"Sodra" nuolat pažeidinėjo Viešųjų pirkimų įstatymą, nustatė Valstybės kontrolė, patikrinusi visus fondo 2001-2002 metais skelbtus viešuosius pirkimus.
Kaip informuojama penktadienį Valstybės kontrolės išplatintame pranešime, 2001 metais "Sodra" paskelbė viešąjį konkursą kompiuterių ir biuro įrangos priežiūrai. Vykdant šią sutartį "Sodra" iš "Baltic Amadeus" vien tik per šešis mėnesius be konkurso įsigijo kompiuterinės ir biuro įrangos priežiūrai reikalingų detalių ir medžiagų už 451 tūkst. Lt.

2002 metais "Sodra" surengė konkursą 340 kompiuterių ir 200 lazerinių spausdintuvų pirkti. Jo nugalėtoju buvo pripažinta UAB "Ars Computandi", kuri įsipareigojo šią įrangą parduoti už 1,1 mln. Lt. Auditoriai konstatavo, kad rengdama šį konkursą "Sodra" pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą, nes jos pateikti kompiuteriai neatitiko konkurso dokumentuose nurodytų reikalavimų.

Valstybės kontrolė atkreipė dėmesį, kad Nepriklausoma viešųjų pirkimų ginčų komisija nagrinėjo dėl šio konkurso paduotą skundą, tačiau jį atmetė.

Nagrinėdami sutarčių vykdymą auditoriai nustatė, kad sutartyse su rangovais numatyti darbai dažnai atliekami pavėluotai ir nekokybiškai. "Alna" laiku neįvykdė savo įsipareigojimo atlikti bandomąjį įrangos diegimą. Programinė įranga "Sodros" teritoriniuose skyriuose buvo pradėta diegti neatlikus testavimo. Didžiąją dalį užsakymų vėluoja atlikti "Etnomedijos intercentras". "Baltic Amadeus" atliekamų darbų priežiūrai "Sodroje" apskritai nebuvo paskirti atsakingi asmenys.

Auditoriai taip pat pastebėjo, kad ir "Sodros" specialistai dažnai vėlavo atlikti savo sutartinius įsipareigojimus.

Valstybės kontrolė konstatavo, kad "Sodros" informacinės sistemos priežiūrą atliko asmenys, kurie raštu nebuvo įsipareigoję saugoti asmens duomenų paslapties. Todėl buvo pažeistas Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas. Ši informacija perduota Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Vertindami socialinio draudimo išmokų skyrimo ir mokėjimo taikomosios sistemos diegimo konkursą, kurį laimėjo UAB "Etnomedijos intercentras", auditoriai nustatė ne vieną Viešųjų pirkimų įstatymo bei kitų teisės aktų pažeidimą.

Auditoriai nustatė, jog ši bendrovė nepateikė viešojo pirkimo komisijai dokumentų apie tai, kad jos darbuotojai turi reikiamą darbo patirtį. Konkursiniame pasiūlyme "Etnomedijos intercentras" pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis apie savo sukurtas ir įdiegtas taikomąsias sistemas. Auditoriai atkreipė dėmesį, kad ir 2001 metais "Sodros" surengtame konkurse "Etnomedijos intercentras" pateikė neteisingus duomenis, ir pirkimo komisijos nariai tai žinojo. Audito ataskaitoje konstatuota, kad "Sodros" viešojo pirkimo komisija privalėjo nevertinti "Etnomedijos intercentro" pasiūlymo, nes jis neatitiko konkurso reikalavimų.

Laimėjusi "Sodros" konkursą bendrovė "Etnomedijos intercentras" per savaitę pasisamdė du subrangovus - AB "Alna" ir UAB "Informacinės technologijos", kurioms pavedė atlikti programinės įrangos priežiūrą "Sodroje". Subrangovams "Etnomedijos intercentras" įsipareigojo mokėti beveik trečdaliu mažiau, nei už tuos darbus jam mokėjo "Sodra".

Išanalizavę šių bendrovių tarpusavio atsiskaitymus auditoriai išsiaiškino, kad už tokį tarpininkavimą bendrovė "Etnomedijos intercentras" per dvejus metus iš "Sodros" uždirbs iki 1,5 mln. Lt ir šia išlaidų suma gali būti padaryta žala "Sodrai".

Išnagrinėjęs audito ataskaitą valstybės kontrolierius Jonas Liaučius nusprendė perduoti Generalinei prokuratūrai informaciją apie "Sodros" be konkurso pirktas detales ir medžiagas iš UAB "Baltic Amadeus".

Tuo tarpu "Sodra" penktadienį paskelbė atsižvelgsianti į Valstybės kontrolės rekomendacijas tobulinti viešųjų pirkimų procesą bei sudarytų sutarčių vykdymo priežiūrą. "Sodra" teigia jau sudariusi priemonių planą, padėsiantį išvengti Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Viešina skandalingas nuotraukas: VU nedelsdamas inicijuoja vidinį tyrimą (101)

Į DELFI redakciją kreipėsi Vilniaus universiteto ( VU ) garažo darbuotojais prisistatę asmenys....

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Karbauskis ir Brazauskas: kas tarp jų bendro? (257)

Ramūnas Karbauskis su savo žemėmis ir giesmele „viskas teisėta“ Lietuvos padangėje nėra...

Varėnos raj. – panika dėl meningokoko: infekcija nusitaikė į vyresnius (1)

Varėnos raj., Valkininkuose, žmones išgąsdino žinia apie žaibine meningokoko forma susirgusią...

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (146)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...

Siaubinga: Plungės raj. rastas gyvas vyras smarkiai apirusiu veidu raštu atsisakė pagalbos (71)

Trečiadienį Plungės rajone esančiame Alksnėnų kaime rastas gyvas vyras smarkiai apirusiu veidu,...

Paskelbtas išplėstinis Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas

Likus daugiau nei mėnesiui iki Pasaulio čempionato atrankos rungtynių su Vengrijos ir Kosovo...

Pagaliau prabilo 13 vaikų kalinusios poros artimieji (6)

Ne vienus metus Elizabeth Flores maldaute maldavo suteikti progą susitikti su sūnėnais ir...

Pasibaigus pikantiškai istorijai vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (74)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

6 pažastų niežulio priežastys ir lengvos priemonės, kaip jo išvengti

Niežulį pažastyse dažniausiai sukelia prasta higiena ar drabužiai su ankštomis rankovėmis. Jei...

Rusija žada paskelbti lietuvių „juodąjį sąrašą“ (38)

Rusija žada paskelbti sąrašą lietuvių, kuriems bus draudžiama atvykti į šalį.