, Neris
Mindaugo tiltas Vilniuje, Neris
© A.Didžgalvio nuotr.

Tai DELFI patvirtino KPD atstovė spaudai Jolanta Miškinytė. Pasak jos, KPD priešinasi R. Mieželio bendrovės „RVM Investment“ planams Rinktinės gatvėje, prie pat Karaliaus Mindaugo, tilto statyti aukštų pastatų kompleksą.

Anot J. Miškinytės, Vilniaus savivaldybė per teismą ne tik reikalauja 3,5 mln. Lt viršijančios kompensacijos už esą padarytą žalą, bet ir siekia areštuoti visą KPD turtą ir uždrausti paveldosaugininkams „vykdyti veiksmus pagal kompetenciją“. Tiesa, KPD atstovės žodžiais, pastarųjų dviejų reikalavimų teismas nepriėmė – bylinėjamasi tik dėl riebios kompensacijos iš KPD kišenės.

Pašnekovės teigimu, KPD tokį savivaldybės elgesį vertina kaip spaudimą, kuriuo siekiama sustabdyti KPD pasipriešinimą statyboms miesto centre, senamiesčio vizualinės apsaugos zonoje.

Vilniaus meras Artūras Zuokas praėjusiame miesto tarybos posėdyje KPD paminėjo tarp institucijų, iš kurių ketinama išsireikalauti kompensacijas už ydingais veiksmais miestui esą padarytą žalą. Meras taip pat žada teistis su politinėmis partijomis, kol kas paminėta tik viena – nuverstojo prezidento Rolando Pakso partija „Tvarka ir teisingumas“.

Priešais Gedimino bokštą – 150 metrų aukščio statinys

Su šia istorija gerai susipažinęs KPD Panevėžio teritorinio padalinio vadovas Arūnas Umbrasas DELFI teigė, kad R. Mieželio verslas kitapus Neries, priešas Gedimino bokštą, planuoja statyti aukštų pastatų kompleksą. Esą dauguma pastatų sieks iki 50 metrų, o aukščiausias, tituluojamas „apžvalgos bokštu“ – beveik 150 metrų.

„Gali būti, kad ten suplanuotas naujas dangoraižis“, - svarstė A. Umbrasas.

Pasak jo, KPD dar 2009 m. tarnybinio patikrinimo metu nustatė, kad KPD darbuotoja patvirtinusi detaliojo plano sprendinius, leidžiančius statyti tokius pastatus prie pat senamiesčio, nusižengė įstatymui. Esą po ilgo bylinėjimosi Lietuvos Vyriausiasis Administracinis Teismas palaikė KPD ir konstatavo, kad įstatymas pažeistas, nuobauda valdininkei skirta teisėtai, o detaliojo plano sprendiniai „prieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms“.

Tuomet, anot A. Umbraso, KPD kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, kad ši pareikalautų panaikinti detaliojo plano sprendinius, patvirtintus Vilniaus miesto tarybos. Tačiau pastaroji esą nurodė, kad tai jau KPD kompetencija.

Meras tėškė antausį?

„KPD pats šiemet kreipėsi į tarybą, kad būtų peržiūrėtas sprendimas. Gavo atsakymą, pasirašytą mero A. Zuoko, kuriame buvo teigiama, kad taryba spręs klausimą artimiausiu laiku, tačiau neatmeta galimybės kreiptis į teismą“, - kalbėjo A. Umbrasas, pažymėdamas, kad į teismą jau kreiptasi, o miesto taryba detaliojo plano sprendinių anuliavimo taip ir nesvarstė.

KPD atstovas pažymėjo, kad ieškinį sostinės tarybos vardu teismui pateikė savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius, nepateikdamas tam jokio tarybos įgaliojimo. Vėlesnius pareiškimus teismui esą teikė savivaldybės administracija.

„Skundas nukreiptas prieš Lietuvos valstybę. Atsakovu nurodoma Lietuvos valstybė, atstovaujama KPD“, - sakė A. Umbrasas, pažymėdamas, kad KPD esą negali atstovauti valstybės tokiose bylose.

Savivaldybė: miestas patyrė 10 mln. Lt nuostolių

Sostinės savivaldybė skelbia, kad dėl KPD veiksmų miestas patyrė dar didesnę žalą, nei nurodoma ieškinyje.

