aA
Tarp pozicijos ir opozicijos balansuojanti frakcija „Viena Lietuva“ susidomėjo buvusio premjero bei neparlamentinės Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos pirmininko Gedimino Vagnoriaus nuomone bei žiniomis apie ekonomiką. G. Vagnorius ketvirtadienį buvo pakviestas į „vienalietuvių“ į frakcijos posėdį, kur neva pateikė savo požiūrį į valdančiųjų reformas.
Gediminas Vagnorius
Gediminas Vagnorius

„Vienalietuvių“ seniūnas Laimontas Dinius savo ruožtu pareiškė, kad jo vadovaujama frakcija tikriausiai rems valdančiąją daugumą, tačiau ne visais atvejais. Tai reiškia, kad „Viena Lietuva“ artimiausiu metu neketina pasiskelbti opozicine frakcija, tačiau nežada aktyviai dalyvauti ir valdančiosios koalicijos darbe.

Su G.Vagnoriumi aptarinėjo ekonomikos problemas?

Po susitikimo su „Vienos Lietuvos“ frakcijos nariais, G. Vagnorius teigė su parlamentarais aptaręs dabartines ekonomikos problemas. Pasak politinio gyvenimo užribyje atsidūrusio politiko, Andriaus Kubiliaus ministrų kabinetas būtų daugiau pasiekęs, jeigu tiesiog nebūtų nieko daręs.

„Esu labai dėkingas sulaukęs kvietimo apsilankyti frakcijoje ir aptarti ekonomikos politikos problemas. Ir šiuo atveju aš džiaugiuosi galimybe per šią frakciją paraginti Vyriausybę atsisakyti rinkos marinimo, mokesčių didinimo, ekonomikos smukdymo politikos ir žengti kitų Europos Sąjungos valstybių pasirinktu keliu.

Manau, kad visiems yra aišku, jog dabartinė ekonominė politiką patyrė fiasko, Vyriausybė būtų pasiekusi didesnių rezultatų, jeigu būtų nieko nedariusi. Ekonomikai ir žmonėms tai būtų buvę naudingiau. O norint kažką pakeisti, reikia teikti siūlymus Vyriausybei“, - žurnalistams sakė G. Vagnorius.

G. Vagnoriaus tvirtinimu, per „Vienos Lietuvos“ frakciją jis tikisi šiuo siūlymus ir pateikti.

Pasiteiravus, ar kartais neketina dalyvauti Seimo rinkimuose kurioje nors iš dviejų vienmandačių apygardų, politikas teigė šiuo klausimu nesąs apsisprendęs. „Nesu apsisprendęs, kitą savaitę mes žinosim. Šiaip svarstau, bet nesu priėmęs tokio sprendimo“, - sako G. Vagnorius.

G. Vagnorius taip pat ginasi, kad galėjo siūlyti „vienalietuviams“ pasinaudoti savo partija. Pasak jo, politiniais klausimais susitikime šnekėta nebuvo.

Anksčiau premjeras A. Kubilius yra išsakęs nuomonę, kad neaiškūs dariniai, kurie neturi politinių struktūrų, negali lygiais pagrindais dalyvauti valdančiojoje daugumoje.

„Dinininkai“ ketina remti valdančiuosius, bet ne visuomet

„Vienos Lietuvos“ frakcijos seniūnas L. Dinius tvirtina, jog G. Vagnorių išsikvietė norėdami sužinoti, ką apie A. Kubiliaus vykdomas reformas mano buvęs jo bendražygis ir ekspremjeras.

„Tai yra žmogus, turintis tam tikras patirtis, matymus ir žinias – tiek ekonomines, tiek darbo praktiką Vyriausybėje, be kita ko, jis atstovauja tam tikros politinės krypties matymą, nes šiandien vykdomą politiką galėčiau įvardinti esant artimą socialistinei. Tai tikrai nėra susiję su dešiniosios politikos esminiais matymais“, - teigė L. Dinius.

Klausiamas, kurioje barikadų pusėje „Viena Lietuva“ ketina dirbti, L. Dinius tvirtino, jog jo vadovaujama frakcija veikiausiai neskubės skelbtis opozicine ir „matyt rems valdančiąją koaliciją“.

„Mes matyt remsime valdančiąją koaliciją, bet teiksime konstruktyvius pasiūlymus ir laikysimės savo nuostatų. Iš esmės kai kurie sprendimai skiriasi nuo matymo tik mažinti algas, mažinti išmokas, pateikiant tai visuomenei kaip didvyrišką ar politinius dividendus sukuriantį žingsnį“, - kalbėjo politikas.

Valdančiąją koaliciją šiuo metu sudaro konservatoriai-krikdemai (46), liberalcentristai (8), Liberalų sąjūdis (11) bei Arūno Valinsko „prisikėliečiai” (7). „Viena Lietuva“ kol kas nebuvo apsisprendusi ir save vadino nepriklausoma frakcija.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi PliusAinis Gurevičius

Ragina atsisakyti rusų primestų titulų: Mindaugas nebuvo vienintelis Lietuvos karalius

Grupė Lietuvos intelektualų (istorikų, menininkų ir kt.) neseniai atviru laišku kreipėsi į...

Vairuotoją sumušęs globos namų direktorius ginasi: vairuotojas trenkė pirmas

Vairuotojo sumušimu įtariamas socialinių paslaugų globos namų direktorius pats apkaltino...

Niekuo dėtam kauniečiui pritaikytos ES sankcijos Rusijai: dėl sutapusių vardo ir pavardės jis laikomas karo nusikaltėliu (6)

Kaunietis mokytojas sužinojo, kad tapo įtariamu karo nusikaltėliu ir pinigų plovėju. Jo...

Siaubingas užpuolimas buvo tik košmaro pradžia: klaipėdietis negali patikėti, ką teko išgyventi po to (5)

„Pabuvęs šalia mirties net nebežinau, ko dabar bijočiau. Gyvenu antrą kartą ir dabar tiesiog...

Žiniasklaida: rastas negyvas dar vienas rusų oligarchas (2)

Anot britų leidinio „The Daily Mail “, neaiškiomis aplinkybėmis mirė dar vienas rusų...

Rusija toliau kelia bangas: dėl bilietų į Kaliningradą trūkumo suskubo apkaltinti Lietuvą (1)

Dėl Lietuvos taikomų apribojimų rusams iškilo rimtų sunkumų ieškant bilietų į tolimojo...

Šokolado mėgėjams gali tekti atsisveikinti su šiuo dievų maistu: kainuos kaip ikrai arba išvis nebeliks

Vien lietuviai kasmet nuperka po kelias tonas šokolado, darosi vis išrankesni jo skoniui. Galima tik...

Karas Ukrainoje. Rusijos pajėgos smūgiavo Slovjanskui, žuvo mažiausiai du žmonės  Zelenskio patarėjas: Lysyčansko užėmimas yra paskutinė Rusijos pergalė (2)

Nuo karo pradžios vasario 24-ąją Rusijos kariuomenė Ukrainoje sunaikino maždaug 80 tūkst....

Delfi PliusŠarūnas Meškys

Į Mėnulio paviršių tėškėsi neatpažintas objektas: nauji krateriai glumina mokslininkus – negali paaiškinti, kas čia nukrito

Naujausiose Mėnulio paviršiaus nuotraukose, kurias įamžino NASA kosminis Mėnulio zondas (LRO),...

Avalynė, kurią privalote turėti šią vasarą: neišvaizdžios klumpės ar mados ir patogumo viršūnė?

„Pažiūrėk, mama, kokie batai“, – prašo sandalų dukra parduotuvėje. „Baik tu, čia...