Paskutinė T. Rodzo kadencijos darbo diena turėjo būti penktadienis, tačiau Vilniaus meras Remigijus Šimašius jį atleido ketvirtadienį.

Atleidimo motyvu tapo konstatuoti šiurkštūs darbo pareigų pažeidimai.
Laikinai nuo penktadienio Vilniaus GMP direktoriaus pareigas pavesta eiti stoties medicinos auditoriui Arūnui Anužiui.

Vilniaus GMP stoties administracija praėjusią savaitę pranešė, kad visi stoties dispečeriai pasiprašė atleidžiami arba perkeliami į kitas pareigas.

Skirdamas T. Rodzui drausminę nuobaudą - atleidimą, meras konstatavo, kad patenkinęs tokius 36 darbuotojų prašymus stoties vadovas neužtikrino sklandaus ir nepertraukiamo įstaigos veikimo, nes nepaliko darbuotojų, kurie atsakys į pagalbos skambučius ir koordinuos greitosios pagalbos automobilių vykimą pas nukentėjusiuosius po liepos 1 dienos.

Vilniaus GMP stoties profesinė sąjunga tvirtina, kad dispečerinė nuo šeštadienio nebedirbs įprastu režimu - pareigas palikus dispečeriams esą budės tik pora administracijos darbuotojų, kurie skambučius nukreipinės į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC). Pasak profsąjungos, darbuotojai nutarė trauktis iš pareigų prieštaraudami planuojamai reformai - ateityje numatoma GMP dispečerinių funkcijas perduoti BPC.

Vilniaus savivaldybė žada vėliau penktadienį pakomentuoti, kaip nuo šeštadienio bus koordinuojamos GMP pajėgos.

Jau ne vienus metus kalbama apie GMP dispečerių integravimą į BPC. Pagal naujausią Vidaus reikalų ministerijos siūlymą, 112 vieninteliu pagalbos numeriu taptų nuo 2019 metų, palikus vieną pagalbos numerį į BPC bus pradėtos integruoti ir šiuo metu atskirai dirbančios 8 greitosios medicinos pagalbos dispečerinės bei 11 policijos operatyvaus valdymo skyrių.

Tarp reformos priešininkų buvo ir T. Rodzas, tačiau jis nelaimėjo konkurso toliau vadovauti Vilniaus GMP.