aA
Darbą praėjusią savaitę pradėjusi Vilniaus savivaldybės Etikos komisija pranešė atliekanti tris tyrimus: dėl Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus galimo įgaliojimų viršijimo, administracijos direktorės Almos Vaitkunskienės esą vilkinamų sprendimų bei tarybos nario Marko Adamo Haroldo pasisakymų.
Alma Vaitkunskienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kaip BNS sakė komisijos pirmininkė, opozicinių Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovė Aldona Šventickienė, tyrimas dėl R.Šimašiaus pradėtas gavus skundą, jog šis balandžio mėnesį vykusio posėdžio metu esą viršijo įgaliojimus, nes į darbotvarkę neįtraukė dviejų klausimų, kuriuos ir teikė buvusio mero Artūro Zuoko, LLS (liberalų) frakcija.

„Balandžio 29 dieną antrajame tarybos posėdyje pirmininkaujantis meras pasiūlė nesvarstyti klausimų, kuriuos pateikė darbotvarkei LLS (liberalai). Klausimai buvo dėl mero algos nustatymo ir dėl savivaldybės įmonių ir bendrovių stebėtojų tarybų tvirtinimo“, - BNS paaiškino ji.

Vilniaus politikai tame pačiame posėdyje patvirtino mero algą, taip pat priėmė sprendimą dėl stebėtojų tarybų opozicijai priekaištaujant, kad jos atstovai į tarybas nėra deleguojami.

R.Šimašiaus atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas BNS nurodė, kad dėl visų klausimų įtraukimo sprendžia taryba, ir būtent taryba, o ne meras atsisakė šiuos klausimus įtraukti į darbotvarkę.

„Visos procedūros buvo išlaikytos, o opozicija tiesiog bando politikuoti. Tuo tarpu Etikos komisijos pirmininkė apskritai dar neturėjo teisės vienašališkai pradėti kokio nors tyrimo mero atžvilgiu, mat dar nebaigtas Etikos komisijos formavimas“, - tvirtino A.Zubriakovas.

A.Vaitkunskienei, A.Šventickienės teigimu, balandį taryba pavedė deleguoti į Etikos komisiją bendruomenių atstovus, t.y. seniūnaičius. Tačiau administracijos direktorė esą tuo nepasirūpino net ir praėjus trims mėnesiams ir komisija visą šį laiką negalėjo pradėti darbo. Pirmasis komisijos posėdis įvyko liepos 7-ąją, tačiau be seniūnaičių.

„Personalo departamentas mums pateikė argumentus, kad baigiasi liepą seniūnaičių kadencija ir jie bus perrinkti liepos mėnesį. Bet jie, pavyzdžiui, galėjo laikinai dirbti iki liepos mėnesio, o po to juos pakeistų nuolatiniai. Antras argumentas buvo, kad atstovų reikia ir į Antikorupcijos komisiją, bet įstatymiškai jos viena kitos nedengia“, - sakė A.Šventickienė.

Pati A.Vaitkunskienė BNS patikino, kad seniūnaičiai į komisija bus paskirti artimiausiu metu, nes rinkimai jau įvyko, o bendruomenių atstovų nedelegavimas sutrukdė tik vieninteliam planuotam komisijos posėdžiui.

„Tai daroma dabar, jau dalyvaujant išrinktiems naujiems atstovams. Labai gerbiu jos (A.Šventickienės) nuomonę, bet tai buvo su vadovybe derinta, tartasi, ar racionalu dėl vieno komisijos posėdžio per tą laikotarpį tai daryti, kai buvo aišku, kad bus nauji seniūnaičių rinkimai, bus suformuota pastovi komisija su nuolatiniais nariais“, - sakė A.Vaitkunskienė.

Komisija, gavusi Darbo partijos frakcijos skundą, taip pat pradėjo tyrimą dėl buvusio Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Marko Adamo Haroldo necenzūrinių pasisakymų socialiniame tinkle „Facebook“ apie Lietuvą, kur jis, ragindamas įteisinti gėjų santuokas ir priimti pabėgėlius, pareiškė „F...k you Lithuania“. Jį liepos 2 dieną Vilniaus liberalai pašalino iš frakcijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ukrainos kariuomenės karininkas: rusai į Ukrainą važiuoja kaip į safarį – pašaudyti į „chacholus“ (22)

Atskridus į Kijevą tai, kad šalis kariauja, galima įtarti dėl sugriežtintos patikros oro uoste...

Stulbinantis atsitiktinumas: lietuviai sutrumpino darbo laiką – pelnas išaugo kartais (2)

Dvi Lietuvos įmonės „Engineer“ ir „Valandinis“, veikiančios statybų srityje, nuo rugsėjo...

Įstrigusi auklėtinių pažanga Jasikevičiaus mintis sugrąžino į vasarą (36)

„Aš jau kartosiuosi“, – pats žurnalistus perspėjo Šarūnas Jasikevičius. Kauno...

Orai: nesušalkite, atkeliauja šlapdriba (2)

Po žiemiškos šeštadienio nakties kuklios 7 °C šilumos įdienojus sulauks tik pajūrio...

Sunkiai suvokiamas atvejis: penkiametė tapo mama (62)

1939 metais Liną Mediną motina nuvežė į Peru esančio Pisko miesto ligoninę. Iš atokiame...

Apmaudus vakaras Kaune: pratęsimą išplėšęs „Žalgiris“ jame nesulaikė Pangoso ir krito prieš „Barcą“ (576)

Penktadienio vakarą kovos lauke Nemuno saloje susigrūmė dvi šlovingą istoriją turinčios...

Visi rodikliai – į vieną pusę: kodėl moterys Lietuvoje nebenori gimdyti (537)

Visame Vakarų pasaulyje moterys ryžtasi gimdyti vis vėliau. Ne išimtis ir Lietuva . Pernai...

Unikauskas rekomenduoja: valgykite šią košę kasdien – kilogramai tirps, sveikata gerės (119)

Ir žmonės, sergantys virškinimo trakto ligomis, ir moterys, norinčios numesti svorio, ir kareiviai...

Po žvėriško „bachūrų“ išpuolio Alytuje – dar daugiau detalių: kas iš tiesų įvyko kalėjime (104)

Laikinasis Alytaus pataisos namų direktorius neigia, kad kaliniai žiauriai sumušė ir perpjovė...

Pešičius atskleidė, kuriuos „Žalgirio“ žaidėjus medžiojo labiausiai

Atrodė, kad Svetislavui Pešičiui nuo krūtinės nusirito akmuo – į spaudos konferenciją po...