Nuo 2016-ųjų rengiamas dokumentas įstrigo, kai pernai gruodį Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nutraukė Vilniaus bendrojo plano tikrinimą ir įpareigojo miesto savivaldybę iš naujo atlikti jo viešinimo procedūras.

Tuomet inspektoriai teigė, kad savivaldybės interneto svetainėje ir patalpose nebuvo paviešinti visi privalomi plano sprendiniai, o dalis jų pakeisti po pristatymo visuomenei.

„Baigiame atsakyti į pateiktus bendrojo plano pasiūlymus, tada teiksime iš naujo derinti, ir iš naujo Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai patikrinti (...). Gruodžio mėnuo yra realus terminas, kada galėtumėme pateikti VTPSI tikrinimui“, – BNS sakė M. Pakalnis.

Anot jo, gavus inspekcijos pritarimą, bendrąjį planą dar šiemet galėtų patvirtinti savivaldybės taryba.

Vyriausiasis architektas pabrėžė, kad dabartiniai įstatymai įtraukia savivaldybes į „cikliškus viešinimus“, kai atsižvelgus į pateiktas įvairių grupių pastabas ir atlikus net ir minimalius plano pakeitimus, reikalaujama planą viešinti iš naujo, o tai kaskart nukelia plano tvirtinimą. Todėl į pastabas dar pernai parengtame plane nebebus atsižvelgta.

„Esame įtraukiami į nesibaigiantį viešinimą, institucijos mus įtraukia į tą ciklą ir tai atima bet kokį norą rengti konceptualesnius miesto plėtros dokumentus. Tikimės, kad naujas įstatymas, kuris išeis, tai kiek sureguliuos. Jei mes ką nors pakeisime, turėsime viską viešinti iš naujo, visas žmonių įdirbis, skundų rašymas yra veltui. Todėl mes nieko nebegalime keisti“, – teigė jis.

Nors dar galioja senasis, daugiau nei prieš dešimtmetį patvirtintas planas, savivaldybė šiuo metu jau derina plėtrą mieste pagal naująjį dokumentą. Savivaldybės atstovai tikina, kad dėl to tenka atlaikyti verslininkų, norinčių patvirtinti savo nekilnojamojo turto projektus pagal nepakeistą tvarką, spaudimą, nes kai kuriose vietose senasis planas leidžia didesnį užstatymo intensyvumą, nei naujasis dokumentas.