„Savivaldybė reikalauja atlyginti žalą dėl prarastų 10 mln. litų investicijų į Energetikos ir technikos muziejų ir nepastatyto iki 7 aukštų viešbučio. Visuose teismuose jau buvo patvirtintas detaliojo plano teisėtu“, - rašoma ketvirtadienį savivaldybės išplatintame pranešime.

Meras A. Zuokas teigia, kad KPD daugiausiai žalos pridarė dėl perdėto biurokratizmo.

„KPD veiksmus vertiname kaip ypač aukšto lygio biurokratizmą, prasilenkiantį su įstatymais, civilizuotame pasaulyje tai būtų suprasta kaip prielaidos korupcijai. Mes kovojame prieš biurokratizmą ir neveikimą. Skundas nukreiptas prieš pareigūnus, kurių atsakomybės pasigendame, ir iš atsakingų pareigūnų reikalausime atlyginti žalą“, - pranešime cituojamas miesto vadovas.

Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas‘ architektai taip pat atmeta KPD priekaištus. Anot jų, 150 metrų aukščio pastatų prie pat Karaliaus Mindaugo tilto statyti nenumatyta.

„Rengiant teritorijos vystymo projektą, su KPD buvo suderinti projektiniai pasiūlymai, kurie numatė tiek viešbučio statybą, tiek istorinio elektrinės pastato pritaikymą muziejui. Vienas iš pritaikymo darbų - istorinio kamino atkūrimas, 50 metrų, 4-6 m. skersmens, jame įrengiant panoraminį apžvalgos bokštą. Pagal šiuos projektinius pasiūlymus buvo parengtas ir su KPD suderintas ir patvirtintas detalusis planas, kuris galioja iki šiol. KPD pagal šį galiojantį planą neišdavė leidimo tvarkyti muziejų, statyti naują turizmo objektą ir vilkino procesą“, - teigiama savivaldybės pranešime.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po pranešimų apie „Vagner“ samdinių atitraukimą – slapti Rusijos manevrai JAV generolas: teks kalbėti apie labai rimtą grėsmę Europos saugumui (134)

Rusija pasiuntė į Libiją karo lėktuvų, turinčių teikti paramą iš oro rusų samdiniams,...

Po Vyriausybės pasiūlymo liko sutrikę – o yra ką švęsti?

Vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad inicijuoja padėkos akciją „Ačiū, Lietuva“, o birželio...

Maldeikienė: normaliose šalyse orientuojamasi, kad žmonės turi proto (100)

Europarlamentarė Aušra Maldeikienė sukritikavo Lietuvoje dominuojantį suvokimą, kaip turi būti...

Skandalą Vilniaus savivaldybėje ir garsųjį apiplėšimą autostradoje sieja žinomos dainininkės draugas   (249)

Antradienį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ( FNTT ) pareigūnai Vilniaus savivaldybėje...

Regimantas Dima

Drakulos tėvynainiai rumunai ir kaip juos įveikti vien proto jėga

Autorius šį kartą neria į istoriją ir randa daug žinomo vampyro Drakulos sąsajų su Lietuva....

5 stilingi daiktai, kurie ne tik puikiai tiks jūsų mažai erdvei, bet ir atliks kelias funkcijas (1)

Kai sveitainėje trūksta vietos, kiekvienas naujas baldas, nors ir labai reikalingas, dar labiau...

Dėstytojo brolis suviliojo mane tiesiog ant fortepijono – atkirtis vėl jį sutikus buvo saldus (33)

Gyvenime dažnai būna, kad iškilmingus, ženklius, didelius įvykius pamirštame greitai, o...

„Panathinaikos“ vadovas grasina palikti Eurolygą, įpyko ir „Gazprom“ pavadinimą minintys serbai (9)

Ekscentrišku charakteriu garsėjantis Atėnų „Panathinaikos“ klubo prezidentas Dimitris...

Vainagių miško pažintinis takas – stebina nuo pat pirmų žingsnių, bet ten vykti patariama tik saulėtą dieną

„Vaikai, eikit valgyt!“ – iš greta esančios sodybos pasigirdo šaukimas ir keletas ant...

|Maža didelių žinių kaina