Tuo metu, kai paskirtasis premjeras Algirdas Brazauskas vakar Seime pristatinėjo naujos Vyriausybės programą, jo žmona Julija Brazauskienė suko galvą, kaip reikės atlyginti kaimynui gaisro padarytą žalą.
Algirdas Brazauskas
© ELTA
"Aš tikrai labai bijau susitikimo su A.Brazausku, nors jis dar net negirdėjo, kas atsitiko. Nežinau, ką jis man pasakys, bet tikrai bus labai piktas", - "Lietuvos rytui" guodėsi J.Brazauskienė.

A.Brazauskas su žmona Julija kartu negyvena jau kelerius metus, nors oficialiai nėra išsituokę. Sekmadienį prie Vilniaus esančioje Turniškių gatvėje liepsnojo gyvenamasis namas, kuriame gyvena dizaineris Gintautas Švedas su šeima. Labiausiai nukentėjo dešinioji viršutinė pastato dalis.

Dešinėje pusėje G.Švedo šeimos sklypas ribojasi su J.Brazauskienės žeme. Tarp abiejų kaimynų namų - tik maždaug dešimties metrų tarpas.

Įtariama, jog dėl kaimyno namo gaisro yra kalta J.Brazauskienė. "Lietuvos rytui" ji to kategoriškai neneigė, nors prisipažino ir pati nežinanti, kas galėjo sukelti gaisrą.

J.Brazauskienė sakė, kad sekmadienį po 16 valandos ji nuėjo žiūrėti televizijos serialo. Prieš tai J.Brazauskienė sėdėjo rūkydama lauke ant sūpynių, kurios buvo įrengtos po pavėsine. Ji pastatyta prie kaimynų Švedų namo sienos.

Maždaug po 20 minučių į namus įbėgusi mergaitė ėmė šaukti, jog dega kaimynų namas. Įtariama, jog gaisras kilo dėl neužgesintos cigaretės. Neužgesusius pelenus vėjas galėjo nupūsti ant sūpynių bei pavėsinės, nuo kurių užsidegė Švedų namo siena.

Netrukus ugnis pradėjo kilti aukščiau ir per po stogu esančius plyšius greitai plėtėsi. "Tai buvo šiurpus vaizdas. Gerai, jog į pagalbą dar atskubėjo ir už mūsų gyvenantys kaimynai. Gesinome ir vandeniu, ir gesintuvu.

Aš gaisrininkams skambinau 3-4 kartus, kaimynai - dar kokius penkis. Jie atvažiavo po pusvalandžio", - prisiminė J.Brazauskienė. Į įvykio vietą atskubėję trys ugniagesių automobiliai gaisrą gesino net kelias valandas.

Nors didelės atviros liepsnos nebebuvo, jiems reikėjo surasti ir lokalizuoti ugnies židinius. Ugniagesiai lupo stogą, traukė lauk apšiltinimo, kitas statybines medžiagas. Vakar jos tebesimėtė J.Brazauskienės namo kieme.

"Čia kažkas galėjo padaryti taip, ko aš negaliu įrodyti. O gal gaisrą sukėlė Vytauto Landsbergio saulės zuikučiai", - pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo J.Brazauskienė.

Bet premjero žmona neprieštaravo, jog nuostolius greičiausiai reikės atlyginti jai: "Kaip kaimynai pasakys, taip ir elgsiuosi. Aš gal net ir labiau išgyvenu nei jie".

"Lietuvos rytas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (317)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (52)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (11)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (285)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (12)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (59)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (6)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (37)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (98)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...