aA
Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino, kad UAB „Placitum“ priklausiusio ir visuomenės poreikiams paimto žemės sklypo, esančio Vilniuje, Perkūnkiemio gyvenamajame kvartale, rinkos vertė nustatyta tinkamai ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo 2022 m. liepos 7 d. sprendimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vilniaus miesto savivaldybė už darželio statybai Perkūnkiemyje paimtą žemės sklypą turės sumokėti 1 253 000 Eur kompensaciją
© DELFI / Orestas Gurevičius

Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad atsakovei UAB „Placitum“ nuosavybės teise priklausiusio 0,8720 ha žemės sklypo, esančio Vilniuje, Perkūnkiemio g. 22, rinkos vertė yra 1 253 000 Eur, taip pat įpareigojo ieškovę Vilniaus miesto savivaldybę išmokėti UAB „Placitum“ 1 253 000 Eur kompensaciją už žemės sklypo paėmimą visuomenės poreikiams, t. y. panaudojimą ikimokyklinio ugdymo įstaigai statyti.

Apeliacinį skundą pateikusi ieškovė Vilniaus miesto savivaldybė nesutiko su pirmosios instancijos teismo už žemės sklypo paėmimą visuomenės poreikiams nustatytu atlyginti atsakovei dydžiu, motyvuodama, kad teisingą žemės sklypo vertę atspindi ne antroji, o pirmoji teismo atlikta ekspertizė, kurioje ekspertas vertino lyginamuosius objektus iš toje pačioje verčių zonoje įvykusių sandorių ir nustatė žemės sklypo vertę – 1 058 000 Eur, pažymima pranešime.

Lietuvos apeliacinis teismas pritarė pirmosios instancijos išvadai, kad antrosios ekspertizės aktas, kuriame lyginti objektai ir iš šalia esančių vertės zonų, šiuo atveju geriau atspindi teisingą kainą už paimamą žemės sklypą.

Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad turto vertintojas gali pasirinkti palyginamuosius objektus, esančius ne toje pačioje žemės verčių zonoje kaip vertinamas objektas, tik tuomet, kai atitinkamoje žemės verčių zonoje nepakanka lyginamųjų objektų.

Byloje buvo nustatyta, kad vertės zonoje, kurioje yra visuomenės poreikiams paimtas žemės sklypas, per 2020 m. ir 2021 m. iki gegužės pabaigos nebuvo atlikta jokių žemės sklypų pirkimo–pardavimo sandorių, kurie galėtų būti palyginamaisiais objektais nustatant bylai aktualią ginčo žemės sklypo vertę, todėl, Apeliacinio teismo vertinimu, antrosios ekspertizės metu teismo ekspertui palyginamuosius objektus pasirinkus ne tik iš vertės zonos, nebuvo pažeisti teisės aktų reikalavimai ir nėra pagrindo tenkinti ieškovės apeliacinio skundo.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis civilinėje byloje įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Generalinė prokurorė apie galimą informacijos nutekinimą Bartoševičiui: sprendžiama, ar pradėti tyrimą (1)

Generalinėje prokuratūroje kol kas nėra sprendimo dėl to, ar reikėtų aiškintis, kad buvusiam...

Įtaria klastą: kodėl po skandalinga iniciatyva tokie keisti parašai (23)

Grupė Seimo narių, daugiausia iš konservatorių frakcijos, pasiūlė neberiboti valstybės ir...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų rusų pajėgos per savaitę užkariavo tik kelis šimtus metrų

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Ukrainoje nukautas rusų generolas (2)

Ukrainoje naktį iš vasario 4-os į vasario 5-ą šalies ginkluotosios pajėgos nukovė generolą...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Vilniaus „Kempinski“ savininkas Jakulis Jason apie planuojamą naują viešbutį ir keliones troleibusu: man nesvarbu pasirodyti, kad turiu pinigų (9)

„Aš pats turiu tik porą porų batų, man daug nereikia. Ir mašinos neturiu, jos brango. Šiandien...

Diplomatas Januška: „džiaugėmės“ sankcijomis, kurios parklupdys Putiną, – ir štai kokie rezultatai (13)

Lietuvos diplomatas, Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Albinas Januška...

Verslas PliusJoonas Alliksaar, geenius.ee

Į kokias Baltijos šalių įmones atkreipti dėmesį investuotojams: Estijos ekspertų įvertinimas

Nors įmonėms skirtos makroekonominės prognozės ir analizės šiemet yra kuklesnės nei...

Vakarų ir Ukrainos žvalgybos prognozuoja, kaip vyks naujas Rusijos puolimas

Vakarų ir Ukrainos žvalgybų teigimu Rusija gali per artimiausias 10 dienų pradėti naują...

Atlanto vidurio link irkluojantis Aurimas Valujavičius: bangos kyla iki 3 metrų

Irkline valtimi per Atlantą plaukiantis lietuvis Aurimas Valujavičius pasidalijo nauju vaizdo...