Seimo kanceliarijai atlikus tarnybinio nusižengimo tyrimą, E. Jankauskui dėl įstatymo projekte pakeistų formuluočių buvo skirtas griežtas papeikimas. Kanceliarijos darbuotojas prašė panaikinti nuobaudą, bet teismas nusprendė ją pakeisti į švelniausią tarnybinę nuobaudą – pastabą.

Teismas nusprendė, kad apskritai netaikyti jokios poveikio priemonės nėra galima, „kadangi tai neatspindėtų, jog pareiškėjas tarnybinį nusižengimą padarė itin svarbioje visuomenei įstatymų leidybos srityje, jog pareiškėjo ankstesnė tarnybinė veikla 2016 metais nebuvo įvertinta kaip gera“.

E. Jankauskas taip pat siekė prisiteisti 5 tūkst. eurų neturtinę žalą, tačiau teismas konstatavo, kad nenustačius Seimo kanceliarijos neteisėtų veiksmų reikalavimas atlyginti neturtinės žalos atlyginimą negali būti tenkinamas.

Tuometinė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė „valstietė“ A. Širinskienė šių metų pavasarį kreipėsi į kanceliariją su prašymu atlikti tarnybinį patikrinimą dėl darbuotojo, anot jo, galėjusio savavališkai koreguoti alkoholio ribojimus numatantį įstatymo projektą.

Nuobaudos sulaukęs E. Jankauskas neneigė komitetui įstatymo projektą pateikęs su klaida, tačiau tvirtino, kad ji buvo atsiradusi ne dėl jo kaltės.