aA
Vilniaus miesto meru trečiadienį ketverių metų kadencijai išrinktas Liberalų ir centro sąjungos lyderis Artūras Zuokas. A.Zuokas meru išrinktas po ketvirtojo bandymo, per balsavimą miesto tarybos posėdyje įveikęs kitą kandidatą - socialdemokratą Gediminą Paviržį.
A. Zuokas
© ELTA
A.Zuokas per rinkimus gavo 26 miesto tarybos narių balsų, G.Paviržis - 24. Vienas balsavimo biuletenis pripažintas negaliojančiu.

Iš visos sotinės taryboje yra 51 narys. "Tai ne Zuoko ar jo koalicijos pergalė, tai pagarba rinkėjų valiai", - po balsavimo rezultatų paskelbimo sakė A.Zuokas. Išrinktojo mero netrikdo tai, kad laimėjo vos dviejų balsų persvara.

"Turint oficialią koaliciją, darbas įmanomas", - žurnalistams sakė jis. A.Zuokas sakė sieksiąs "nugludinti kampus", susidariusius tarp įvairių politinių jėgų atstovų miesto taryboje per pustrečio mėnesio bevaldystės ir kovų už mero postą laikotarpį.

A.Zuokas, paklaustas apie pralaimėjusio socialdemokratų kandidato G.Paviržio įtraukimo į miesto vadovybę galimybes, atsakė, jog dėl to tarsis su koalicijos partneriais konservatoriais ir socialliberalais.

"Aš gal ir norėčiau, bet šiandien situacija kita. Yra oficiali dauguma, ir turiu jai įsipareigojimus, turiu su jais derinti kandidatūras", - sakė A.Zuokas.

Tuo tarpu G.Paviržį rėmusių partijų atstovai pareiškė dirbsią opozicijoje. "Mums nepriimtinas valdžios troškimas bet kokia kaina ir p.A.Zuoko metodai, siekiant Vilniaus mero posto. Todėl nematome galimybių bendradarbiauti ir pareiškiame, kad mes: Liberalų-demokratų partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, Lietuvos rusų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų atstovai Vilniaus miesto taryboje konstruktyviai dirbsime opozicijoje, gindami Vilniaus miesto ir mūsų rinkėjų interesus", - rašoma po balsavimo paskelbtame minėtų partijų atstovų pareiškime.

A.Zuoko ir G.Paviržio šalininkų jėgos pastaruosius du mėnesius buvo apylygės. A.Zuoką rėmė daugiausia mandatų rinkimuose iškovoję liberalai ir modernieji krikščionys demokratai, kurie gegužę susijungė į vieną partiją, bei konservatoriai, o G.Paviržį - penkių partijų koalicija, į kurią įėjo socialdemokratų, socialliberalų, liberaldemokratų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Lietuvos rusų sąjungos atstovai.

Jėgų persvarą A.Zuoko naudai nulėmė jo pusėn perėję socialliberalai bei kai kurie Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų sąjungos atstovai.

Tokį dalies buvusių G.Paviržio rėmėjų žingsnį lėmė jų nusivylimas pustrečio mėnesio trunkančia bevaldyste sostinėje, kurios nepavyko įveikti per tris ligšiolinius nesėkmingus bandymus išrinkti merą. Varšuvoje viešintis Seimo pirmininkas, Naujosios sąjungos lyderis Artūras Paulauskas, džiaugėsi rinkimų rezultatais.

"Džiaugiuosi, kad pavyko išrinkti Vilniaus merą ir Lietuvos sostinė pagaliau turi vadovą. Džiaugiuosi, kad mūsų partija prisidėjo prie sėkmingo Vilniaus krizės sprendimo", - sakė A.Paulauskas.

Prezidentas Rolandas Paksas, komentuodamas rinkimų rezultatus, priminė savo nuomonę, kad merus reikia rinkti tiesiogiai. Pasak prezidento, kaip pranešė jo atstovas spaudai, tai įrodo užsitęsusi bevaldystė ir politinės batalijos Vilniaus mieste.

Trečiadienį miesto tarybos posėdyje sutarta, jog po savaitės bus nuspręsta dėl vicemerų ir administracijos direktoriaus pavaduotojų skaičiaus, ir bus renkami šie pareigūnai.

A.Zuokas siūlo įsteigti tris vicemerų pareigybes vietoje iki šiol buvusių dviejų. Naujasis meras neįvardijo vicemerų kandidatūrų ir apie tai žadėjo tartis su koalicijos nariais.

Balandžio pradžioje vykusiuose mero rinkimuose buvęs Vilniaus meras A.Zuokas pralaimėjo G.Paviržiui, tačiau vėliau teismas rinkimų rezultatus paskelbė negaliojančiais, nes juose dalyvavo ir trys į tarybą išrinkti Seimo nariai.

Vėliau liberalų suburta koalicija bandė išrinkti merą, tačiau nesusidarė reikiamas kvorumas ir rinkimai neįvyko. Per trečiąjį bandymą prieš dvi savaites balsai už A.Zuoką bei G.Paviržį pasiskirstė po lygiai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (321)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (66)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Žiniasklaida: išpuolio Strasbūre vykdytojas neutralizuotas (8)

Policijos pareigūnai skelbia, kad šaudynes Strasbūre sukėlęs užpuolikas neutralizuotas, rašo BBC.

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (59)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija (1)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (97)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai,...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (1111)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (146)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...

Dovanų kortelės: nuo „McDonalds“ pinigų iki universalių elektroninių (5)

Dovanų kortelių pasaulinė rinka siekia šimtus milijardų eurų ir kasmet paauga po beveik 16 proc....