„Kol kas tokios praktikos SAM dar netaikė vien dėl to, nes šią savaitę gavom labai didelę „AstraZeneca“ siuntą, beveik 65 tūkstančių dozių. Tai vietoj to, kad perskirstytume, tai tokiom savivaldybėms, kurios nesunaudoja, pavyzdžiui, Klaipėdos miestas, kur daug „AstraZeneca“ likučių, tie patys Šalčininkai, Visaginas, jiems išvis nebuvo siųsta, ir didesni kiekiai buvo nusiųsti likusioms savivaldybėms“, – LRT radijui penktadienį sakė SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

Pasak jo, ateinančiom savaitėm didesnių „AstraZeneca“ siuntų nebus gauta, situacija bus stebima ir jei per šį laiką atsiliekančioms savivaldybėms nepavyks sunaudoti šio gamintojo vakcinų likučio, tuomet jos bus perskirstomos kitoms savivaldybėms.

Apie planus perskirstyti „AstraZeneca“ likučius iš nemažus jų kiekius sukaupusių savivaldybių kitoms, kuriose vakcinavimas šiuo preparatu vyksta sklandžiau, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys paskelbė prieš kelias savaites.

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė šią savaitę sakė BNS, kad „AstraZeneca“ vakciną, kurios kai kurios savivaldybės yra sukaupusios daugiau, planuojama panaudoti švietimo sektoriaus darbuotojams skiepyti.

Dėl to, anot jos, nors ministerija anksčiau priėmė sprendimą perskirstyti šias vakcinas iš sunkiau ja skiepijančių savivaldybių, tai kol kas nedaroma, kad jos turėtų pakankamą vakcinos likutį.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuoja, planuoja daryti tam tikrą akciją, kad kuo greičiau suskiepytų ugdymą per kuo trumpesnį laikotarpį. Siekiama neišvežti „AstraZeneca“ ir palikti šiose savivaldybėse, kad turėtų ugdymui pakankamai šių vakcinų“, – BNS sakė J. Grebenkovienė.

Ji taip pat minėjo, kad praėjusią savaitę buvo likusios nepanaudotos 19 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso dozės, bet leidus laisviau pereiti prie žemesnių prioritetinių grupių šio preparato naudojimas atsistatė.

Ministras A. Dulkys pripažino, kad nepavyko pasiekti prieš mėnesį iškelto tikslo per kovą paskiepyti didžiąją dalį 70 metų ir vyresnių žmonių, o viena iš priežasčių nurodo „AstraZeneca“ vakcinos patikimumo krizę.

Lietuva ir dar keliolika Europos valstybių prieš kelias savaites kelioms dienoms buvo sustabdžiusi skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina dėl galimų retų šalutinių poveikių, tačiau gavus Europos vaistų agentūros patikinimą dėl saugumo skiepijimas atnaujintas. Po šio įvykio ministras pakeitė tvarką ir leido gyventojams pasirinkti vakcinas, kuriomis skiepysis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (79)