aA
Darbą praėjusią savaitę pradėjusi Vilniaus savivaldybės Etikos komisija pranešė atliekanti tris tyrimus: dėl Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus galimo įgaliojimų viršijimo, administracijos direktorės Almos Vaitkunskienės esą vilkinamų sprendimų bei tarybos nario Marko Adamo Haroldo pasisakymų.
Alma Vaitkunskienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kaip BNS sakė komisijos pirmininkė, opozicinių Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovė Aldona Šventickienė, tyrimas dėl R.Šimašiaus pradėtas gavus skundą, jog šis balandžio mėnesį vykusio posėdžio metu esą viršijo įgaliojimus, nes į darbotvarkę neįtraukė dviejų klausimų, kuriuos ir teikė buvusio mero Artūro Zuoko, LLS (liberalų) frakcija.

„Balandžio 29 dieną antrajame tarybos posėdyje pirmininkaujantis meras pasiūlė nesvarstyti klausimų, kuriuos pateikė darbotvarkei LLS (liberalai). Klausimai buvo dėl mero algos nustatymo ir dėl savivaldybės įmonių ir bendrovių stebėtojų tarybų tvirtinimo“, - BNS paaiškino ji.

Vilniaus politikai tame pačiame posėdyje patvirtino mero algą, taip pat priėmė sprendimą dėl stebėtojų tarybų opozicijai priekaištaujant, kad jos atstovai į tarybas nėra deleguojami.

R.Šimašiaus atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas BNS nurodė, kad dėl visų klausimų įtraukimo sprendžia taryba, ir būtent taryba, o ne meras atsisakė šiuos klausimus įtraukti į darbotvarkę.

„Visos procedūros buvo išlaikytos, o opozicija tiesiog bando politikuoti. Tuo tarpu Etikos komisijos pirmininkė apskritai dar neturėjo teisės vienašališkai pradėti kokio nors tyrimo mero atžvilgiu, mat dar nebaigtas Etikos komisijos formavimas“, - tvirtino A.Zubriakovas.

A.Vaitkunskienei, A.Šventickienės teigimu, balandį taryba pavedė deleguoti į Etikos komisiją bendruomenių atstovus, t.y. seniūnaičius. Tačiau administracijos direktorė esą tuo nepasirūpino net ir praėjus trims mėnesiams ir komisija visą šį laiką negalėjo pradėti darbo. Pirmasis komisijos posėdis įvyko liepos 7-ąją, tačiau be seniūnaičių.

„Personalo departamentas mums pateikė argumentus, kad baigiasi liepą seniūnaičių kadencija ir jie bus perrinkti liepos mėnesį. Bet jie, pavyzdžiui, galėjo laikinai dirbti iki liepos mėnesio, o po to juos pakeistų nuolatiniai. Antras argumentas buvo, kad atstovų reikia ir į Antikorupcijos komisiją, bet įstatymiškai jos viena kitos nedengia“, - sakė A.Šventickienė.

Pati A.Vaitkunskienė BNS patikino, kad seniūnaičiai į komisija bus paskirti artimiausiu metu, nes rinkimai jau įvyko, o bendruomenių atstovų nedelegavimas sutrukdė tik vieninteliam planuotam komisijos posėdžiui.

„Tai daroma dabar, jau dalyvaujant išrinktiems naujiems atstovams. Labai gerbiu jos (A.Šventickienės) nuomonę, bet tai buvo su vadovybe derinta, tartasi, ar racionalu dėl vieno komisijos posėdžio per tą laikotarpį tai daryti, kai buvo aišku, kad bus nauji seniūnaičių rinkimai, bus suformuota pastovi komisija su nuolatiniais nariais“, - sakė A.Vaitkunskienė.

Komisija, gavusi Darbo partijos frakcijos skundą, taip pat pradėjo tyrimą dėl buvusio Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Marko Adamo Haroldo necenzūrinių pasisakymų socialiniame tinkle „Facebook“ apie Lietuvą, kur jis, ragindamas įteisinti gėjų santuokas ir priimti pabėgėlius, pareiškė „F...k you Lithuania“. Jį liepos 2 dieną Vilniaus liberalai pašalino iš frakcijos.

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Baltijos šalims teks rinktis (312)

Šių valstybių padėtis bus nepavydėtina: ekonomika stagnuos, gyvenimo lygis smuks, pramonė...

Po antstolių prabilo matininkai: norėtų didinti įkainius (38)

Po antstolių, mėginusių įrodyti, kad jų atlygis niekuo neišsiskiriantis, eilėje – žemės...

Vaikų maitinimo pertvarka virsta skandalu – susijusi įtakinga interesų grupė (37)

Daug kritikos sulaukęs naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas vaikų maitinimo ugdymo...

Bedarbiui buvusiam Seimo nariui šyptelėjo netikėta sėkmė (175)

Raseinių rajono savivaldybės taryboje neseniai susiformavusi naujoji valdančioji dauguma...

Žydų bendruomenė ir intelektualai lieka neišgirsti: Vilniaus meras nesiryžta priimti sprendimo (310)

Po kelių dienų bus minimos Vilniaus geto sunaikinimo 75-osios metinės. Kaip Lietuva turi elgtis su...

Sugadintas debiutas: kuriozinį sprendimą priėmęs teisėjas išvarė iš aikštės Ronaldo „Bayern“, „Real“, „Man United“ pergalės (54)

UEFA Čempionų lygos trečiadienio rungtynėse tarp „Valencia“ ir Turino „Juventus“...

Klaipėdos darželyje – salmoneliozės protrūkis

Viename uostamiesčio lopšelyje-darželyje diagnozuotas salmoneliozės protrūkis. Užkrato šaltinis...

Gydytojas Unikauskas siūlo pasitikrinti, ar galite vartoti angliavandenius

Yra du žmonių tipai – tie, kurie gali valgyti angliavandenius, ir tie, kurie turi jų atsisakyti,...

Reda Bžeskienė - atvirai apie tikrąją skyrybų su Egmontu Bžesku priežastį ir tai, kas buvo nutylėta (38)

Tarptautinių projektų vadovės pareigas prestižinėje įmonėje ėjusi Reda Bžeskienė neslepia,...

Ką daryti, kai vaikai pešasi? Mokslininkai jau turi atsakymą (1)

Kad ir kaip mokytumėte savo vaikus, anksčiau ar vėliau žaisdami jie ims kovoti. Prasidės...