aA
Ukrainoje su savanorių grupe viešintis ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis teigia, kad Lietuvos iniciatyva Ukrainoje jau yra pradėti Borodiankos mokyklos bei Irpinės darželio atstatymo darbai.
Irpinė
Irpinė
© Domantas Pipas

Viceministras viliasi, kad dar šiais metais, jei nebus nenumatytų aplinkybių, ukrainiečiai vaikai galės sugrįžti mokytis į šias ugdymo įstaigas.

„Irpinėje, kur Lietuva įsipareigojusi rekonstruoti aviacinės bombos suniokotą vaikų darželį, prieš dvi savaites buvo pasirašyta sutartis su rangovu. Tai rangovas ruošiasi statybos darbams, pradėjo valyti sugriautą statinį ir jau planuoja tolimesnius darbus. Žinoma, natūralu, kad Ukrainoje, esant tokioms aplinkybėms, kai vyksta karas, gali būti nenumatytų aplinkybių, bet visi tikisi, kad darbai bus padaryti laiku ir mokykla veiks jau šį rudenį“, – viešėdamas Ukrainoje Eltai teigė V. Jurgutis.

Viceministras pažymi, kad vizito Ukrainoje metu atstatymo darbai taip pat buvo aptarti ir su ugdymo įstaigos atstovais.

„Buvome mokykloje susitikę su bendruomene, kaip tik šiuo metu vyksta statybos rangovui atrinkti skirtas konkursas. Tai vėlgi tikimės, kad ta rekonstrukcija leis dar šiais metais sugrįžti į mokyklą“, – nurodė V. Jurgutis.

„Bet labai svarbu, kad atstatymo darbai vyksta jau dabar, tai yra tiesioginė pagalba Ukrainos žmonėms, Ukrainos vaikams. Tai ženklas, kad mes norime padėti ne tik laimėti karą, bet taip pat norime padėti laimėti žmonėms, kurie nukenčia nuo tokių baisių atakų, kai civiliai, vaikai netenka pastogės. Norime, kad Ukrainos žmonės jaustų visapusišką palaikymą“, – pridūrė jis.

Vyriausybė šiuo metu yra pritarusi skirti 11 mln. eurų infrastruktūros projektams Ukrainoje, kurie investuojami į mobilių gyvenviečių statybą, mokyklos Borodiankoje bei darželio Irpinėje atstatymą. Pasak viceministro, kol kas tikimasi, kad lėšų darbams pakaks ir partnerių pagalbos neprireiks.

„Kol kas viena Lietuva ėmėsi šio darbo, bet bendraujame nuolat su kitų valstybių atstovais, galbūt atsiras partneris, tuomet šnekėsime. Bet aktyviai neieškome, esame įsipareigojimus priėmę ir bandysime juos įvykdyti“, – pažymėjo V. Jurgutis.

Viceministras taip pat pažymi, kad ukrainiečiai Lietuvos žmonėms už teikiamą paramą ir iniciatyvą atstatyti ugdymo įstaigas yra be galo dėkingi. V. Jurgutis viliasi, kad ši iniciatyva bus postūmis ir kitoms šalims imtis analogiškų darbų.

„Ukrainiečiai nepaprastai dėkingi Lietuvos žmonėms, bet pagalbos reikia įvairios ir daug kur. Jie supranta, kad Lietuva viena nuversti kalnų negalės, tą visi suprantame, kad reikės viso pasaulio susitelkimo. Tai mes tikimės, kad mes savo pavyzdžiu ir argumentais, matydami, būdami šalia ir bendradarbiaudami galėsime diskusijose prie stalo pateikti savo nuomonę, kaip tie didieji atstatymai turės veikti. Ir tikimės, kad į ją bus įsiklausyta. Tai iššūkių laukia nemažai ir tam prireiks ne vienerių metų, kad viskas būtų atkurta ne tik kaip buvo, bet dar geriau negu buvo iki karo“, – pažymėjo V. Jurgutis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.4000

Top naujienos

Skandalinga išpažintis. Sigitas Gaidjurgis – apie legendomis apipintą kruviną gyvenimą (1)

Viena paslaptingiausių asmenybių kriminaliniame pasaulyje laikomas Klaipėdos mafijos tėvas...

Nutraukiant sutartį su elektros tiekėju teko susimokėti 120 eurų: įtarimų sukėlė panaudotas terminas (1)

Seime iškilus abejonių, ar pagrįstai kai kurie elektros tiekėjai taiko sutarties netesybas ar...

Laukiniai Nepriklausomybės pradžios laikai – kaip policininkai gaudė banditus po plėšimo ir kokia tvarka buvo to meto gaujose

Gintautas Šarauskas , pulkininkas, policijos komisaras, 15 metų tarnavo policijoje, 12 metų...

Žymiajame Indijos viešbutyje apsistojęs lietuvis išvydo blogąją jo pusę: pažiūrėjus į vandenį, pasidarė silpna

Pristatau jums Mumbajų – tai nėra Indijos sostinė, bet, sakyčiau, žinomiausias šalies miestas....

Tokia graži žiema: sinoptikai prognozuoja puikų savaitgalį

Savaitgalis Lietuvoje žada būti ramus, žiemiškas ir švelniai šaltas.

Vilniaus ar Kauno eglė šiemet užkariavo jūsų širdį? skaitytojų apklausa (13)

Praeitą savaitgalį kalėdinė eglutė suspindo Kauno Rotušės aikštėje, o šį penktadienį...

Aišku, kas tapo „Lietuvos Metų automobiliu 2024“: išrinkti net trys geriausi modeliai (6)

Simboliškai pirmąjį prasidėjusios kalendorinės žiemos vakarą buvo išdalyti 2024-ųjų „Metų...

Vilniaus eglės pernai ir šiemet: kuri užkariauja jūsų širdį? Balsuokite (1)

Gruodžio 1-osios vakarą Vilniaus Katedros aikštę nušvietė jaukumo ir švenčių laukimo šviesos...

Atvėrė duris, kur saugoma Žemės istorija: radiniai ledo šerdyse mokslininkams leidžia įminti šimtų tūkstančių metų paslaptis

Išslapstytame po 2 tūkst. dėžių, gražiai išdėliotų niekuo neišsiskiriančiame Kopenhagos (...

Trikampio metodas – šią flirto techniką įvaldysite nesunkiai, o rezultatų sulauksite kaip mat

Jeigu į pasimatymą pakvietęs simpatingas vyras iš pradžių pažvelgia jums į akis, o po...