Vilniaus rajono savivaldybė ne pagal paskirtį naudojo mokinio krepšelio lėšas ir asignavimus, skirtus valstybinėms funkcijoms atlikti, ne visada laikėsi Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Tokius pažeidimus nustatė Valstybės kontrolės auditoriai.
© "Panevėžio balsas"

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė priimtame sprendime įpareigojo Vilniaus rajono savivaldybę grąžinti į valstybės biudžetą per 2 mln. litų ne pagal paskirtį panaudotų valstybės biudžeto tikslinės paskirties lėšų, o savivaldybės tarybą ir savivaldybės administracijos direktorę Liuciną Kotlovską - pašalinti sprendime nurodytus pažeidimus ir kaltus asmenis patraukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn.

Vertindami Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinės mokyklos pastato statybas, kurioms 2006-2009 m. buvo skirta 6,7 mln. litų valstybės lėšų, auditoriai nustatė, kad buvo pažeisti teisės aktai, ir lėšos buvo naudojamos neracionaliai.

Pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą neskaičiuota numatomų prekių, paslaugų ar darbų pirkimo vertė, nesivadovauta kainos ir kainodaros taisyklių nustatymo metodika, papildomais susitarimais pakeistos pirkimo sąlygos. Nesant projektinės užduoties buvo nupirkti 88 tūkst. litų vertės priešprojektiniai pasiūlymai, netaikant nustatytos pirkimų tvarkos įsigyti papildomi 333 tūkst. litų vertės darbai, statybos rangos sutartyje 755 tūkst. litų įrenginių išlaidoms ir užsakovo rezervui nenustatytos kainodaros taisyklės, nenurodyti perkami įrengimai ir jų kiekiai.

Auditorių vertinimu, savivaldybės administracija nepasinaudojo galimybe pirkimą suskirstyti į atskiras dalis, taip nuperkant reikalingus baldus ir įrenginius už 161 tūkst. litų mažesnę kainą. Atsižvelgiant į statybos kainų indeksus, 2009 m. atliktų statybos darbų kaina galėjo būti iki 195 tūkst. litų mažesnė. Valstybinių auditorių nuomone, tęsiant šios mokyklos statybą, yra rizika, kad lėšos ir ateityje gali būti panaudotos neteisėtai ir neefektyviai.

Audito metu taip pat nustatyta, kad neracionaliai ir ne pagal paskirtį Vilniaus rajono savivaldybė panaudojo 1,3 mln. litų mokinio krepšeliui finansuoti skirtų valstybės lėšų - savivaldybė jas skyrė mokyklų ūkio išlaidoms apmokėti, nors tam tikslui turėjo naudoti savivaldybės biudžeto lėšas.

Pastebėta, kad kai kuriose Vilniaus rajono mokyklose vienam pedagogui tenka per mažas mokinių skaičius, nesukomplektuotos klasės, todėl mokinio krepšelio lėšos naudojamos netolygiai ir neracionaliai.

Be to, auditoriai nurodė, kad savivaldybėje ne pagal paskirtį buvo panaudoti iš valstybės biudžeto gauti 748 tūkst. litų valstybinėms funkcijoms atlikti, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus 333 tūkst. litų vertės valstybės turtas buvo perduotas patikėjimo teise valdyti įstaigoms, kurios nėra šio turto patikėtinės, daugiau nei 110 tūkst. litų vertės turtas buvo nurašytas, 1,8 mln. litų vertės valstybei priklausančiomis elektros linijomis neatlygintinai naudojasi akcinė bendrovė.

Vilniaus rajono savivaldybė įsipareigojo ištaisyti daugelį auditorių nurodytų klaidų ir pažeidimų, tačiau nesutiko vadovautis mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo ir pertvarkymo kriterijais, todėl kreipėsi į Vyriausybę prašydama šiuos kriterijus pakeisti.

Vilniaus rajono savivaldybei valstybinėms funkcijoms vykdyti iš valstybės biudžeto 2009 m. buvo skirta beveik 78 mln. litų. Valstybės kontrolei teisės aktais pavesta audituoti savivaldybėms skiriamas valstybės biudžeto lėšas ir valstybės turto valdymą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (312)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (325)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Pranckietis abejoja Karbauskio spaudos konferencijos būtinumu (133)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS)...

Rusijos valdžia surado naują auką: tikina niekada gyvenime nematę „tokio šlykštaus dalyko“ (113)

Nauja Rusijos Federacijos Kultūros ministerijos Visuomeninės tarybos, kuriai vadovauja Jurijus...

Neįprastas eismo įvykis: kam draudimo bendrovė atlygins žalą? (33)

Įsivaizduokite, kad pasistatėte ir palikote automobilį įkalnėje, tačiau sugedo jūsų...

Sukrečiantis motinos skausmas: dukra, nepaisant medikų pastangų, mirė nuo gripo komplikacijų (29)

Viena britė pasidalijo savo skausmu, kurį sukėlė aštuoniolikmetės dukters mirtis nuo vienos...

Išpuolis prieš policiją Mažeikiuose – padegtas patrulio automobilis (26)

Sausio 23 d., tarp 19.10 val. ir 20 val., Mažeikiuose, Juodpelkio g., prie daugiabučio namo...

Atsisakė nuosavo automobilio ir jau apskaičiavo, kiek galima sutaupyti (92)

Šiandien dažnas neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio, o tarša, kurią sukelia automobilių...

Pigi naminė priemonė, kuri padės nuvalyti riebalus nuo orkaitės durelių (13)

Kiekviena šeimininkė žino, kad su laiku orkaitės stiklas apsineša išdavikišku riebalų ir...

Šiemet yra kas ūkininkus gąsdina labiau nei būsimi mokesčiai (41)

Prasidėjus naujiems metams, ūkininkai rengiasi ateinančiam sezonui, tačiau jau dabar aišku, kad...